Majorka z dzieckiem

rodzinne atrakcje Majorka

Największa wyspa hiszpańskich Balearów cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem turystów. Również rodziny z dziećmi mogą znaleźć tu całą masę rozrywki i cieszyć się słońcem.

Majorka 2019 - z dzieckiem wakacje

Majorka to jeden z turystycznych rajów z piękną pogodą, rozbudowaną infrastrukturą, wspaniałymi plażami i krajobrazami. Jest tu również wiele miejsc do zwiedzania, ogromne kurorty i małe zaciszne miasteczka, urzekające zabytki, cuda przyrody i cała masa magicznych miejsc, jedynych w swoim rodzaju. Spędzając wczasy z dzieckiem na Majorce możemy liczyć na wiele atrakcji i miłych rodzinnych chwil.

Majorka z dzieckiem opinie atrakcje

Stolicą wyspy, jak i całych Balearów, jest Palma de Mallorca. Miasto jest znane przede wszystkim z ogromnej katedry La Seu, która posiada największy witraż na świecie. Z ważniejszych zabytków można wymienić jeszcze Bazylikę św. Franciszka, Zamek Bellver, Pałac de la Almudaina oraz łaźnie arabskie. Przede wszystkim jednak Palma de Mallorca to tętniący przez całą dobę życiem kurort. Ruch turystyczny należy tu do największych na świecie, pełno tu restauracji, klubów i dyskotek, a na tutejszym lotnisku samoloty odlatują i lądują co chwilę. Dlatego podczas rodzinnych wczasów na Majorce stolicę warto odwiedzić podczas jednodniowej wycieczki, a na stałą bazę wybrać nieco mniejszy kurort.

Sprawdź koniecznie: Majorka - gdzie się zatrzymać?

aquapark Majorka rodzinne atrakcje

A tych na wyspie nie brakuje. Przy piaszczystych plażach z urozmaiconą linią brzegową powstały liczne hotele, zarówno te bardziej kameralne, jak i ogromne resorty z masą atrakcji. Do najważniejszych ośrodków turystycznych należy położony niedaleko stolicy El Arenal, w którym oprócz wspaniałych plaż odwiedzić warto też największy aquapark na wyspie – Aqualand El Arenal. Do wyboru jest tu cała masa atrakcji i zjeżdżalni, m.in. zjeżdżalnia w kształcie głowy kobry. Pomiędzy Palma de Mallorca a El Arenal rozciąga się jedna z najbardziej znanych plaż na wyspie – Playa de Palma, która przyciąga dużą ilością barów oraz doskonałymi warunkami do uprawiania sportów wodnych. Tutaj też znajduje się Palma Aquarium, w którym można zobaczyć 8000 zwierząt morskich z 700 gatunków, a nawet… nurkować z rekinami.

Palma Aquarium Playa de Palma atrakcje dla dzieci

Dobrym połączeniem rozrywki i edukacji będzie wizyta w Valdemossie – miejscu, które często odwiedzał Fryderyk Chopin. Działa tu poświęcone mu muzeum, a poza tym można zobaczyć uroczą starówkę i korzystać z plaży Sa Marina z małym portem. Z innych kurortów t wspomnieć te, które oprócz pięknych plaż posiadają aquaparki – Magaluf (Western Water Park) i Puerto Alcuda (Hidropark). Z kolei w Palma Nova znajduje się delfinarium Marineland, a w Cala Millor Safari ZOO.

Majorka rodzinne atrakcje

style="display:inline-block;width:336px;height:280px" data-ad-client="ca-pub-6245530361618916" data-ad-slot="2361766402">

Majorka może też poszczycić się wspaniałą przyrodą – majestatycznymi pasmami górskimi, licznymi rezerwatami i niesamowitymi jaskiniami. Krajobraz kulturowy pasma górskiego Serra de Tramuntana został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Małe wioski na północnym wybrzeżu, pomiędzy Valdemossa i Dela, liczne punkty widokowe i zbudowane przez człowieka w zgodzie z naturą malownicze szlaki oraz kamienne konstrukcje decydują o wyjątkowości tego miejsca. Koniecznie trzeba też zobaczyć jaskinie z wyjątkowymi szatami naciekowymi. Najbardziej znane to jaskinie Hams i Jaskinia Smocza z jeziorem Martela – jednym z największych podziemnych jezioro. Położone są obok Portocristo, ale na całej wyspie jest ich znacznie więcej.

Koniecznie zobacz subiektywny przewodnik:

atrakcje dla dzieci Majorka Portocristo