Miasteczko Westernowe Twinpigs Żory

miasteczko westernowe atrakcje śląskie

Prawdziwy Dziki Zachód na Śląsku. Znajdziecie tu sporo rozrywki w kowbojskim stylu, z iście amerykańskim rozmachem.

⬇⬇ Sprawdź NOWOŚĆ - podziemna trasa wodna ⬇⬇ sztolnia królowa luiza śląsk z dzieckiem atrakcje

Zabawa w kowbojów i Indian to dla dzieci zawsze duża gratka. Jednak w Żorach, w wielkim parku rozrywki Twinpigs, taka zabawa może nabrać zupełnie innego wymiaru. Cała zabudowa odwzorowuje amerykańskie miasteczko z XIX wieku, z charakterystycznym układem ulic, zabudowaniami i mnóstwem atrakcji tematycznych. Odtworzono nawet 10-metrowy wodospad z Gór Skalistych. Można tu w niezwykle przyjemny sposób poznawać historię i kulturę Ameryki Północnej, a przy tym świetnie się bawić.

rodzinne atrakcje śląskie

Atrakcje Miasteczko Westernowe Twinpigs

W parku rozrywki Twinpigs znajduje się ponad 30 różnego rodzaju atrakcji, wszystkie są jednak powiązane z Dzikim Zachodem. Wiele z nich nawiązuje do praktycznych umiejętności, które dla pierwszych osadników w Ameryce Północnej były niezbędne. Można więc spróbować wydoić krowę, wypłukiwać złoto, podkuwać konie, a także strzelać z łuku i strzelby na strzelnicach. Nie brakuje tu również urządzeń  typowych dla wesołego miasteczka – koło młyńskie, pędzące karuzele, zjeżdżalnia, dom strachów Nawiedzona Sztolnia i podziemna kolejka. Jest też kilka atrakcji przeznaczonych specjalnie dla młodszych dzieci – kolorowa kolejka Family Coaster w kształcie gąsienicy, plac zabaw, Wesoły Zakątek im. Lucky Luke’a (basen z piłeczkami) czy mini zoo. Aby jeszcze bardziej wprowadzić gości w klimat westernu, w Twinpigs odbywają się pokazy kaskaderskie jazdy na koniach, pojedynki rewolwerowców, napad na bank. Można odwiedzić saloon, areszt i zrobić sobie rodzinne zdjęcie w starym zakładzie fotograficznym.

atrakcje dla dzieci żory

Dla dzieci w grupach zorganizowanych prowadzone są zajęcia edukacyjne na temat historii Stanów Zjednoczonych. W miasteczku zaplanowano ścieżkę edukacyjną, po której oprowadza przewodnik, opowiadając m.in. o wielkich odkryciach geograficznych czy o życiu codziennym Indian. W Twinpigs działa też kilka sklepów, hoteli, restauracji i barów.

rodzinne atrakcje Miasteczko Westernowe Żory

Miasteczko Westernowe Twinpigs ul. Katowicka 24 44-240 Żory

Więcej szczegółów tutaj