Pierwsza podróż z maluchem – kilka rad na bezpieczne podróżowanie!

Podróżowanie z dzieciakami zawsze przynosi wiele radości i przygód, czasem bywa jednak skomplikowane. Jako rodzice musimy pomyśleć o wszystkim, opracować plan B na każdą sytuację i zadbać o komfort naszych pociech. Szczególnie podróżowanie z niemowlakami może przysporzyć niemałego stresu. W jaki sposób uwolnić głowę od zmartwień? Oto kilka rad od ERGO Ubezpieczenia Podróży na bezpieczny wyjazd z niemowlakiem!

Destynacja i ubezpieczenie mają znaczenie!

Prowadząc poszukiwania hotelu na wakacje z dzieckiem, zwracamy uwagę na wiele rzeczy – płytki brodzik do zabawy, wieczorne animacje w grupie rówieśników i kącik w stołówce z odpowiednim jedzeniem dla najmłodszych. Oczywiście, wszystkie te rzeczy mają ogromne znaczenie w kwestii komfortu wypoczynku. Na co jednak warto zwrócić uwagę, aby wyjazd był bezpieczny?

Wybierając destynację koniecznie sprawdźcie warunki panujące w danym kraju. Na pewno w ramach wyjazdu planować będziecie drobne wycieczki i zwiedzanie miasta. Warto wybrać miejsce, które cieszy się dobrą opinią wśród turystów oraz rodzin z dziećmi. Doglądając naszego malucha w wózku, nie mamy już ochoty myśleć o zagrożeniu ze strony licznych kieszonkowców. Zajrzyjcie na fora internetowe oraz strony rządowe, które dokładnie opisują zagrożenia i warunki panujące w danym Państwie czy mieście.

Kolejnym punktem na liście do sprawdzenia przed wyjazdem jest dostępność opieki zdrowotnej. Nie każdy kraj oferuje takie same warunki pomocy medycznej. Spójrzcie, czy w pobliżu Waszego miejsca pobytu znajduje się apteka i klinika lub szpital. A może w hotelu rezyduje lekarz. Szczególnie na wyspach problemem może być dojazd do placówek medycznych. Czasem najbliższa z nich znajduje się na sąsiedniej wyspie lub dopiero na stałym lądzie! A gdy malucha złapie wysoka gorączka, wycieczka promem lub helikopterem nie wydaje się wymarzoną opcją. A do tego jak zorganizować taki przelot i jeszcze uporać się z jego kosztami…

Na szczęście w takich sytuacjach plan B stanowi ubezpieczenie podróży, które zakupiliście przed wyjazdem na rodzinne wakacje! W niespodziewanej sytuacji wystarczy telefon do dostępnego 24/7 Centrum Alarmowego, które pomoże zorganizować transport i pomoc medyczną. Już nie będziecie musieli się martwić koniecznością szukania placówki i opisywania objawów w obcym języku. Do tego otrzymujecie całkowitą gwarancję pokrycia kosztów leczenia i transportu do sumy Waszego ubezpieczenia. Zaletą posiadania polisy turystycznej może być też lepsza i szybsza dostępność opieki. ERGO Ubezpieczenia Podróży współpracuje z szeroką siecią prywatnych placówek medycznych. W niespodziewanej sytuacji będziecie mogli liczyć na wizytę w zaprzyjaźnionej klinice współpracującej z ubezpieczycielem, a w wielu przypadkach rozliczenie bezgotówkowe.

W popularnych destynacjach istnieje nawet możliwość zorganizowania wizyty do pokoju hotelowego. Nie każda sytuacja wymaga pobytu w placówce medycznej. W przypadku najczęstszych wakacyjnych chorób (np. zapalenie ucha po kąpieli w basenie czy problemy z brzuszkiem po nieznanym jedzeniu) „domowa” wizyta lekarska może okazać się zupełnie wystarczająca. Taka możliwość oszczędzi Wam stresu związanego z dojazdem do placówki, szczególnie z chorym i płaczącym maluchem.

Mała apteka i opóźniony bagaż

Przed wyjazdem z dzieckiem sprawdzamy kilka razy, czy zabraliśmy wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy. Miękka piżama, bluzeczka do samolotu, nakrycie głowy na plażę, sprawdzone kosmetyki oraz zapas pieluch… Niestety nie wszystkie ulubione przedmioty Waszego niemowlaka mogą być dostępne za granicą lub ich cena może znacznie odbiegać od znanej Wam w Polsce. Dlatego warto do bagażu rejestrowanego dorzucić ich odpowiedni zapas!

Koniecznie zabierzcie też pakiet podstawowych leków bez recepty, które są już znane Waszemu dziecku. Za granicą znajdziecie oczywiście aptekę, jednak leki oraz zawarte w nich substancje czynne mogą się różnić od Polskich odpowiedników. A co jeśli Wasz maluch akurat będzie uczulony na barwnik w nieznanym kolorowym syropie na kaszel? Do walki z kaszlem dojdzie jeszcze wysypka alergiczna… Mała apteka z Polski to must have rodzinnych wakacji! Do walizki wrzućcie leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, tabletki antyalergiczne, krople na ból brzuszka oraz inne preparaty, które uważacie za niezbędne. W ten sposób oszczędzicie sobie stresu poszukiwania apteki przy niespodziewanej chorobie.

Niektóre zagraniczne przypadłości występują na całym świecie. ERGO Ubezpieczeni Podróży podpowiada, że najpopularniejszą chorobą wśród dzieci podczas zagranicznych wyjazdów są choroby związane z układem trawiennym. Taką przypadłość zgłosiło co trzecie dziecko, któremu pomógł ubezpieczyciel. Brzuszki najmłodszych uczestników podróży nie zawsze dobrze reagują na nowe jedzenie, wodę czy przyprawy. Podróżując z niemowlakiem, warto zabrać z domu pakiet ulubionych przecierów i przekąsek oraz zastanowić się nad prebiotykiem, który przygotuje układ trawienny dziecka na nową florę bakteryjną.

W ciepłych krajach dużym zagrożeniem jest też intensywne słońce. Dzieci są szczególnie narażone na udar słoneczny, który skutkować będzie wysoką gorączką i wymiotami. Do walizki koniecznie dorzućcie nakrycie głowy i krem z filtrem, a na miejscu zadbajcie o odpowiednie nawodnienie. Dotyczy to nie tylko dzieciaków, ale i rodziców! Wakacje to czas plażowania, nie zapominajmy jednak o szaleństwie w morzu i basenie. Niestety, zapalenie ucha po kąpieli jest bardzo popularną wakacyjną chorobą… a antybiotyk i ból uszka podczas lotu nie brzmią jak wymarzone zakończenie rodzinnych wakacji.

Niefortunny wypadek dotyczyć może również bagażu. Wyobraźcie sobie sytuację - Wasza walizka cała wypakowana najpotrzebniejszymi rzeczami dla Was i malucha załadowana do samolotu lecącego w zupełnie innym kierunku. Linia lotnicza informuje Was, że niestety opóźnienia dostarczenia bagażu się zdarzają, a Wy zostajecie z niczym… Na szczęście w takiej sytuacji również pomoże ubezpieczyciel. W ramach polisy turystycznej Wasza walizka zawsze jest ubezpieczona. Oznacza to, że jeżeli wartościowe przedmioty w Waszym bagażu znikną podczas podróży, będziecie mogli liczyć na zwrot pieniędzy. A co z opóźnieniem dostarczenia? W sytuacji opóźnienia powyżej 5 godzin ubezpieczyciel zapewni nawet 2 000 zł na rodzinę na zakup najpotrzebniejszych rzeczy. Taka opcja może uratować sytuację – zakupy rzeczy dla rodziców i malucha za granicą mogą być niemałym wydatkiem.

A gdy zachoruje rodzic…

Konieczność posiadania dodatkowej ochrony na podróż nie ulega wątpliwości. Jednak jak wybrać odpowiednią polisę turystyczną na wakacje z maluchem? Przeglądając oferty ubezpieczycieli zwróćcie szczególną uwagę na usługę Assistance. Oczywiście, niezależnie od pakietu zawsze możecie liczyć na pomoc Centrum Alarmowego, organizację transportu, pomocy medycznej, lotu powrotnego do Polski oraz gwarancję pokrycia kosztów leczenia. Są to całkowicie podstawowe usługi, które stanowią nieodłączną część każdego ubezpieczenia podróży.

Szerszy zakres usług zapewniają bardziej złożone poziomy Assistance. Na wakacje z dziećmi wato wybrać ASSISTANCE pełny, który jest częścią wyższych pakietów polis turystycznych w ERGO Ubezpieczenia Podróży. W niespodziewanych sytuacjach będziecie mogli liczyć na dostarczenie leków, pomoc finansową oraz pomoc w przypadku utraty kart kredytowych, dokumentów podróży i bagażu. A jeśli Wasze dziecko zachoruje, ubezpieczyciel pokryje koszty zakwaterowania w szpitalu opiekuna hospitalizowanego dziecka. Zdecydowanie poszukiwanie noclegu przy szpitalu w nieznanym mieście przysporzy kolejnych zmartwień w już stresującej sytuacji... na szczęście organizacją zakwaterowania zajmie się ubezpieczyciel.

A gdy zachoruje rodzic…

Podczas zagranicznego wyjazdu uważamy przede wszystkim na najmłodszych uczestników podróży oraz ich komfort i bezpieczeństwo. Niestety dolegliwości i wypadki mogą spotkać również rodziców. Śliska posadzka na basenie, przegrzanie od sportów plażowych czy zatrucie owocami morza mogą się przytrafić każdemu. A nie dosyć, że złapie Was choroba, to jeszcze będziecie martwić się o dziecko, które zostanie bez opiekuna. Na szczęście w tej sytuacji również uratuje Was pomoc Assistance. Centrum Alarmowe pokryje koszty opieki nad dziećmi lub zorganizuje transport powrotny dzieci oraz ubezpieczonych członków rodziny. Można myśleć o swoim zdrowiu, gdy mamy pewność, że pociechy zostały otoczone odpowiednią opieką.

Oczywiście, liczymy na to, że Wasz wyjazd odbędzie się bez komplikacji i niespodziewanych sytuacji. Jednak szczególnie z niemowlakiem warto dmuchać na zimne. Ubezpieczenie podróży to niewielki dodatek do wakacyjnego budżetu, a w sytuacji choroby oszczędzi Wam ogromnych wydatków na leczenie i transport medyczny. I przede wszystkim dodatkowego stresu. Z ERGO Ubezpieczenia Podróży planujcie wakacje bez obaw!

 

Sprawdź koniecznie:

lato 2023 ubezpieczenia dla rodzin z dziećmi wakacje 1

Artykuł Partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *