Młode mamy wybierają Bałtyk

Mimo rosnącego zainteresowania zagranicznymi wyjazdami, nadal większość z nas urlop postanawia spędzić w kraju. Decyduje się na to także spora część młodych mam, a wśród nich aż 45% wybiera wyjazd nad Bałtyk.

Co decyduje o tak dużej popularności nadmorskich lokalizacji? Na pewno świetnie rozbudowana baza noclegowa z wieloma udogodnieniami dla dzieci. Możliwość dostawki łóżeczek, wynajęcia opieki czy pozostawienia pociechy w pokoju zabaw to w wielu hotelach i pensjonatach na wybrzeżu już prawie standard. Coraz częściej można korzystać na ich terenie ze specjalnych kącików malucha czy miejsc do przewijania, Nietrudno też znaleźć ośrodek bardzo blisko plaży, posiadający w ofercie pełne wyżywienie czy basen z brodzikiem.

Polecamy: Władysławowo Pensjonat na wakacje z dzieckiem

Nie bez znaczenia jest także masa atrakcji, które doskonale trafiają w potrzeby maluchów. Przede wszystkim plaża i możliwość kąpieli w morzu, która stanowi dla nich niesamowitą frajdę. Czy są dzieci, którym nie sprawia przyjemności bieganie po ciepłym czystym piasku i lepienie babek albo zamków? Ale znajdziemy tu również specjalnie przygotowane place zabaw, zjeżdżalnie, aquaparki i inne rozrywki. W porównaniu do innych regionów Polski na stosunkowo niewielkim obszarze nad Bałtykiem możemy odwiedzić naprawdę całą masę ciekawych i różnorodnych atrakcji. Może macie jakieś swoje ulubione miejsca na wybrzeżu, które chcielibyście polecić innym rodzicom?