Pomysł na weekend z dzieckiem: Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku

Kiedy wracamy do domu po ciężkim dniu spędzonym w pracy,całym dniu stresu i bieganiny,spędzonym nad opieką małych dzieci – staramy się pomyśleć o odpoczynku,relaksie.Najlepszy odpoczynek to aktywny.Aktywny wypoczynek dla ciała i duszy możemy zafundować sobie na weekend.W końcu nam też się coś należy,nie żyjemy tylko pracą i domem.Mamy dzieci to najlepiej wypoczywać razem.

Ja wraz z moją rodziną często przebywam w Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku.Jest to nowoczesny kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy położony 40 km od Krakowa,10 km od Bochni w gminie Rzezawa. To tutaj można wyładować całą energie podczas pobytu w Weekend,urlopie w wakacje,zimowisku.Nie ma ani jednego dnia w którym choćby przez chwilę można było się nudzić.Kucyki,konie,ogromny plac zabaw z labiryntami ,domkami ,zjeżdżalnią linową, ogromną huśtawką, jezioro z plażą, grota solna, gokarty, mini zoo.
W dzisiejszych czasach pełnych pośpiechu stajemy przed niełatwym dylematem wyboru miejsca wypoczynku razem z dziećmi.Z jednej strony pojawia się pragnienie błogiego relaksu,a z drugiej strony chęć aktywnego wypoczynku.Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku jest miejscem,które pozwala zachować równowagę bez konieczności rezygnowania z czegokolwiek.Bardzo lubię ten ośrodek.
Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku czy warto atrakcje dla dzieci opinie
Centrum Aktywnego Wypoczynku Borek dysponuje 157 miejscami noclegowymi w całorocznych domkach oraz pawilonie stanowiącym idealną bazę noclegową przygotowaną specjalnie z myślą o dzieciach. Dla dzieci – Łóżeczka dziecięce z pościelą bezpłatnie,dodatkowe poduszki i ręczniki dla dzieci,wanienka,nocnik,podest łazienkowy,przewijak,wysokie krzesełka do karmienia, podgrzewacz do butelek, plastikowe naczynia i sztućce, jednorazowe śliniaczki, specjalne menu dla dzieci, zestaw do kolorowania, nawilżacz powietrza, jednorazowy termometr, zabezpieczenie kontaktów, zabezpieczenie drzwi, miejsce do przechowywania wózków dziecięcych. Możliwość opieki nad dzieckiem. Bezpłatny pobyt dzieci do lat 3, zniżki do lat 12.
Centrum Aktywnego Wypoczynku Borek otrzymało Certyfikat Znak Jakości KidZone pod Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Dziecka oraz Certyfikat Jakości Usług Noclegowych Penelopa 2012/2013.
Jest to niezwykłe miejsce MIASTO POCIECH czekają tutaj liczne atrakcje dla rodzin spragnionych aktywnego wypoczynku na łonie natury.Można tu połączyć zabawę z elementami edukacyjnymi.Całość tworzy przestrzenny labirynt w którym dzieci mogą zobaczyć,jak wygląda szyb kopalni,a nawet wejść do podziemnych korytarzy i poczuć się jak prawdziwi górnicy.
Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku czy warto atrakcje dla dzieci opinie Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku czy warto atrakcje dla dzieci opinie
Znajdują się tu boiska sportowe, a w sezonie letnim czynne jest nawet strzeżone kąpielisko. Posiada ono wydzielone i oznaczone strefy dla osób nieumiejących i umiejących pływać. Dla najmłodszych oferowane są dodatkowe atrakcje w postaci łódeczek dla dzieci. Mini łódeczka jest w pełni bezpieczna i gwarantuje świetną zabawę w upalne dni. Amatorzy mocniejszych wrażeń mogą wyszaleć się na torze do jazdy na gokartach i quadach lub wziąć udział w paintballowej bitwie.
Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku czy warto atrakcje dla dzieci opinie Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku czy warto atrakcje dla dzieci opinie Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku czy warto atrakcje dla dzieci opinie Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku czy warto atrakcje dla dzieci opinie Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku czy warto atrakcje dla dzieci opinie Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku czy warto atrakcje dla dzieci opinie
Dla dzieci lubiące zwierzęta znajduje się mini zoo. Dzieci mają okazję obejrzeć pod lupą niesamowity świat owadów ,poznają zwyczaje zwierząt mieszkających w mini zoo, uczą się jazdy konnej i współpracy ze zwierzętami. Niesamowitą frajdę daje im układanie wielkich puzzli,tropienie zwierząt po śladach.
Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku czy warto atrakcje dla dzieci opinie
Moje wrażenia z pobytu są bardzo dobre. Pokoje mimo upływu sezonu grzewczego są ogrzewane. Standard pokoi bardzo wysoki. Kuchnia bardzo dobra, również kuchnia bezglutenowa[jeżeli są dzieci na diecie]. Czuję się tu bezpiecznie, bo wiem, że nie zaliczę tu żadnej kucharskiej wpadki. Kucharze naprawdę pilnują diety. Obsługa przemiła. Pracownicy pracują jak mrówki ,żeby wszędzie było czysto poprzez panie kelnerki i recepcję. Nikt z niczego nie robi tu problemu. Naprawdę raz jeszcze serdecznie polecam.
Okolica ma również sporo ciekawych miejsc do zaoferowania. Okolica jest ładna dlatego z Centrum Aktywnego Wypoczynku można zrobić ładną wycieczkę rowerową lub pieszą po okolicy.
Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku czy warto atrakcje dla dzieci opinie
Polecam zobaczyć tradycyjną architekturę wiejską, jak i przydrożne kapliczki i krzyże, garncarnię w Dębinie, Sanktuarium Okulice oraz piękny las bratucicki, gdzie znajduje się ogromny dąb Onufry”Król Bratucickiego Lasu”. Najstarsze drzewo tego lasu, przepiękne i majestatyczne. Nikt nie wie, ile tak naprawdę ma lat. Mimo, że dąb jest ogromny, moją uwagę przyciąga mała figurka z drewna znajdująca się u stóp „Króla”.
Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku czy warto atrakcje dla dzieci opinie
W sołectwie Dębina ,można zapoznać się z tradycyjnymi metodami wytwarzania naczyń glinianych. Garncarz pan Stanisław Wydra demonstruje od podstaw proces wytwarzania naczyń glinianych ich kształtowania i wypalania.
Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku czy warto atrakcje dla dzieci opinie
Niewątpliwą perłą w koronie jest Sanktuarium Maryjne w Okulicach ze słynącymi łaskami obrazem Matki Bożej Okulickiej Przy Sanktuarium w Domu Pielgrzyma znajduje się Sala Maryjna – z bogatą kolekcją rzeźb maryjnych z całego świat.
Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku czy warto atrakcje dla dzieci opinie
Warto też zobaczyć Izbę Pamięci Narodowej w Bratucicach. w której przechowywane są bezcenne pamiątki.To właśnie tutaj urodził się Najwybitniejszy Syn Ziemi Bocheńskiej ostatni dowódca AK gen.Leopold Okulicki.
Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku czy warto atrakcje dla dzieci opinie
Moim zdaniem to idealne miejsce dla dzieci, dorosłych i całych rodzin. Serdecznie polecam ośrodek. Uważam – kto chociaż raz tu będzie na pewno powróci.
CENNIK     NA  WEEKEND
OSOBA DOROSŁA       355 zł/os
DZIECKO do 12 roku    195 zł/os
* Dziecko do lat 3 bezpłatnie

Zakres świadczeń: 2 noclegi w pokojach 2-osobowych, pełne wyżywienie (pobyt rozpoczyna się obiadokolacją i kończy śniadaniem), bezpłatny parking, dostęp do sprzętu rekreacyjnego (rowerów, mini-golfa, badmintona, mini piłkarzyki oraz ping ponga), wstęp na kąpielisko, wstęp do parku tematycznego Świat Solnych Skał, zwiedzanie mini – zoo, udogodnienia dla rodzin z małymi dziećmi (łóżeczko z materacem, dodatkowe poduszki i ręczniki, podgrzewacz do butelek, nawilżacz powietrza, przewijak, wanienka, krzesełko do karmienia, zabezpieczenia drzwi i kontaktów, kącik zabaw oraz zestaw powitalny kolorowanki i kredki).

Adres Ośrodka:
Centrum Aktywnego Wypoczynku Borek
Borek 302
32-765 Rzezawa
tel.recepcji    146152700

Zgłoszenie nadesłała: Łucja Linca