Rodzinne wakacje w Gruzji? Czemu nie!

Rodzinna wyprawa do Gruzji wycieczki z dziećmi 2023

Od paru już dobrych lat Gruzja cieszy się zainteresowaniem Polaków, którzy kochają ten kraj i jego mieszkańców a miłość ta pozostaje przez Gruzinów, cały czas odwzajemniona . Dla tych którzy marzą o rodzinnym podróżowaniu po Gruzji, mamy gotowca- dobrze zorganizowane wakacje rodzinne 4x4!

  Rodzinne wakacje z dziećmi Gruzja wyprawy opinie 2 Gruzja-swanetria-z-dziećmi-wakacjerodzinne_wyprawa4x4_wyprawydla dzieci_wyprawydlarodzin_gruzja4x4 (Copy) rodzinna wyprawa Gruzja -wakacje z dziećmi  

Dowiedz się więcej o rodzinnej  wyprawie tutaj

Kutaisi i okolice

Ponieważ Wizzair ląduje w mieście, którego nazwę wszyscy nieintencjonalnie i tak przekręcają, pierwsze atrakcje są już w tej okolicy. A wśród nich przepiękny Kanion Martwili ze szmaragdowym kolorem wody i spektakularnym ciągiem wodospadów, gdzie płyniemy kawałek pontonem, by w pełni móc chłonąć szmaragd wody odbijającej się w wysokich ścianach wąwozu. Niedaleko jest tez kilka fantastycznych i bezpiecznych miejscówek dla dzieciaków na kąpiel w spokojnych zakolach rzeki. Inną atrakcją jest spacer po wiszących nad przepaścią platformach Kanionu Okatse, z których rozpościerają się spektakularne widoki na okolicę. Również miasto Kutaisi nie pozostawia obojętnym i podczas naszej podróży odwiedzimy kilka jego znaczących atrakcji, a wśród nich, m.in. Katedrę Bagrati czy targ w Kutaisi.

Gruzja z dziećmi wycieczka wyprawa wakacje opinie plan Rodzinna wyprawa do Gruzji wycieczki z dziećmi 2023 rodzinna wyprawa Gruzja -wakacje z dziećmi

Swanetia

Zanim do niej dojedziemy odwiedzimy muzeum etnograficzne, gdzie czeka na nas biesiada gruzińska z warsztatami kulinarnym w uroczym miejscu zwanym Sisa Tura, gdzie skosztujemy specjałów Mariki Todua i jej męża oraz również posłuchamy muzyki na żywo. W Swanetii zaś wdrapiemy się na kamienną wieżę obronną, jedna z wielu, z których słynie ten odległy i niegdyś trudno dostępny region Gruzji. Odbędziemy też trekking z dzieciakami do uroczych jeziorek Koruldi oraz do podnóża lodowca Chalaadi. Na zakończenie zaś naszej wizyty w Swanetii, dojedziemy do najwyżej położonej, zamieszkałej przez ludzi wsi – Ushguli, gdzie pospacerujemy po okolicy. Będąc w Swanetii obejrzymy też bardzo poruszający film w lokalnym kinie, pozwalający lepiej zrozumieć ludzi zamieszkujących okolicę, w której będziemy. Film wyreżyserowała kobieta, która urodziła się w tym regionie a grają w nim również lokalni mieszkańcy.

rodzinna wyprawa Gruzja -wakacje z dziećmi

Supra gruzińska

Pobyt w Gruzji nie może się tez obyć bez supry gruzińskiej, dlatego jeden nocleg mamy zaplanowany w domu gruzińskim, gdzie też spędzimy wieczór na zabawie przy dobrym jedzeniu i gruzińskim winie wznosząc toasty i celebrując wspólnie przeżyte chwile oraz wszystko co jeszcze przed nami. Sama zaś supra gruzińska wpisana jest na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Przełęcz Zekari

Łączy miejscowość górską Sairme oraz Abastumani i będzie naszą drogą do Achalciche, gdzie styka się świat kultury gruzińskiej, ormiańskiej, żydowskiej a najlepszym i najokazalszym tego przykładem jest Twierdza Rabati, którą zwiedzimy. Inną przepiękna atrakcją jest skalne miasto Wardzia, wydrążone w skale gdzie na trzynastu kondygnacjach znajduje się prawie 3000 pomieszczeń, część z nich w tym kaplicę będzie można zobaczyć osobiście. Odwiedzimy też basen termalny w gruzińskim stylu, będzie bardzo wesoło!

wyprawy rodzinne do Gruzji jeepem z dziećmi opinie wakacje

Adżaria

W Adżarskiej Republice Autonomicznej w Gruzji spędzimy niezapomniane chwile przy ognisku na zboczu góry w luksusowych namiotach w orientalnym stylu. Przejeżdżając przez tę część kraju, wykąpiemy się też w rzece i jeziorze, odwiedzimy meczet, przejedziemy się kolejką górską w Tago, odwiedzimy niezwykle malowniczo położoną winnicę, gdzie z widokiem na dojrzewające winogrona zakończymy naszą wspólna podróż po Gruzji. Kto będzie chciał, ten będzie mógł przedłużyć swój pobyt o kilka dni wypoczynku nad Morzem Czarnym.

Gruzja Swanetia Adzaria rodzinne wakacje wyprawy jeepem opinie wakacje wakacje z dziećmi w Gruzji opinie wyprawy jeepem

W trakcie naszej podróży nie zabraknie lokalnych akcentów czy w postaci niesamowitego gruzińskiego jedzenia – zdążymy spróbować chaczapuri po adżarsku, megrelsku i imertyńsku, niezliczonej ilości dań z bakłażana wśród których niewątpliwie króluje baridżani czyli zgrabnie zwijane plasterki bakłażana faszerowane pastą orzechową z dodatkiem czosnku i posypane cząstkami granatu, pierożków chinkali, szaszłyków, lobio czyli dania z fasoli czerwonej czy też adżapsandali, czyli gulaszu warzywnego w dużą ilością bakłażana i pomidorów. Jest tego dużo, dużo więcej, gdyż każdy region ma również swoje lokalne specjały, których warto spróbować.

Gruzja jedzenie - z dziećmi podróż wyprawa Smaki Gruzji - wyprawa

Częścią naszej podróży będzie też przyroda, natura, mniej uczęszczane drogi szutrowe, którymi można przejechać jedynie autem 4x4 i spektakularne krajobrazy, które będą nam towarzyszyć przez cały czas podróży z północy kraju na południe a następnie nad Wybrzeże Morza Czarnego. Wyprawa jest przygotowana dla rodzin z dziećmi od 7 roku życia, tych które kochają naturę, ruch, przebywanie wśród przyrody i aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu.

Dowiedz się więcej o rodzinnej  wyprawie tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *