Teneryfa – temperatury i klimat – jaka pogoda zimą?

Teneryfa pogoda zima jaka

Klimat Wysp Kanaryjskich uchodzi za jeden z najlepszych na świecie do życia. Każda z wysp ma swój specyficzny mikroklimat i pomimo niedużych rozmiarów, różnice temperatury, nasłonecznienia i opadów potrafią być znaczące w zależności od położenia na wyspie.

Ogólnie dni są słoneczne i długie, a temperatury łagodne. Średnioroczna temperatura wynosi 22ºC, a termometry przez cały rok wahają się od 18º i 24º C. Temperatura wody waha się od 18 do 24ºC co w połączeniu z 4800 słonecznych godzin w ciągu roku tworzy wyjątkowo przyjazne warunki do korzystania z wodnych atrakcji także zimą.  Należy pamiętać, że szczególnie zimą na wyspach może być wietrznie (najbardziej wietrzną wyspą, uwielbianą przez wind i kite-surferów jest Lanzarotte). Również zimowe wieczory (grudzień, styczeń, luty) na Teneryfie mogą być chłodniejsze, jeśli o kilkunastu stopniach można mówić "chłodniejsze". W tym czasie ogrzeją Was gorące rytmy wspaniałego karnawału, który na Teneryfie stał się już prawie tak samo huczny jak w Rio.jaka pogoda Teneryfa grudzien styczeń luty temperatury

Zdecydowanie bardziej słoneczniej jest na południu wyspy, tam też znajdziecie najpopularniejsze plaże. Ewentualne chmury zatrzymują się na części północnej, których przedostanie w kierunku południa skutecznie uniemożliwia wulkan Pico del Teide (szczyt o wysokości 3718 m n.p.m. jest najwyższym w Hiszpanii). Pamiętajcie jednak, że to północ wyspy jeszcze kilkadziesiąt lat temu była najchętniej wybieranym kierunkiem turystycznym i to tam znajdziecie sporo miejsc godnych zainteresowania.

To klimat idealny na rodzinne wakacje, latem nie jest za gorąco, a zimą jest przyjemnie ciepło – czego chcieć więcej?!
Chcesz poznać fenomen pogody na Teneryfie i pozostałych Wyspach Kanaryjskich? Zobacz koniecznie ten film:

Sprawdź koniecznie: Przewodnik Teneryfa z dzieckiem