Kraina Światła na Gubałówce

Gubałówka Atrakcje zima iluminacje 2021 2022
Grudzień to miesiąc świąteczny, także w górach! Właśnie dlatego, na Gubałówce po raz kolejny pojawią się przepiękne iluminacje, które koniecznie warto zobaczyć na własne oczy! W dzisiejszym artykule opowiemy wam nieco więcej o tej instalacji i najważniejszych szczegółach dotyczących jej otwarcia w tym roku!

Zakopiański ośrodek PKL Gubałówka po raz kolejny raz zmieni się nie do poznania, a my będziemy mogli obejrzeć w magiczną Krainę Światła. Prawdopodobnie już od 11 listopada 2022 roku [czekamy na potwierdzenie tej daty], przy wyremontowanym deptaku przy górnej stacji ośrodka, znajdziemy przepiękną instalację z około miliona lampek LED! Rozmiary tej instalacji muszą robić wrażenie, może więc zachwycą także i was?

Iluminacje Gubałówka Kraina Światła 2021 2022 zima atrakcje

Co jednak znajdzie się na tej ciekawe “wystawie”? Podróż do Krainy Światła zaczyna się już przy dolnej stacji kolei na Gubałówkę, gdyż została ona naprawdę pięknie przyozdobiona! A musimy przecież pamiętać o tym, że jest to zaledwie początek atrakcji, a najlepsze czeka na nas po wjeździe kolejką górską!

Tak to wyglądało w poprzednim roku!

Dojeżdżając na szczyt, trafiamy w końcu na tzw. główne danie! Wśród “gubałówkowych” iluminacji znajdą się trójwymiarowe rzeźby inspirowane lokalną przyrodą oraz folklorem. Na pewno znajdziecie tu kozice górskie, świstaki, jelenie, ale też chociażby elementy kultury, takie jak postaci w odświętnych strojach, czy nieodłączne symbole Zakopanego, jak biały miś z Krupówek. Na pewno też nie możecie odpuścić pamiątkowego zdjęcia przy wielkim podświetlonym napisie “GUBAŁÓWKA”. Doskonała pamiątka gwarantowana! Dodatkowy urok dodadzą na pewno świąteczne dekoracje stacji, które pozwolą wam poczuć się zupełnie jak podczas Świąt Bożego Narodzenia! Nie można też zapomnieć o tym, że to najwyżej położony w Polsce park iluminacji! 

Gubałówka Kraina Światła ceny godziny opinie 2021/2022

Nie ma w tym nic dziwnego, że w trakcie trwania sezonu zimowego instalacja ta przyciąga spore rzesze turystów… ale i mieszkańców okolicy, którzy pragną zobaczyć to, jak pięknie prezentują się te niezwykłe trójwymiarowe iluminacje. Będąc na miejscu nie sposób ukryć zachwytu nad całą instalacją, gdyż bez wątpienia to jeden z najbardziej rozpoznawalnych ośrodków Polskich Kolei Linowych.

Oczywiście nie możemy zapominać o tym, że przebywanie na terenie tej instalacji iluminacyjnej na Gubałówce umożliwi nam także oglądanie panoramy Tatr i Zakopanego, co zdecydowanie doda uroku całej wyprawie w gronie rodziny. Połączenie takich wrażeń wizualnych to doskonały pomysł na spędzenie wspólnego czasu! Przy okazji zwiedzania Krainy Światła warto również skorzystać z przejazdu koleją linową PKL na Kasprowy Wierch.

Kraina Światła Gubałówka - cennik opinie atrakcje 2021 2022

Godziny otwarcia Kraina Światła na Gubałówce

Kraina Światła na Gubałówce będzie czynna codziennie od godz. 16, do końca zimy w godzinach pracy kolei. Mamy nadzieję, że odwiedzicie to miejsce i docenicie piękno tej niezwykłej instalacji.

 

Lokalizacja Kraina Światła na Gubałówce

Jak już wspomnieliśmy, Kraina Światła znajduje się na górnej stacji kolei linowej na Gubałówkę. Dokładną lokalizację tej atrakcji znajdziecie odwiedzając mapkę poniżej.

Sprawdź także nasz artykuł o innych pobliskich iluminacjach:

Ogród Świateł Kraków – Alicja w Krainie Czarów