Keukenhof – najpiękniejszy ogród w Europie

tulipany Holandia Keukenhof opinie atrakcje

W małej holenderskiej miejscowości Lisse, 35 kilometrów od Amsterdamu, znajduje się bajkowy ogród pełen kwiatów, zapachów i kolorów.

Keukenhof otwarty jest tylko dwa miesiące w roku (w 2017 od 23 marca do 21 maja). Co roku ogrodnicy zasadzają na jesień siedem milionów cebulek – głównie tulipanów, ale także żonkili, hiacyntów i narcyzów. Kwiaty sadzi się zgodnie z ustaloną wcześniej kompozycją, na którą składa się układ rabat, kolorów i odmian. Dodatkowo rośliny sadzone są zgodnie z terminami kwitnienia. Gdy jedne odmiany przekwitają, na ich miejsce wyrastają kolejne. Dzięki temu przez dwa miesiące cały ogród jest pełen kwiatów i kolorów.

Keukenhof Holandia atrakcje dla dzieci

Keukenhof Holandia rodzinne atrakcje

Keukenhof Lisse atrakcje dla dzieci

Spacerując alejkami wzdłuż kanałów, możecie podziwiać ponad 800 odmian tulipanów!

ogród botaniczny Kokenheuf Holandia opinie

ogród tulipanowy Holandia rodzinne atrakcje

Na terenie ogrodu znajdują się również pawilony służące wystawom kwiatów ciętych, doniczkowych czy też aranżacji kwiatowych i trendów we florystyce.

rodzinne atrakcje Keukenhof Holandia

Keukenhof Lisse atrakcje dla dzieci

Do atrakcji ogrodu zalicza się stary wiatrak, z którego balkonów rozciąga się fantastyczny widok na morze kwiatów. Za dodatkową opłatą możecie wybrać się w 45 minutowy rejs małą łodzią po parkowych kanałach. Są też typowe rozrywki dla dzieci - spory plac zabaw i mini zoo.

wczasy z dzieckiem Holandia opinie atrakcje

wczasy z dziećmi Holandia opinie

Do parku możecie zabrać swojego czworonożnego pupila, pod warunkiem, że cały czas będzie trzymany na smyczy. No i oczywiście należy po nim sprzątać. Psy mają zakaz wstępu jedynie do pawilonów i restauracji.

Keukenhof Holandia atrakcje dla dzieci

Za wstęp do Keukenhof osoba dorosła płaci 16 euro, dzieci (4-11 lat) 8 euro, a maluchy mają wstęp wolny. Do tego musicie doliczyć 6 euro za parking. Dodatkowo płatny rejs łodzią to koszt 8 euro dla dorosłego i 4 euro dla dzieci w wieku 4-11 lat.

wczasy z dziećmi w Holandii opinie

majówka z dzieckiem w Holandii opinie

Po Keukenhof nie można poruszać się na rowerach. Jednak tuż za bramą ogrodu znajduje się wypożyczalnia jednośladów. Warto wybrać się na objazd okolicznych pól kwiatowych! Dostaniecie mapę ścieżek rowerowych i proponowane trasy przejazdu.

Keukenhof rodzinne atrakcje tulipany

atrakcje dla dzieci Keukenhof Holandia

Keukenhof ogród botaniczny atrakcje opinie

Co roku pod patronatem Keukenhof odbywa się parada kwiatowa – Bloemencorso. W tym roku zaplanowana jest na 22 kwietnia. W godzinach porannych ogromne platformy z niesamowitymi rzeźbami z kwiatów ruszają w 40-kilometrową trasę po okolicznych miejscowościach. Mapa trasy i planowane godziny przejazdów dostępne są na stronie organizatora. Warto przyjść trochę wcześniej i zająć dobry punkt widokowy.

parada ogród botaniczny Lesse Holandia

Bloemencorso parada rodzinne atrakcje

Keukenhof Holandia wycieczka z dzieckiem
parada kwiatowa Keukenhof opinie atrakcje

Keukenhof Holandia atrakcje dla dzieci

Holandia poleca się na majówkę :)

Autorzy:

Tekst: Ola Dudek, zdjęcia: Tomek i Michaś Dudek - autorzy bloga www.globtroterek.blogspot.com - podróżują po Europie, którą uwielbiają fotografować i odkrywać na swój własny, niepowtarzalny sposób. To na ich blogu znajdziecie niesamowite gry miejskie, dzięki którym zwiedzicie najważniejsze atrakcje wielu eropejskich miast, a Wasze dzieci będą zachwycone. 

Tekst powstał w ramach współpracy "Blogerzy z Dzieckowpodrozy.pl"