Osada Słowiańska Sławutowo

rodzinne atrakcje Kaszuby

Zastanawialiście się kiedyś, jak to było żyć 1000 lat temu, gdy wszystkie przedmioty codziennego użytku trzeba było wykonać samemu? W Osadzie Słowiańskiej w Sławutowie możecie przekonać się na własnej skórze.

Puszcza Darżlubska leży mniej więcej w połowie drogi pomiędzy Trójmiastem a znanymi nadmorskimi miejscowościami wypoczynkowymi, jak Władysławowo, Karwia czy Jastrzębia Góra. Te dziewicze tereny przywodzą na myśl odległe czasy, kiedy ludzie żyli bliżej natury, a rzemiosło było podstawą rozwoju każdej społeczności. Na skraju puszczy, w kaszubskiej wsi Sławutowo postanowiono odtworzyć średniowieczną osadę i w wierny sposób przedstawić świat naszych przodków.

atrakcje dla dzieci Puszcza Darżlubska

Atrakcje Osada Słowiańska Sławutowo

Rekonstrukcja grodu Słowian z IX-X wieku składa się z 3 bram obronnych i 8 chat, w których działają warsztaty ówczesnych rzemieślników. Otoczona jest 400-metrową palisadą. Wszystko zbudowano z naturalnych drewnianych pali. Ideą osady jest szerzenie wiedzy o kulturze dawnych Słowian. Można tu obejrzeć przy pracy garncarza, tkaczki, piekarza, zielarza, rymarza czy bursztynnika oraz ich narzędzia i inne przedmioty codziennego użytku. Osadę można zwiedzać z przewodnikiem, zaplanowano tu ścieżkę edukacyjną, organizowane są zajęcia dydaktyczne, żywe lekcje historii, pokazy rycerskie, gry i zabawy, zawody łucznicze, warsztaty garncarstwa, kowalstwa, tkactwa, rzeźby czy zielarstwa. Można też przygotować pokazy kulinarne z pieczeniem podpłomyków i ognisko z kiełbaskami. W grodzie odbywają się pikniki, festyny oraz wystawy tematyczne. Na miejscu sprzedawane są też pamiątki. Czas zwiedzania dla klientów indywidualnych jest nieograniczony.

Sprawdź: atrakcje dla dzieci w okolicy

rodzinne atrakcje Sławutowo

Godziny otwarcia Osada Słowiańska Sławutowo

Kwiecień sobota- niedziela 10-18 Maj-czerwiec poniedziałki-nieczynne wtorek-piątek 10-15 sobota-niedziela 10-18 lipiec- sierpień codziennie 10-19

Osada Słowiańska Sławutowo 84-100 Sławutowo tel. 604-148-233 www.slawutowo.pl

Po zwiedzaniu zapraszamy na atrakcje dla dzieci Port Rumia