Sezon letni w pełni – checklista bezpiecznych wakacji

Walizki już spakowane, przekąski na drogę kupione i atrakcje na miejscu zaplanowane. Jednak nie możecie pozbyć się uczucia, że o czymś zapomnieliście… Mamy nadzieję, że nie o bezpieczeństwie podczas nadchodzącego wyjazdu rodzinnego! Sprawdźcie, czy macie wszystko z checklistą przygotowaną przez ERGO Ubezpieczenia Podróży.

Ubezpieczenie podróżne – ono nic nie waży

Wypadki i choroby na wakacjach zdecydowanie nie są uwzględnione w planach wyjazdowych. Prawda jest jednak taka, że niespodziewane sytuacje zdarzają się zdecydowanie częściej, niż byśmy chcieli. Skręcona kostka w Polsce jest jedynie drobną niedogodnością, za granicą stanowić będzie już nie lada wyzwanie.

Jak dotrzeć do szpitala? Jak opisać dolegliwości w obcym języku? Jak zorganizować wcześniejszy powrót do Polski? No i te koszty... W Unii Europejskiej możecie skorzystać z EKUZ, który umożliwi Wam dostęp do opieki medycznej na takich samych zasadach jak mieszkańcy danego kraju. Jednak w sezonie publiczne szpitale i przychodnie często są przepełnione, możecie nie mieć wyjścia – albo placówka prywatna, albo brak pomocy medycznej. Przysporzy Wam to nie tylko niepotrzebnego stresu, ale i kosztów za leczenie i transport rzędu tysięcy euro… do pokrycia z własnej kieszeni.

Od tej sytuacji uchroni Was polisa turystyczna. W ERGO Ubezpieczenia Podróży, za dzień ochrony ubezpieczeniowej dla osoby dorosłej w Europie zapłacicie od zaledwie 6 złotych, a w pakiecie rodzinnym otrzymacie jeszcze korzystniejsze warunki. W niespodziewanej sytuacji całodobowe Centrum Alarmowe pomoże Wam w organizacji, będziecie mogli liczyć na transport medyczny oraz gwarancję pokrycia kosztów leczenia. W każdym pakiecie zawarte jest też NNW, koszty ratownictwa oraz ubezpieczenie bagażu. Warto do wakacyjnych wydatków dodać polisę turystyczną i spokój ducha, który na wakacjach z dzieciakami jest zdecydowanie bezcenny.

Ubezpieczenie możecie kupić wieczór przed wyjazdem albo i nawet w dniu rozpoczęcia podróży. Jedyny warunek konieczny – ubezpieczający musi przebywa na terenie Polski. Stoicie w kolejce do lotniskowej odprawy? Świetnie – zajrzyjcie na stronę internetową ubezpieczyciela i kupcie pakiet dopasowany do potrzeb Waszej rodziny!

Ubezpieczenie podróżne choroby zagrożenia -dzieci

Popularne choroby i zagrożenia – nie daj się zaskoczyć

Wszystkiego nie da się przewidzieć… kto by pomyślał, że posadzka w jadalni hotelowej będzie śliska, najmłodszy członek rodziny upadnie i złamie nadgarstek. Niektóre sytuacje są zwyczajnie kwestią przypadku. Jednak przysłowiowa ostrożność może uchronić Waszą rodzinę od wielu chorób i zdarzeń. Wybierając się na zagraniczne wakacje, warto poznać najczęstsze przypadłości, które spotykają tam turystów. Dla przykładu, w Egipcie wyjazd może zakłócić zemsta faraona. Jednak problemy żołądkowe i trawienne mogą spotkać Was na całym świecie – jest to najpopularniejsza przypadłość wśród podróżnych, dorosłych i dzieci.

Na co jeszcze często chorują osoby, którym ERGO Ubezpieczenia Podróży pomogło zorganizować pomoc medyczną w sezonie letnim 2022 roku? Aż 20% dzieci oraz 25% dorosłych zgłosiło gorączkę o niezidentyfikowanym źródle. Przyczyny wysokiej temperatury mogą być różne, jednak w ciepłych krajach winne może być intensywne słońce. Cały dzień spędzony na plaży bez nakrycia głowy może skończyć się udarem słonecznym i 40 stopniami gorączki. Warto już w domu pomyśleć o zapakowaniu plażowego kapelusza, a na miejscu o opłaceniu plażowego parasola i zlokalizowaniu najbliższego sklepu z wodą i napojami. Aby się schłodzić, dzieciaki biegną do basenu lub przeskakują przez turkusowe fale morskie? Nurkowanie i trochę wody w uchu mogą zakończyć się intensywnym bólem i infekcją. Zapalenie ucha jest popularną wakacyjną chorobą, szczególnie wśród najmłodszych – skarży się na nią co 10 dziecko! Wśród letnich szkód powtarzają się również wysypki spowodowane alergią na nowe przyprawy i kosmetyki oraz kaszel, przeziębienie i ból gardła związane z różnicą temperatur i klimatyzacją.

Znając najpopularniejsze przypadłości turystów przebywających w danej destynacji, możecie zachować szczególną ostrożność. W jaki jeszcze sposób możecie dmuchać na zimne? Zawsze warto dorzucić do walizki podstawowe leki bez recepty – pastylki na gardło, leki przeciwalergiczne czy tabletki przeciwbólowe. W końcu nie zawsze wybieramy wakacje w centrum miasta, gdzie na rogu znajdzie się apteka. Pamiętajcie, często w ramach Assistance zawartego w ubezpieczeniu znajdziecie również usługę dostarczenia leków. Warto zwrócić na to uwagę podczas wyboru polisy turystycznej.

Zagrożenie stanowić mogą nie tylko choroby, ale też niespodziewane sytuacje. Co jeżeli kieszonkowiec okradnie Was na turystycznym deptaku – dokumenty, karty kredytowe oraz cała gotówka stracone… i jak teraz wrócić do domu? Przed wyjazdem zawsze warto wykonać ksero dokumentów (paszportu czy dowodu) oraz zostawić je w hotelowym sejfie. W ten sposób dodatkowy komplet dokumentów oraz zapasowa gotówka pozostaną bezpieczne. Na szczęście ubezpieczyciel zainterweniuje również w takiej sytuacji – Assistance pomoże w przypadku utraty kart kredytowych, dokumentów podróży i bagażu. Jednym słowem, jeśli choroba lub niespodziewana sytuacja dopadną Was mimo ostrożności, niezawodnym planem B stanie się właśnie ubezpieczenie podróży.

Pomoc Assistance – opieka nad Tobą i współuczestnikami podróży

Planując rodzinne wakacje zazwyczaj, myślimy przede wszystkim o naszych pociechach. Rodzinny hotel z animacjami dla najmłodszych, Aquaparki i place zabaw na świeżym powietrzu oraz różnorodne jedzenie. Wszystko to, aby umożliwić dzieciakom aktywne, ale i bezpieczne wakacje. A dopiero, gdy te kryteria zostaną spełnione, przyjdzie czas na myślenie o chwili odpoczynku dla rodziców.

assistance pomoc ubezpieczenie

W jaki sposób można uwolnić głowę od kilku zmartwień? Rozwiązaniem jest pomoc Assistance, która zawarta jest w każdym pakiecie polisy turystycznej. Oczywiście, Assistance zapewnia przede wszystkim dostęp do całodobowego Centrum Alarmowego oraz gwarancję pokrycia kosztów leczenia i transportu medycznego. Są to jedynie podstawowe usługi, na które możecie liczyć! Zawsze warto zajrzeć do Ogólnych Warunków Ubezpieczenia i zobaczyć, co dokładnie znajduje się w każdym ubezpieczeniu podróży.

Zakres pomocy zależny będzie od wybranego przez Was pakietu. W ERGO Ubezpieczenia Podróży w polisach turystycznych znajdziecie ASSISTANCE rozszerzony lub ASSISTANCE pełny. Oczywiście, w skład każdego z nich wchodzą wcześniej wspomniane podstawowe usługi. Co więcej? W ramach wariantu rozszerzonego możecie liczyć na dostarczenie leków, pomoc finansową, pomoc w przypadku utraty kart kredytowych, dokumentów podróży i bagażu oraz rekompensatę za opóźnienie środka transportu powyżej 5 godzin. Dodatkowo, gdy spotka Was wypadek lub choroba, ubezpieczyciel zorganizuje i pokryje koszty transportu oraz zakwaterowania osoby towarzyszącej.

Jeżeli wypadek przytrafi się rodzicowi, to plan B dla współtowarzyszy podróży stanowić będzie ASSISTANCE pełny. W jego zakresie, prócz wszystkich powyższych usług, znajduje się organizacja i pokrycie kosztów transportu powrotnego dzieci oraz ubezpieczonych członków rodziny. Ubezpieczyciel również pomoże w organizacji opieki nad dziećmi. Jeżeli najmłodszy członek rodziny zachoruje, będziecie mogli liczyć na pokrycie wydatków w zakwaterowania w szpitalu opiekuna hospitalizowanego dziecka. W ten sposób, w już stresującej sytuacji, oszczędzicie sobie dodatkowych zmartwień o współtowarzyszy podróży.

O bezpieczeństwie swoim i wakacyjnych towarzyszy wiecie już wszystko! Ostatni punkt na checkliście to zakup ubezpieczenia podroży dopasowanego do Waszych rodzinnych potrzeb. No to w drogę!

Sprawdź koniecznie:

lato 2023 ubezpieczenia dla rodzin z dziećmi wakacje 1

Artykuł Partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *