Najbardziej przerażające atrakcje turystyczne!

najbardziej przerażające atrakcje turystyczne
Tylko dla ludzi o mocnych nerwach! Prezentujemy nietypowe, przerażające atrakcje, które przyspieszają tętno i mrożą krew w żyłach. Zobaczcie sami.

Wypoczynek w ciszy i spokoju? Niektórzy nie znają takiego pojęcia. Turyści są w stanie pokonać setki czy nawet tysiące kilometrów, by odwiedzić jedno niezwykłe miejsce, w którym… włosy zjeżą im się na głowie. Przepaści, skały, podniebne platformy czy mosty, a także ekstremalne kolejki to dla jednych przykłady szaleństwa, a dla innych świetna zabawa. Sami musicie zdecydować, do której grupy należycie. Niektóre naturalne, inne stworzone przez człowieka, wszystkie jednak zapewniają odwiedzającym ogromny dreszcz emocji. Obejrzyjcie film i poznajcie 10 najbardziej przerażających atrakcji turystycznych na świecie.

Po filmie sprawdź również: Najlepsze miejsca na wakacje z dziećmi w Polsce

Wansheng Ordovician

Jedyny w swoim rodzaju park rozrywki, w którym większość atrakcji umieszczono nad przepaścią. Położony jest w środkowych Chinach, kilkadziesiąt kilometrów od miasta Chongqing. Główną atrakcją jest tu najdłuższa na świecie szklana platforma oparta na wspornikach. Wychodzi ona 80 m poza krawędź klifu, na wysokości 121 m. Ma formę trójkąta, a podłoga jest wykonana w całości z przezroczystego szkła, co zapewnia wspaniałe (lub przerażające) widoki. Jednocześnie może na niej przebywać 30 osób. Poza nią w parku są jeszcze m.in. huśtawki kołyszące się nad przepaścią czy kładka ze szczebelkami oddalonymi o kilkadziesiąt centymetrów.

ekstremalne atrakcje chiny opinie

Plaża Maho

Niewielka, mająca zaledwie 200 m długości i 20 m szerokości plaża na wyspie Sint Marteen na Karaibach. Turystów jednak nie przyciąga tu czysta woda i piasek, a przede wszystkim pas startowy międzynarodowego lotniska Princess Juliana, który od plaży oddziela jedynie wąska droga. Startujące i lądujące tu samoloty przelatują więc nad plażą na wysokości jedynie kilkunastu metrów, co jest sytuacją bezprecedensową w skali światowej.

przerażające atrakcje turystyczne

Most Hussaini

Jeden z najbardziej niebezpiecznych mostów na świecie, rozciągający się pomiędzy skałami, nad rzeką, na długości około 200 m. Nawet Indiana Jones przeszedłby po nim tylko wtedy, gdyby ścigała go uzbrojona armia. Dla mieszkańców okolic jeziora Borit w Pakistanie to jednak normalka, choć deski są krzywe i umieszczone w nieregularnych odstępach, a całość kołysze się jak liść na wietrze. Pakistańczycy jednak często nie mają wyboru, bo to dla nich jedyny sposób, żeby dostać się do cywilizacji. Natomiast przyjeżdżający z całego świata turyści robią to dla zabawy. Obok przechodzi jeszcze jeden, jeszcze starszy most, z którego jednak już nikt nie korzysta.

najniebezpieczniejszy most świata opinie

Formula Rossa – Ferrari World

Jest to obecnie najszybsza kolejka górska na świecie, porównywalna z bolidami Formuły 1, może bowiem osiągać prędkość 240 km/h w zaledwie 4 sekundy. To zasługa napędu hydraulicznego. Tor kolejki ma długość ponad 2 km, a przeciążenia dochodzą do poziomu 4,8 g. Pasażerowie muszą na czas jazdy założyć specjalne okulary. Formula Rossa znajduje się w parku rozrywki Ferrari World w Abu Zabi. Działa w nim jeszcze kilka innych spektakularnych roller coasterów.

Ferrari World najszybsza kolejka na świecie

Winda Bailong

Najwyższa na świecie winda zewnętrzna, została zbudowana na zboczu klifu w Parku Narodowym Zhangjiajie w prowincji Hunan w Chinach. Każda z 3 kabin może pomieścić do 50 osób i jest w stanie przebyć drogę na szczyt klifu (blisko 330 m n.p.m.) w półtorej minuty. W trakcie jazdy można liczyć na wspaniałe widoki, gdyż winda jest przeszklona. Nic dziwnego, że jej nazwa po chińsku oznacza „Windę 100 smoków”.

najwyższa Winda Bailong Chiny opinie

Devil’s Bridge

Wyjątkowy cud natury koło miejscowości Sedona w amerykańskiej Arizonie. To olbrzymi naturalny most skalny powstały w piaskowcu. Płaska półka jest wąska, za nią rozpościera się kilkadziesiąt metrów przepaści, a dodatkowo sprawia wrażenie, jakby miała się zawalić, dlatego wchodzącym na nią towarzyszą spore emocje. Zdjęcia z takiego miejsca wychodzą jednak wspaniale i dlatego turyści nieraz ustawiają się w kolejce, żeby je zrobić.

ekstremalne atrakcje Devils Bridge Sedona opinie

Kolejka linowa Merida

Żadna inna kolejka linowa na świecie nie zabierze Was tak wysoko. Dzięki niej można dostać się z miejscowości Merida w wenezuelskich Andach na szczyt Pico Espejo (4765 m). Tuż obok góruje najwyższy szczyt Wenezueli Pico de Bolivar (4978 m). Kolej została oddana do użytku w 1960 roku, potem przechodziła modernizację. Obecnie każdy z 4 wagonów może zabrać 60 osób i porusza się z prędkością 5 m/s. Po drodze zobaczymy wspaniałe krajobrazy parków narodowych.

Merida Wenezuela atrakcje kolej

Grand Canyon Skywalk

Szklany taras widokowy w kształcie podkowy umieszczony na jednej ze skał słynnego Wielkiego Kanionu w Arizonie w USA. To najwyżej położony na świecie balkon. Jest wysunięty 20 m poza krawędź skalną, nad przepaść o wysokości ponad 1100 m. Przezroczysta podłoga zapewnia niesamowite widoki. Taras mieści jednocześnie 120 osób. Rocznie miejsce to odwiedza ponad milion turystów żądnych emocji.

ekstremalne atrakcje Wielki Kanion opinie

Krok w Przepaść

Oryginalna szklana platforma widokowa w kształcie pudełka czy kabiny umieszczonej nad 1000-metrową przepaścią, wysuniętej 2 m od krawędzi skały. Powstała na szczycie Aiguille du Midi (3842 m n.p.m.) we francuskich Alpach, w pobliżu najwyższej góry Europy – Mont Blanc. Z Chamonix można się tam dostać kolejką linową. Dzięki w pełni przezroczystej konstrukcji turyści mają wrażenie, że dosłownie unoszą się w powietrzu.

Krok w Przepaść Francja atrakcje opinie

Karuzela Insanity

Insanity to rodzaj atrakcji znanej z parków rozrywki, z tym że umieszczona jest na… wieży kasyna Stratosphere w Las Vegas, na wysokości 270 m. Mechaniczne ramię wynosi karuzelę na 20 m poza krawędź budynku i obraca jej ramiona z prędkością 64 km/h. Przeciążenia dochodzą do 3g. Każdy kto ma na tyle odwagi, by otworzyć oczy, może podziwiać w tym czasie imponujący widok na Las Vegas.

Insanity karuzela Las Vegas atrakcje