Pomysł na weekend z dzieckiem: Leśny Park Niespodzianek

Jesteśmy szczęśliwą rodzinką. Mamy jedno dziecko-4 letniego Piotrusia, z którym uwielbiamy zwiedzać czas. Często podróżujemy i już w czerwcu nasza kolejna podróż na którą nie możemy się już doczekać. Dziś chciałabym Państwu opisać świetne miejsce w Ustroniu, w którym możemy spędzić z dzieckiem cały dzień.  Miejsce, w którym nie tylko dziecko może się pobawić, ale też czegoś nauczyć. Miejsce, gdzie czekają na spotkania zwierzątka, na widok których mój synek był w 7 niebie. Radości nie było końca. To miejsce nazywa się Leśny Park Niespodzianek i znajduje się w Ustroniu Zawodziu z Beskidzie Śląskim.

Ustroń rodzinne atrakcje dla dzieci leśny park opinie

leśny park niespodzianek atrakcje dla dzieci opinie

leśny park niespodzianek czy warto rodzinne atrakcje dla dzieci opinie

Do tego miejsca łatwo dojechać – wystarczy dojechać do Ustronia i wtedy każdy pracownik restauracji, parkingu, lodziarni czy sklepu wskaże nam drogę. Leśny Park Niespodzianek jest czynny cały rok – od 1 kwietnia do 31 października w godzinach od 9:00 do 18:00, zaś od 1 listopada do 31 marca od 10:00 do 16:00. Szczegółowy cennik znajdziecie na stronie internetowej parku. My za wstęp zapłaciliśmy 84 zł (2 osoby dorosłe plus 1 dziecko powyżej 3 lat) – warto dodać, że dzieci poniżej 3 lat wchodzą za darmo! Obok parku znajdziemy parking (na poboczu), który pomieści wiele samochodów.

Beskid Śląski gdzie z dzieckiem rodzinne atrakcje opinie

Park liczy ponad 15 hektarów i ponad 3,5 km ścieżek! Naprawdę jest potężny – można chodzić i chodzić, a końca nie widać. Widok samego parku i wewnątrz parku jest niezwykle malowniczy, a scenerie zapierają dech w piersiach. Tam natura wiedzie prym. Ten park to nietypowy ogród zoologiczny. Mieszkają tam dzikie zwierzęta i wiele z nich można pogłaskać, bo latają sobie między ludźmi. Możemy dotknąć daniela, mufony czy alpaki. Są też Żubry, które możemy podziwiać za ogrodzeniem, bo to niebezpieczne zwierzęta, ale i tak widok żubra zachwyca. Zwierzęta czują się tam wspaniale, chętnie podchodzą bliżej – widać, że opiekunowi o nie dbają. Są też jelenie, jenot, żbik, szop, muł, koza karpacka, króliki, kozy i świnki wietnamskie.

Leśny park niespodzianek czy warto rodzinne atrakcje dla dzieci opinie Beskid Śląski gdzie z dzieckiem rodzinne atrakcje leśny park niespodzianek opinie

Mój synek był zachwycony wszystkimi zwierzątkami, a najbardziej dzikami, którym rzucał pokarm, który można zakupić w kasie. Dzieci mogą karmić zwierzątka, jednak tylko pokarmem, który zakupuje się na miejscu.W parku wiele wow robią ptaki drapieżne i sowy! Jest tam Aguja i Bielik Amerykański, którego możemy podziwiać bardzo z bliska. Jest też orzeł stepowy, pustułka amerykańska, raróg górski, sokół indyjski, jastrząb gołębiarz, myszołów zwyczajny i wiele innych. Są też sowy (między innymi puchacz wirginijski, sowa śnieżna, puchacz europejski i uralski, puszczyk brunatny, płomykówka).

Ustroń rodzinne atrakcje dla dzieci leśny park opinie

W parku są ścieżki dydaktyczno-przyrodnicze, do głównych należy stacja ptaków drapieżnych i sowiarnia, gdzie dzięki wykwalifikowanym sokolnikom ogląda się ptaki drapieżne z bliska. Sokolnicy pokazują nam prawdziwy show, prawdziwą magię-pokaz, który zapiera dech w piersiach. To pokaz pomiędzy ptakiem i człowiekiem, sokolnik opowiada nam o danym ptaku i puszcza go wolno, a ptak wraca po chwili. Możemy być blisko ptaka (szczególnie bielik amerykański robi wrażenie,bo to potężny ptak!), nad naszymi głowami ptaki pokazują swoją siłę. Nie trzeba się bać, bo sokolnik ma nad wszystkim kontrolę.

leśny park niespodzianek atrakcje dla dzieci opinie

W Centrum edukacji przyrodniczej jest również muzeum z odgłosem lasu i z ciekawymi eksponatami: np. lwem czy dzikiem. Są tam ekspozycje zwierząt z Ameryki Północnej, Europy i Afryki. Można tam zobaczyć film o tematyce łowieckiej. Duże wrażenie zrobiła również na nas bajkowa aleja z ruchomą ekspozycją 🙂 – mój synek oszalał na punkcie Smerfów, Bolka i Lolka.

W Leśnym Parku Niespodzianek jest też plac zabaw dla dzieci z huśtawkami, batutami, zjeżdżalniami, suchy basen, trampoliny i mini tyrolka, na której synek jeździł jak szalony. Z parku możemy podziwiać piękne widoki Beskidu Śląskiego – są niesamowite, widać z niego szczyt Góry Czantoria. Widać też górę Chełm. Zapomniałam dodać, że jest też pokaz lotów Sów – niesamowite ptaki i ich ruch, lot i wygląd – coś pięknego. W parku można odpocząć, jest też mała gastronomia. Można zjeść coś z grilla, lody, a nawet zrobić pamiątkowe zakupy dla dziecka. Mój synek wybrał sobie małą zawieszkę-sówkę ze święcącymi się oczkami.

Beskid Śląski gdzie z dzieckiem rodzinne atrakcje opinie

Leśny Park Niespodzianek to miejsce dla rodzin – nie ma tam ciasnoty, bo obszar jest ogromny. Można swobodnie chodzić, podziwiać zwierzęta, karmić je, ale i się pobawić czy zaspokoić głód. Przeżywa się tam niesamowitą przygodę. Leśny park uczy, jest niesamowity do odkrywania, a jednocześnie daje schronienie, na przykład latem przed słońcem, bo tam jest jak w lesie.

Po wizycie w parku można wybrać się do Ustronia – nad Wisłę, ponieważ sam Ustroń to również ciekawe miejsce do odkrycia. Polecam również się wybrać na kolej Liniową Czantoria, która jest blisko Parku.

Zgłoszenie nadesłała: Beata Gardoń