Przewodnik „Dzieci odkrywają Śląskie”

przewodnik po Śląsku atrakcje opinie

Właśnie ukazał się nowy przewodnik po najciekawszych miejscach na rodzinne wycieczki w województwie śląskim. Można w nim znaleźć wiele inspiracji dla małych i dużych podróżników.

Konkurs - do wygrania 4 przewodniki - info niżej

Czytelnicy Dzieckowpodrozy.pl znają już blog „Podróże Hani” – artykuły opisujące rodzinne wyprawy Basi, Kamila, Hani i Huberta publikowaliśmy na naszej stronie nie raz. Teraz prowadząca bloga Barbara Salamon-Szypruch postanowiła wydać własny przewodnik Dzieci odkrywają śląskie, a Patronat Medialny nad wydaniem z przyjemnością objęło Dzieckowpodrozy.pl . Już w podtytule otrzymujemy informację, że jest to „subiektywny przewodnik dla rodzin z dziećmi po województwie śląskim”, a więc nie można spodziewać się, że znajdziemy w nim wyczerpującą listę wszystkich atrakcji turystycznych regionu, a jedynie wybrane, najlepiej oceniane przez autorkę. Można jej zaufać, mieszka w Rybniku i ma za sobą wiele rodzinnych wypraw po regionie, wiele atrakcji przetestowała, jak sama pisze „na własnych dzieciach”, więc wie, o czym pisze. Co ciekawe, do wydania przewodnika doszło dzięki akcji na portalu crowdfundingowym PolakPotrafi.pl

rodzinne atrakcje śląskie przewodnik

Na 96 stronach znajdziemy zgrupowane w 21 rozdziałach opisy miast i miasteczek oraz znajdujących się w nich atrakcji dla dzieci, również tych mniej znanych (łącznie jest ich tu ponad 100), wskazówki co do noclegów i gastronomii, przydatne adresy, a także odesłania do stron internetowych, na których znajdują się informacje praktyczne dotyczące danego miejsca. Dobrym pomysłem jest też lista muzeów i teatrów, które są przyjazne dzieciom i mają specjalnie przygotowane dla nich programy.

rodzinne atrakcje Śląsk

Dzieci odkrywają śląskie to poręczny, ładnie zaprojektowany i praktyczny przewodnik z dużą ilością ciekawych zdjęć. Przyda się na pewno wielu rodzinom uwielbiającym podróże z dziećmi, zarówno tym, które jeszcze województwa śląskiego nie odwiedziły, jak i tym, które mają już pewne doświadczenie w podróżowaniu po tym regionie. Opisane zostały tu bowiem – obok sztandarowych atrakcji – miejsca nieoczywiste, nieco zapomniane lub niewystarczająco do tej pory promowane. Autorka przytacza ciekawostki i legendy, wskazuje osobliwości regionu, o których wie niewiele osób, a czasem też obala obiegowe mity. Możecie więc dowiedzieć się, gdzie na Śląsku znajduje się miejsce, w którym zawartość jodu w powietrzu jest większa niż nad morzem, czy gdzie przestaje działać grawitacja. My Wam tego nie zdradzimy, bo najlepiej przeczytać przewodnik samemu, do czego bardzo zachęcamy. To przyjemna lektura, która wielu z Was może zachęcić do odkrywania uroków województwa śląskiego wspólnie z dziećmi.

Przewodnik możecie kupić tutaj
- cena E-book - 12,30 pln, przewodnik drukowany 19,90 pln + koszt wysyłki

Konkurs
"Śląskie z dzieckiem? Ale po co?"
W komentarzu pod postem na Facebooku z informacją o przewodniku,
przekonajcie nas dlaczego Śląskie jest atrakcyjne dla rodzin z dziećmi? 
Autorzy 4 najciekawszych komentarzy otrzymają Przewodnik "Dzieci odkrywają Śląskie". Na Wasze komentarze czekamy od momentu publikacji posta na FB (czyli 23.07 godz. 18:35) do 27.07 włącznie.
Jeśli udostępnicie post konkursowy - będzie nam szczególnie miło :)
Wyniki pod postem konkursowym i na tej stronie już 28.07.
Konkurs nie jest sponsorowany, administrowany ani organizowany przez serwis Facebook.

Przy okazji polecamy:
Śląskie najlepsze atrakcje na pogodę i na niepogodę