Pobierowo – atrakcje dla dzieci

atrakcje pobierowo z dziećmi opinie co zobaczyć
Pobierowo to naprawdę niewielka miejscowość wypoczynkowa zlokalizowana w gminie Rewal, wewnątrz województwa zachodniopomorskiego. Mimo swojego niedużego rozmiaru miejsce to oferuje zaskakująco dużo atrakcji i dziś to właśnie o nich wam opowiemy! Pokażemy wam, że mimo tego, że Pobierowo kojarzy się raczej z wylegiwaniem na plaży w “towarzystwie” prażącego słońca, to będąc tu na urlopie czy wakacjach, można naprawdę świetnie się bawić! Sprawdźmy obecne tu atrakcje!
  • Plaża Pobierowo

Pomimo tego, że plaża w Pobierowie została zaprezentowana raczej w niekorzystnym świetle, trzeba dokonać pewnego sprostowania. Plaża w Pobierowie nie bez powodu uznawana jest jako największa atrakcja tej miejscowości. Jest ona naprawdę piękna i czysta, co bez wątpliwości nie pozostanie niezauważone. Rodzice z dziećmi, szukający chwili wytchnienia docenią także strzeżone kąpielisko rozciągające się aż na 400 metrów. Nad bezpieczeństwem waszym (jak i waszych dzieci) czuwać będą profesjonalni ratownicy! Zejścia na strzeżone kąpielisko znajdują się przy ulicy Jana z Kolna oraz ulicy Mickiewicza. Na miejscu organizowane są również ciekawe imprezy!
  • Mini oceanarium

To bez wątpienia atrakcja warta odwiedzenia! Mini oceanarium, gromadzące w sobie kolekcję unikalnych gatunków interesujących ryb z mórz i oceanów całej ziemi, to punkt obowiązkowy każdego pobytu w Pobierowie. Zlokalizowany na ulicy Grunwaldzkiej budynek stanowi obecnie dom dla przeróżnych gatunków zwierząt, rozpoczynając od ogromnych rekinów, poprzez drapieżne piranie czy kończąc na żółwiach… a to nie wszystko. Nie bez powodu tak polecamy odwiedzenie mini oceanarium w Pobierowie!
  • Papugarnia Pobierowo

Utrzymując się w tematyce zwierząt, nie brakuje ich również w przypadku tych latających! W Pobierowie znajdziemy także papugarnię, umożliwiającą zarówno nam, jak i naszym dzieciom niezwykle bliskie obcowanie z tymi egzotycznymi i niespotykanymi w klimacie umiarkowanym ptakami! Zapomnijcie jednak o sztywnych zasadach, które znacie na przykład z ogrodów zoologicznych. Tutaj ptaki latają nam nad głowami, a gdy tego zechcą: możemy je także dotknąć czy wziąć na ręce! 
  • Domek do góry nogami Pobierowo

Czasami wszystko w naszym życiu staje na głowie… podobnie jest w przypadku Pobierowa! To tutaj znajdziecie domek do góry nogami, który gwarantuje niezwykle ciekawe przeżycia! Aby były one jeszcze lepsze — całe wnętrze zostało umeblowane. Przygotujcie się na to, że wasze zmysłu oszaleją, a równowaga zostanie tak zachwiana, jak jeszcze nigdy! To świetne miejsce na odwiedzenie w momencie, gdy przyjedziecie na urlop z dziećmi. Niezapomniane wrażenia związane z poruszaniem się po podłodze (a tak naprawdę sufitem) tego niezwykłego domu gwarantowane! dom do góry nogami Pobierowo atrakcje dla dzieci
  • Oko Iluzji

Jeżeli nadal zabraknie wam uczty dla zmysłów, to koniecznie musicie odwiedzić też Oko Iluzji w Pobierowie. Jest to kompleks, w którym zabawa trwa ciągle, a rozrywka jest odpowiednia dla dzieci oraz dorosłych. Wśród pomieszczeń znajdziecie iluzje takie jak Lustrzany Labirynt, z którego naprawdę trudno wyjść, głowa na talerzu czy też tak zwana Komnata Amesa - miejsce, w którym najwyższa osoba staje się tą najmniejszą! Sprawdźcie tu, czy to, co widzą wasze oczy jest prawdziwe! atrakcje dla dzieci Pobierowo muzeum iluzji
  • Kino 8D Pobierowo

Pobierowo oferuje także niezwykle ciekawą rozrywkę, jaką jest obecność kina 8D. Czym jednak jest 8D i czym różni się od tradycyjnych filmów trójwymiarowych! Otóż jest to niezwykle ciekawe — nie dość, że odbywające się tam projekcje są trójwymiarowe i opatrzone są dźwiękiem Digital Surround… to też nasze siedzenia ruszają się, reagując do scen obecne na ekranie. Co więcej, wasze zmysły również odczują oglądanie tego filmu! Interesujące zapachy, zmiany temperatur czy powiew wiatru pozwalają poczuć się, jakby to wcale nie był film!
  • Parki linowe w Pobierowie

Pobierowo to także miejsce, gdzie znajdziemy aktywną rozrywkę — zwłaszcza gdy mówimy o parkach linowych, których w tej miejscowości znajdziemy aż dwa. Pierwszy z nich znajduje się na ulicy Grunwaldzkiej i zawiera w sobie 4 trasy o zróżnicowanej trudności, dzięki czemu mamy pewność, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Natomiast drugi park linowy nazwany Gibon Park, znajduje się również na tej samej ulicy, lecz oferuje aż 9 tras (w tym dwie szkoleniowe). Parki linowe to naprawdę świetna rozrywka, zwłaszcza gdy znuży was siedzenie na plaży! Pamiętajcie jednak, że wejście do nich jest płatne!  pobierowo z dzieckiem atrakcje park linowy
  • Zegar kwiatowy w Pobierowie
Ciężko o lepsze miejsce na pamiątkowe zdjęcie z Pobierowa niż te przy zegarze kwiatowym. Jest to niezwykle piękna atrakcja, która zrobi na was wrażenie.
  • Lasy w okolicy Pobierowa
Warto pamiętać o tym, że Pobierowo jest otoczone z każdej strony lasami. Czemu więc nie skorzystać z tego faktu? Liczne spacery w okolicach tej miejscowości, zadowolą każdego miłośnika aktywnego spędzania czasu. Jednak swój raj znajdą tu też ci z was, którzy kochają grzybobrania!
  • Pobierowo Skatepark

Na sam koniec zostawiliśmy sobie ekstremalną atrakcję, którą jest lokalny skatepark. Miejsce to jest idealne dla miłośników dodatkowego zastrzyku adrenaliny, zwłaszcza przy pomocy deskorolek, rolek czy rowerów bmx! Jest on przystosowany do wykonywania naprawdę skomplikowanych ewolucji, także zachęcamy do jego odwiedzenia! skate park pobierowo atrakcje dla dzieci

Sprawdź również nasz artykuł: Noclegi dla rodzin z dziećmi nad morzem