LEGOLAND Polska?

Parki rodzinnej rozrywki w Polsce przeżywają prawdziwy BOOM. Jest jednak jedna marka, która przyciąga dzieci i dorosłych najbardziej: LEGOLAND! Sprawdzamy gdzie najbliżej znajdziecie taki park rozrywki i co czeka na Was w Polsce?

Coraz częściej poszukujecie parku LEGOLAND w Polsce - niestety taki jeszcze w naszym kraju nie powstał. Są objazdowe wystawy budowli z klocków (coraz ciekawsze), są wystawy stałe. Nie będziemy jednak ukrywać, że absolutnie żadne z tych atrakcji (pomimo, że coraz ciekawsze) nie są nawet namiastką tego, co czeka na Was w prawdziwym parku LEGOLAND.

Wyobraźcie sobie 123 000 metrów kwadratowych od A do Z zaprojektowanych by cieszyć rodziny z dziećmi. Poza wyjątkowymi budowlami z klocków, czeka tam na Was prawdziwa moc rozrywki: karuzele, kolejki górskie, mnóstwo wodnych i interaktywnych atrakcji. Jest tu nawet symulator przeciążeń pilotów samolotów czy piękne akwarium ze szklanym tunelem. Gdzie zatem najbliższej Polski znajdziemy ten niesamowity park rozrywki? Jak dojechać? Czytajcie niżej!

łódki Królestwo Rycerzy Legoland Dania

atrakcje dla dzieci kolejka Kraina Polarna

LEGOLAND najbliżej Polski - Gdzie?

Pierwszym, najważniejszym i największym parkiem LEGOLAND jest ten w Billund (Dania). Z Warszawy to ok. 1100 km. Do Billund dolecicie też tanimi liniami WizzAir z Gdańska i Warszawy. Dodatkowo od niedawna możecie też skorzystać z bezpośrednich lotów Poznań-Billund. Można też wybrać drogę przez Bałtyk -czyli promem Stena Line z Gdyni do Karlskrony. Więcej o możliwościach dojazdu do Billund. Skandynawia uważana jest jednak za drogie miejsce na wakacje i nie będziemy ukrywać, że tak jest. Można jednak zaplanować wyjazd taniej. Nie koniecznie trzeba nocować na terenie LEGOLAND czy nawet w Billund. Sprawdziliśmy osobiście takie rozwiązanie. Więcej o tym jak tanio zoorganizować weekend w LEGOLAND.

Sprawdź również: Pensjonat z Klockolandią nad morzem

tanie loty Warszawa Billund

Drugim parkiem LEGOLAND najbliżej Polski jest ten w Niemczech -  LEGOLAND Günzburg. Odległość z Warszawy to również ok. 1100 km. Większość atrakcji jest podobnych, choć należy pamiętać, że ten w Danii zawsze pozostanie największym i najbardziej atrakcyjnym - w końcu to tam urodziło się LEGO.

Legoland Niemcy Gunzburg atrakcje

Namiastką parku rozrywki jest LEGOLAND Discovery Centre w Berlinie. Miejsce to można odwiedzić przez cały rok i jest zdecydowanie najbliżej Polski. Sporo interaktywnych i edukacyjnych stanowisk pozwoli Wam na spędzenie całego dnia w tym niezwykłym miejscu.

Fabryka Lego Berlin atrakcje opinie

Na prawdziwy park LEGOLAND w Polsce pozostaje nam jeszcze czekać :)