Kraina Światła na Gubałówce

Gubałówka Kraina Światła ceny godziny opinie
Grudzień to miesiąc świąteczny, także w górach! Właśnie dlatego, na Gubałówce pojawią się przepiękne iluminacje, które koniecznie warto zobaczyć na własne oczy! W dzisiejszym artykule opowiemy wam nieco więcej o tej instalacji i najważniejszych szczegółach dotyczących jej otwarcia!

Zakopiański ośrodek PKL Gubałówka po raz kolejny, już czwarty raz zmieni się nie do poznania, a my będziemy mogli obejrzeć w magiczną Krainę Światła. Już od 19 grudnia, przy wyremontowanym deptaku przy górnej stacji ośrodka, znajdziemy przepiękną instalację z około… miliona lampek LED! Rozmiary tej instalacji muszą robić wrażenie, może więc zachwycą także i was?

gubalowka_kraina_swiatla_iluminacje_atrakcje_dla_dzieci 3

Co jednak znajdzie się na tej ciekawe “wystawie”? Podróż do Krainy Światła zaczyna się już przy dolnej stacji kolei na Gubałówkę, gdyż została ona naprawdę pięknie przyozdobiona! A musimy przecież pamiętać o tym, że jest to zaledwie początek atrakcji, a najlepsze czeka na nas po wjeździe kolejką górską!

Tak to wyglądało w poprzednim roku!

Dojeżdżając na szczyt, trafiamy w końcu na tzw. główne danie! Wśród “gubałówkowych” iluminacji znajdą się trójwymiarowe rzeźby inspirowane lokalną przyrodą oraz folklorem. Na pewno znajdziecie tu kozice górskie, świstaki, jelenie, ale też chociażby elementy kultury, takie jak postaci w odświętnych strojach, czy nieodłączne symbole Zakopanego, jak biały miś z Krupówek. Na pewno też nie możecie odpuścić pamiątkowego zdjęcia przy wielkim podświetlonym napisie “GUBAŁÓWKA”. Doskonała pamiątka gwarantowana! Dodatkowy urok dodadzą na pewno świąteczne dekoracje stacji, które pozwolą wam poczuć się zupełnie jak podczas Świąt Bożego Narodzenia!

Gubałówka Kraina Światła ceny godziny opinie

Nie ma w tym nic dziwnego, że w trakcie trwania sezonu zimowego instalacja ta przyciąga spore rzesze turystów… ale i mieszkańców okolicy, którzy pragną zobaczyć to, jak pięknie prezentują się te niezwykłe trójwymiarowe iluminacje. Będąc na miejscu nie sposób ukryć zachwytu nad całą instalacją, gdyż bez wątpienia to jeden z najbardziej rozpoznawalnych ośrodków Polskich Kolei Linowych.

Oczywiście nie możemy zapominać o tym, że przebywanie na terenie tej instalacji iluminacyjnej na Gubałówce umożliwi nam także oglądanie panoramy Tatr i Zakopanego, co zdecydowanie doda uroku całej wyprawie w gronie rodziny. Połączenie takich wrażeń wizualnych to doskonały pomysł na spędzenie wspólnego czasu!

gubalowka_kraina_swiatla_iluminacje_atrakcje_dla_dzieci_4

Godziny otwarcia

Kraina Światła na Gubałówce będzie czynna codziennie od godz. 16, co najmniej do końca lutego w godzinach pracy kolei. Mamy nadzieję, że odwiedzicie to miejsce i docenicie piękno tej niezwykłej instalacji.

Lokalizacja Kraina Światła na Gubałówce

Jak już wspomnieliśmy, Kraina Światła znajduje się na górnej stacji kolei linowej na Gubałówkę. Dokładną lokalizację tej atrakcji znajdziecie odwiedzając mapkę poniżej.

Sprawdź także nasz artykuł o innych pobliskich iluminacjach:

Ogród Świateł Kraków – Alicja w Krainie Czarów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *