Wakacje na wielbłądach i skuterze wodnym? Sprawdź, czy Twoje ubezpieczenie podróży ochroni Cię podczas aktywności sportowych!

czy podstawowe ubezpieczenie turystyczne wystarczy wakacje z dzieckiem jakie wybrać

Kto nie lubi aktywnych wakacji – rodzinne wycieczki rowerowe, leśne wyprawy na quadach oraz ekscytujące sporty wodne. Jak zaplanowane aktywności mają się do Waszego bezpieczeństwa? Sprawę wyjaśnia specjalista od beztroskiego podróżowania – ERGO Ubezpieczenia Podróży.

1. Podstawowe ubezpieczenie podróży – czy to wystarczy?

Warto wiedzieć, że rekreacyjne uprawianie sportów objęte jest ochroną w ramach podstawowej polisy turystycznej. Jeżeli spotka Was drobny wypadek np.: podczas miejskiej wycieczki rowerowej, to koszty leczenia zostaną pokryte przez ERGO Ubezpieczenia Podróży. Całodobowe Centrum Alarmowe zorganizuje niezbędną pomoc, w zależności od wybranego pakietu będziecie mogli również liczyć na szereg dodatkowych usług zawartych w Assistance.

Czy oznacza to, że na wakacje możecie spokojnie jechać z podstawowym ubezpieczeniem? Niestety, wcale nie jest to takie oczywiste… wiele popularnych sportów wakacyjnych znajdziecie w katalogu sportów wysokiego ryzyka, albo nawet i ekstremalnych! Do uprawiania tych aktywności potrzebować będziecie dodatkowego rozszerzenia ochrony ubezpieczeniowej. A co, jeżeli posiadacie tylko podstawowy pakiet? Ubezpieczyciel nie będzie mógł pomóc w organizacji niezbędnej pomocy, ani pokryć kosztów leczenia oraz transportu… w niespodziewanej sytuacji będziecie musieli zapłacić z własnej kieszeni.

polisa ubezpieczenie turystyczne na wakacje 2023 z dzieckiem

2. Sporty wysokiego ryzyka, ekstremalne i wyczynowe

Przeglądając oferty dodatkowych pakietów ochrony, możecie natknąć się na sporty wysokiego ryzyka, ekstremalne oraz wyczynowe. W jaki sposób wybrać pakiet, który będzie odpowiedni do Waszych rodzinnych potrzeb? Ubezpieczenie wyczynowego uprawiania sportów dedykowane jest osobom, które planują udział w wyjazdach, obozach i imprezach sportowych. Nie jest to więc polisa, która sprawdzi się na rodzinnym wyjeździe turystycznym za granicą.

Atrakcje dla prawdziwych fanów adrenaliny znajdziecie w katalogu sportów ekstremalnych. Jeżeli podczas wakacji planujecie skok na bungee, kolarstwo górskie i podziwianie widoków z perspektywy spadochroniarza to będziecie potrzebować wyspecjalizowanej ochrony. Uwaga – do tego katalogu należą również sporty powietrzne! Oznacza to, że planując popularny lot balonem w tureckiej Kapadocji niezbędne stanie się ubezpieczenie uprawiania sportów ekstremalnych.

A co ze sportami wysokiego ryzyka? Tutaj również możemy Was zaskoczyć… będzie to na przykład nurkowanie, jazda na quadach i gokartach czy przejażdżka na zwierzętach wierzchowych! W tych przypadkach potrzebujecie rozszerzenia ochrony o sporty wysokiego ryzyka - czyli pakietu SKI&SPORT. Zwiększy on odpowiedzialność ubezpieczyciela o wypadki podczas tych aktywności. Wymienione atrakcje to jedynie nieliczne pozycje, które znajdziecie w katalogu sportów wysokiego ryzyka. Jak dowiedzieć się czy planowana przez Waszą rodzinę rozrywka wymagać będzie dodatkowego ubezpieczenia? Wszelkie wątpliwości rozwieją Ogólne Warunki Ubezpieczenia! Koniecznie zajrzyjcie do nich przed zakupem polisy turystycznej i rozszerzeń ochrony.

jaka polisa jakie ubezpieczenie na rodzinne wakacje z dzieckiem 2023 sporty wodne opinie

3. Uwaga - wielbłądy, słonie i osiołki!

Nie ma wątpliwości, że planując jazdę konną po plaży potrzebować będziecie rozszerzenia ochrony o sporty wysokiego ryzyka – w końcu koń to zwierzę wierzchowe. A czy wiecie, że ta reguła obejmuje również inne popularne wśród turystów przejażdżki? Wycieczka na wielbłądach po egipskiej pustyni, obchód indonezyjskiej dżungli na słoniu czy wspinaczka na osiołku pod grecką górę… wszystkie te turystyczne aktywności wymagać będą dodatkowej ochrony!

W wakacje jednak często ogarnia nas duch spontaniczności. Nie zawsze planujemy wszystkie atrakcje z wyprzedzeniem, czasem korzystamy z okazji i decydujemy się już na miejscu. Leżąc na złocistej plaży zobaczycie motorówkę, która z ogromną prędkością ciągnie za sobą dmuchanego banana. Nagle najdzie Was ochota na odrobinę adrenaliny i dołączycie do rozbawionych turystów spadających z ‘’dmuchańca’’ prosto w turkusowe fale…

Zaskoczyć Was może, że jazda na takim właśnie bananie również zalicza się do sportów wysokiego ryzyka. Jeżeli ulegniecie pokusie to Wasze podstawowe ubezpieczenie nie obejmie niespodziewanego wypadku powstałego w skutek adrenalinowej atrakcji. Czy jest na to jakaś rada? Jeśli spontaniczne decyzje należą do Waszych ulubionych to koniecznie poszukajcie pakietu ubezpieczenia, który już w sobie zawiera rozszerzenie o sporty wysokiego ryzyka. Taki dodatek często jest uwzględniony w najwyższych pakietach polisy turystycznej - w ERGO Ubezpieczenia Podróży znajdziecie go w pakiecie Dla wymagających (TOP PLUS).

jaka polisa jakie ubezpieczenie na rodzinne wakacje z dzieckiem 2023 all inclusive baseny sporty wodne  

4. Co da Wam rozszerzenie SKI&SPORT?

Rozszerzenie SKI&SPORT (uwzględniające sporty wysokiego ryzyka) to Wasze zabezpieczenie medyczne na czas aktywnych wyjazdów z rodziną. Niestety nawet wtedy mogą zdarzyć się wypadki i kontuzje, zwłaszcza przy okazji dodatkowych atrakcji sportowych. Jeżeli doznacie wstrząsu mózgu po upadku z wielbłąda lub skręcicie kostkę podczas wspinaczki skałkowej, ERGO Ubezpieczenia Podróży zapewni Wam niezbędną pomoc, pokrycie kosztów leczenia, transportu medycznego i rehabilitacji. Zawarte w rozszerzeniu OC osobowe i w mieniu ochroni Was, gdy rozpędzonym skuterem wodnym zahaczycie pobliską motorówkę. Podsumowując, odszkodowanie przysługuje zarówno w przypadku uszczerbku na własnym lub czyimś zdrowiu oraz zniszczeniu własnego, jak i cudzego sprzętu - o ile jest to skutkiem aktywności sportowej.

Kontuzja lub wypadek mogą niespodziewanie pokrzyżować wakacyjne plany i zmusić Was do szybszego powrotu do domu. A co z wypożyczonym do końca wyjazdu sprzętem do nurkowania oraz opłaconym z góry kursem jazdy konnej na malowniczej plaży? Pakiet SKI&SPORT uchroni Was nie tylko od wydatków medycznych, będziecie mogli również liczyć na zwrot kosztów w przypadku braku możliwości wykorzystania karnetów czy wypożyczonego sprzętu sportowego. Chronieni będziecie nie tylko Wy, ale i Wasze portfele!

Rozszerzenie ochrony to niewielki dodatek do budżetu wakacyjnego, a może uratować Was od wydatków rzędu kilkudziesięciu tysięcy euro. ERGO Ubezpieczenia Podróży oferuje pełną elastyczność – dodatkowe rozszerzenie możecie zakupić dla całej rodziny lub tylko dla niektórych jej członków. Adrenalina i bezpieczeństwo mogą iść w parze!jakie ubezpieczenie turystyczne na wakacje z dzieckiem 2023 polisa

Sprawdź koniecznie:

lato 2023 ubezpieczenia dla rodzin z dziećmi wakacje 1

Artykuł Partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *