3000 mil do Maroka z dzieckiem [Zaproszenie]

Pierwszy raz w tym roku mamy przyjemność zaprosić czytelników Dzieckowpodrozy.pl na pokaz slajdów przygotowanych przez Annę i Marcina Szymczaków, którzy wspólnie z trzyletnią Igą udali się w podróż samochodem z Polski do Maroka.

Maroko z dzieckiem wakacje

Z dzieckiem przez 3000 mil do Maroka

Już w najbliższy czwartek 8 stycznia o godz. 18.00 w ramach cyklu Slajdów "In Mundo" w kinie Luna, Anna i Marcin Szymczakowie zaprezentują pokaz slajdów pt. "3000 mil do Maroka ". Autorzy wybrali się tam z trzyletnią Igą, a w podróż wyruszyli samochodem z Polski. Rezerwacja biletów na stronie kina Luna - tutaj. A na naszych stronach prezentujemy zdjęcia i krótki opis, będące namiastką tego, co zobaczycie podczas pokazu.

opinie Maroko z dzieckiem

O podróży z dzieckiem do Maroka:

To nie był prosty wybór. Zbuntowany 3-latek, trochę ograniczony budżet i dwa miesiące wolnego. Bałkany wydały nam się zbyt turystyczne, Turcja za gorąca, a że bardzo chcieliśmy powędrować po górach wybór padł początkowo na Pireneje. Ruszyliśmy w drogę przez Alpy, gdzie zatrzymaliśmy się w rejonie Chamonix. Później przyszedł czas na Masyw Centralny, a dalej góry Sierra Nevada na południu Hiszpanii. Z czasem okazało się, że Europa zrobiła się dla naszej trójki trochę „za ciasna”. Nasze oczy skierowały się więc ku północnej Afryce… Krótki rejs przez Gibraltar i nasze stopy po raz pierwszy stanęły na Czarnym Lądzie, w Maroku.

Maroko11_s

Kraj ten pokazał nam swe dwa oblicza – niesłychanie turystyczny Marrakesz, ale też zagubione wioski w górach Atlasu, bezkresne wydmy Erg Chebi, czy sztormowe wybrzeże Atlantyku w pobliżu Sidi Ifni. Odkryliśmy czar arabskich medyn w Meknes i Tetouanie, po których wędrowaliśmy plątaniną uliczek, odwiedzając misternie zdobione medresy. Dotarliśmy do owianych legendą farbiarni w Fez. Dwa miesiące spędziliśmy bardzo aktywnie – przemierzając 13500 kilometrów nierzadko w prawie 50 stopniowym upale...

Maroko z dzieckiem opinie

Więcej o pokazie przeczytacie tutaj

samochodem przez Maroko z dzieckiem