Pomysł na weekend z dzieckiem: Miasto Aniołów

„Jedziemy z rodzinką do Miasta Aniołów”, rzekłam dnia pewnego…

Toruń co robić z dzieckiem rodzinne atrakcje dla dzieci opinie

– O nie kochana żono!! Nie stać nas na Los Angeles, lot samolotem, wizy, hotele, to nie na naszą kieszeń…
– Hahahahhaha!!!! – głośno się zaśmiałam
-Głuptasie, mam na myśli Toruń! To jest nasze polskie Miasto Aniołów. Ne wiedziałeś, że w herbie Torunia jest Anioł? A toruńskie anioły?- żużlowcy!To nie tylko miasto Kopernika i pierników.
Wyruszamy w piątek rano.
Toruń co robić z dzieckiem rodzinne atrakcje dla dzieci opinie
Co roku w Toruniu w sierpniu odbywa się międzynarodowy festiwal światła Bella Skyway Festival. Gotyckie zabytki miasta służą jako elementy instalacji świetlnych.Rozproszone w wielu punktach miasta świetliste dzieła sztuki, projekcje, interaktywne prezentacje. Po zmroku oświetlenie robi ogromne wrażenie nie tylko na dzieciach.  Oczywiście sam festiwal jest bezpłatny. Jednak stoiska handlowe ze świecącymi opaskami, mieczami, wiatrakami czy balonami LED, mocno mogą nadszarpnąć budżet każdego rodzica. 😉 To był udany dzień.
Toruń co robić z dzieckiem rodzinne atrakcje dla dzieci opinie Toruń co robić z dzieckiem rodzinne atrakcje dla dzieci opinie Toruń co robić z dzieckiem rodzinne atrakcje dla dzieci opinie
Za dnia Toruń jest jeszcze piękniejszy.Ja to mówią gotyk na dotyk 🙂  Ale jak uwiecznić na jednym zdjęciu to cudowne miejsce? No jak? A wiecie,że się da!!!  Wystarczy udać się na platformę widokową po drugiej stronie Wisły.  Wstęp darmowy.
Toruń co robić z dzieckiem rodzinne atrakcje dla dzieci opinie
I mamy cały piękny Toruń na jednej fotografii- Panorama Torunia. Najważniejsze zabytki zwiedzone, dom Kopernika, piernik kupione. Ruszamy w drogę.  11 kilometrów od Torunia do Brzozy, ul . Ciechocińska23. gdzie znajduję się niewielki gospodarstwo agroturystyczne. Cisza, spokój i jak sama nazwa wskazuje las brzóz. Liczne atrakcje dla dzieci, zwierzęta zagrodowe,konie, krowy,kaczki, owce, świnki, wszystkie można karmić. Staw rybny, mnóstwo trampolin, dmuchane zjeżdzalnie.
Toruń co robić z dzieckiem rodzinne atrakcje dla dzieci opinie
Toruń co robić z dzieckiem rodzinne atrakcje dla dzieci opinie Toruń co robić z dzieckiem rodzinne atrakcje dla dzieci opinie
Można spędzić tutaj cały dzień. Gospodarz udostępnia kilka stanowisk do robienia grilla, bądź ogniska. Chleb ze smalcem i mleko prosto od krowy. Żyć nie umierać, dziecko szczęśliwe, cały dzień na świeżym powietrzu z licznymi atrakcjami. Wstęp do gospodarstwa na cały dzień to 15 zł od osoby,Warto zaznaczyć, że dostępne są liczne miejsca parkingowe, bezpłatne.
Cudowne wspomnienia. Jednak Toruń nie dał o sobie zapomnieć i warto śledzić w nim wydarzenia! Bo Toruń jest drugim niebem, a anioły żyją również na ziemi.  Podniebny spektakl Plac Aniołów – rozpięty na linach na Rynku Staromiejskim! Iluminacja świetlna, charakteryzacja, kostiumy i tony piór lecących z nieba. Co najbardziej spodobało się najmłodszym!!  Kąpiel w piórach? Tylko w Toruniu, cudowne miasto z cudownymi atrakcjami dla najmłodszych.
Toruń co robić z dzieckiem rodzinne atrakcje dla dzieci opinie Toruń co robić z dzieckiem rodzinne atrakcje dla dzieci opinie
Zgłoszenie nadesłała: Magdalena Walecka