Modelarnia Kolejkowa – Jelenia Góra

Kolejkowo Modelarnia Jelenia Góra atrakcje opinie ceny zwiedzanie

Na takie miejsce długo czekaliśmy! Pierwsza i jedyna w Polsce modelarnia jest już otwarta dla odwiedzających. To tu zanurzycie się w fascynującym, miniaturowym świecie i poznacie tajniki i historię jeleniogórskiego modelarstwa, sięgającą aż do 1966 roku. Tu rodzinne zwiedzanie przeniesie Was na wyższy poziom wtajemniczenia procesu twórczego od projektu, poprzez pracę rąk i nowoczesnych maszyn, aż po efekt końcowy. Modelarnia Kolejkowo Jelenia Góra opinie otwarcie ceny

  modelarnia Kolejkowo opinie atrakcje Jelenia Góra z dzieckiem

Modelarnia Kolejkowo - historia i doskonała zabawa

Modelarnia w Jeleniej Górze to serce Kolejkowa. To właśnie tutaj tworzone są elementy wystaw, które możecie oglądać we Wrocławiu i Gliwicach, a już niedługo w Warszawie i Gdańsku. Po wielkim sukcesie i olbrzymiej popularności wystaw Kolejkowa, przyszedł czas na pokazanie pracy modelarzy "od kuchni". Modelarnia w Jeleniej Górze została przemyślana tak, aby zwykle ukryta przed wzrokiem osób postronnych praca modelarzy, stała się główną atrakcją obiektu. Modelarnię będzie można zwiedzać, przechodząc przez ścieżkę edukacyjną, podczas której zapoznamy się z procesem tworzenia makiet w Kolejkowie.

warsztaty zajęcia dla dzieci Jelenia Góra Kolejkowo Modelarnia opinie modelarnia kolejkowo Jelenia Góra opinie atrakcje

Odwiedzający przekonają się na żywo jak wygląda skrupulatna, wręcz zegarmistrzowska praca ludzi, jak i skomplikowanych, nowoczesnych maszyn. Dodatkowo wycieczki przedszkolne i szkolne mogą wziąć udział w warsztatach.

- W Kolejkowie historia i nauka spotykają się z zabawą. Poznacie tu historię jeleniogórskiego modelarstwa, najważniejsze budowle i miejsca turystyczne. Przyjrzycie się bliżej pracy modelarza i tworzeniu makiet, od miniaturowych ulic, przez góry, aż po burzowe chmury i deszcz. To świetna zabawa dla dzieci i dorosłych - mówi Katarzyna Skibińska-Zając, menedżer jeleniogórskiej Modelarni.

Zwiedzający zapoznają się z tradycją modelarstwa jeleniogórskiego oraz historią Kolejkowa. Dowiedzą się, na czym polega praca Modelarza w Kolejkowie i zgłębią tajniki procesu twórczego od projektu, poprzez pracę rąk i nowoczesnych maszyn, aż po efekt końcowy - jakim są makiety. Zobaczą na żywo jak tworzy się budynek, ukształtowanie terenu, drzewa czy skały.

Zwiedzanie z dzieckiem Modelarnia Kolejkowo opinie Jelenia Góra

- Odwiedzający od dawna zastanawiali się, jak wygląda proces tworzenia Kolejkowa. Nasza modelarnia stanowi odpowiedź na te pytania. Właśnie tutaj, w Jeleniej Górze, uchylamy rąbka tajemnicy naszych wystaw, dając unikatowy wgląd w kulisy naszej pracy. Chcemy przywrócić wartość rękodzieła i pokazać spektakularne efekty pracy ludzkich rąk - mówi Jakub Paczyński, Prezes Kolejkowa.

Podczas zwiedzania ścieżki edukacyjnej, przewodnik odpowie na pytania dotyczące procesu tworzenia figurek, scenek, a także innowacji w Kolejkowie, takich jak podłączenie elektroniki, wprawienie w ruch pojazdów, czy uruchomienie na makiecie zjawisk atmosferycznych, takich jak deszcz czy burza. Finałem zwiedzania ścieżki edukacyjnej Kolejkowa, będzie makieta z najważniejszymi zabytkami Jeleniej Góry: między innymi Ratuszem, kamienicami, Dworcem Głównym oraz Bramą Wojanowską.

atrakcje Jelenia Góra z dzieckiem Modelarnia Kolejkowo opinie

atrakcje dla dzieci Jelenia Góra Kolejkowo Modelarnia opinie z dzieckiem

Otwarcie Modelarni w Jeleniej Górze nastąpiło 22 marca 2024 r..  Bilety zakupione przez stronę kolejkowo.pl będą tańsze, niż kupione w kasach. Modelarnia znajduje się na ulicy Legnickiej 2 w Jeleniej Górze.

  • Dostępny jest bezpłatny parking.
  • Godziny otwarcia: od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-18.00, oraz w sobotę i niedzielę od 10.00 do 19.00.
  • Wkrótce więcej praktycznych informacji

Modelarnia Jelenia Góra - opinie i dojazd:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *