Krokowa, Dębki, Lubkowo…rodzinne atrakcje

Dlaczego turystyczna oferta gminy Krokowa jest wyjątkowa? To unikalne połączeniu morza, jeziora, lasów i historii. Aż 18,5 km pięknych piaszczystych plaż ciągnących się przez Karwieńskie Błota, Dębki, aż do Białogóry. Plaże w naszym regionie to nie tylko szum morza ale także brzegi Jeziora Żarnowieckiego, które łączy się w wodami Bałtyku nitką rzeki Piaśnicy. Wyjątkowe ukształtowanie terenu Wysoczyzny Żarnowieckiej, czysta woda akwenu sprawiają, że nie sposób oprzeć się urokowi tego miejsca.

Kajakiem do morza

Spływy kajakowe Piaśnicą do morza-atrakcje dla dzieci
Nowoczesne przystanie (Lubkowo i Brzyno) zapraszają amatorów sportów wodnych, dla których udostępnione są wypożyczalnie sprzętu wodnego. Strzeżone kąpieliska i woda, której temperatura latem wynosi ok. 22 stopni, zachęcają do wodnych szaleństw. Jednak jeśli chcesz przeżyć prawdziwą przygodę nie koniecznie związaną z dużymi wydatkami, powinieneś skorzystać ze spływów kajakowych rzeką Piaśnicą od jeziora Żarnowieckiego bezpośrednio do ujścia Bałtyku w Dębkach. To jeden z najbardziej malowniczych szlaków kajakowych na Pomorzu. Jego trasa przebiega w bezpośrednim sąsiedztwie Rezerwatu „Piaśnickie Łąki”, a nagrodą za 2-3 godzinny spływ będzie niepowtarzalny urok wpłynięcia bezpośrednio na bałtycką plażę. Ładodny nurt rzeki pozwala na bezpieczne rodzinne spływy nawet amatorom.

Przystanie żeglarskie:
Lubkowo – tel. 668 281 704
w miesiącach maj-czerwiec czynna w soboty i niedziele w godz. 10.00 – 19.00
w miesiącach lipiec-sierpień czynna codziennie w godz. 10.00 – 19.00
Lubkowo-DPS – tel. 721 460 337
w miesiącach lipiec-sierpień czynna codziennie w godz. 10.00 – 19.00
Brzyno – tel. 721 460 317
w miesiącach lipiec-sierpień czynna codziennie w godz. 10.00 – 19.00

Rowerem, konno, pieszo…

Jeśli kochasz jazdę konną, konieczni powinieneś odwiedzić stadniny w Parszczycach i Białogórze. W tej ostatniej, czeka na Was ponad 70 koni przygotowanych do rekreacyjnej jazdy. Na pobliskich plażach bardzo często zobaczyć można malowniczy obrazek wycieczek galopujących tuż przy falach Bałtyku. Jeśli jednak wolicie 2 kółka, szczególnie polecamy trasę rowerową Krokowa-Swarzewo (17,35 km). Dobrze przygotowana trasa asfaltowa położona na nasypie byłej linii kolejowej pozwoli Wam na spokojną i bezpieczną wycieczkę.

Zamek Krokowa

Pierwsze ślady istnienia zamku w Krokowej pochodzą z XIII-XIV w. W tym miejscu istniała średniowieczna siedziba rycerska o charakterze obronnym. Pałac otoczony jest fosą i pięknym parkiem, a obecnie znajduje się tu restauracja i hotel. To niezwykłe i klimatyczne miejsce udostępnione jest zwiedzającym za symboliczną opłatą 1 pln. Tuż obok Zamku znajdziecie jedyne w Polsce muzeum polsko-niemieckie W dwóch salach można obejrzeć zbiory etnograficzne, dotyczące sztuki i historii regionu Kaszub, szkolnictwa na ziemi puckiej, haftów kaszubskich lub zdjęcia z przełomu wieków. Znajdują się tu również eksponaty związane z pracą rolniczą i gospodarstwem rolniczym z XIX wieku. W zamku znajdziecie również wystawę, na ktrórą składają się pamiątki rodzinne po rodzinie von Krockow, dawnych właścicielach pałacu.

Sprawdź koniecznie: 
przewodnik po atrakcjach dla dzieci na Pomorzu

Sprawdź kalendarz imprez i pełną oferte na
www.kck.krokowa.pl oraz www.krokowa.pl

Dębki plaża i inne atrakcje dla dzieci

Krokowskie Centrum Kultury w Krokowej
ul. Żarnowiecka 29
84-110 Krokowa
tel. 58 675 41 39
tel. 691 447 000
e-mail: dyrektor@kck.krokowa.pl

Informacja turystyczna:
Krokowskie Centrum Kultury w Krokowej – tel. 58 675 41 39
Dębki /lipiec-sierpień/ – tel. 668 281 694
Białogóra /lipiec-sierpień/ – tel. 668 281 642