Jarmark Świąteczny Bydgoszcz 2023

bydgoski jarmark swiateczny atrakcje dla rodzin z dziecmi
Z uwagi na zbliżające się święta Bożego Narodzenia, nieuniknione będzie poczucie tego niesamowitego nastrojów i zapachów kojarzonych ze świętami — pierniczki korzenne, grzaniec, dźwięk kolęd… to bez wątpienia najlepsze zakończenie roku! Nie unikniemy też jarmarków bożonarodzeniowych w największych miastach. Jeśli także cieszycie się na tę wiadomość, to musicie wiedzieć, że dobrze znany Bydgoski Jarmark Świąteczny znów odbędzie się w okresie przedświątecznym, a my pokażemy wam, co czeka na was w trakcie jego trwania! Zapraszamy do lektury!

Sam jarmark rozpocznie się 19 listopada i przemienił Stary Rynek i ulicę Mostową wręcz nie do poznania! Jak to na tradycyjnym jarmarku przystało, znajdziecie tu aż — uwaga — 71 wystawców oferujących produkty związane ze świątecznym czasem. Są to oczywiście aromatyczne wigilijne potrawy i smakowite wypieki, które bez wątpienia znajdą swoje miejsce na stołach wielu z was (a może nawet do niego nie dotrą), ale też przeróżne ozdoby świąteczne, czy też ręcznie wykonywane wyroby. Kto wie, może znajdziecie tu też swoje pomysły na świąteczne prezenty? Warto poszukać, gdyż możemy naprawdę znaleźć tu niemałe perełki, niemożliwe do znalezienia gdzie indziej! Wśród 49 stoisk handlowych każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

bydgoski jarmark swiateczny atrakcje dla rodzin z dziecmi 2

Naturalnie same stoiska to nie wszystko, co do zaoferowania ma Bydgoski Jarmark Świąteczny! Nie zabraknie tu też występów utalentowanych artystów muzycznych, mogących swoimi interpretacjami dobrze znanych utworów muzycznych wprowadzić Was w iście świąteczny nastój. Warto wspomnieć, że czeka nas ponad 130 godzin muzyki na żywo, więc zadowoli to nawet najbardziej „wygłodniałych” melomanów! Wydarzenia towarzyszące i koncerty odbywać będą się podczas każdego dnia trwania Jarmarku. Oczywiście czym byłby jarmark bez zdjęcia z obecnymi tu światełkami świątecznymi? Bez tego nie może się obejść, więc dopilnujcie tego podczas wyjścia na ten jarmark! Szczególną uwagę warto zwrócić na iluminację Elfa, stworzoną przez Lumina Park Bydgoszcz.

atrakcje dla dzieci jarmark świąteczny 2022 bydgoszcz

bydgoski jarmark swiateczny atrakcje dla rodzin z dziecmi 3

To jednak nie wszystko, gdyż organizatorzy tego fenomenalnego wydarzenia przygotowali się także na wizyty rodzin z dziećmi, jednocześnie zapewniając im niemałą rozrywkę poprzez przeróżne atrakcje! Koniecznie musicie wpaść do wesołego miasteczka w wersji zimowej, gdzie czekają na was, chociażby ciuchcia dla najmłodszych, rollercoaster, śnieżna kula, tradycyjna stuletnia karuzela wenecka i nie tylko! Koniecznie wejdźcie też na młyńskie koło, pozwalające wam na obejrzenie Bydgoszczy z nieco innej perspektywy! Wizyta obowiązkowa! Zachęcamy też was do tego, aby odwiedzić ten jarmark przynajmniej kilka razy, szczególnie że w niektóre dni będzie można spotkać nawet… samego świętego Mikołaja! To nie lada gratka dla najmłodszych, a może i dla rodziców?

Warto również dodać, iż 2 grudnia na Bydgoskim Jarmarku pojawi się kultowa ciężarówka Coca Coli! Wydarzenie odbędzie się w godzinach 15:00-22:00 i wstęp na nie jest oczywiście bezpłatny.

Ceny atrakcji – Jarmark Świąteczny Bydgoszcz:

  • koło młyńskie – 25 zł
  • labirynt hotel Mikołaja – 20 zł
  • karuzela elfy – 15 zł
  • karuzela wenecka – 10 zł
  • ekspres polarny – 15 zł
  • sanie św. Mikołaja – 15 zł

Jarmark Bożonarodzeniowy Bydgoszcz atrakcje ceny godziny otwarcia

Jeżeli już teraz planujecie swój wypad na tegoroczny Bydgoski Jarmark Świąteczny, to mamy dla was garść informacji technicznych. Otóż potrwa on od 19 listopada i zakończy 22 grudnia tego roku. Cały jarmark będzie czynny codziennie od 12:00 do 21:00. Natomiast popołudniami będą się tu odbywać koncerty.

Jarmark Bożonarodzeniowy Bydgoszcz – Godziny otwarcia

  • niedziela  – czwartek: godz. 13.00 -20.00
  • piątek, sobota: godz. 13.00 – 21.00
  • Zimowe miasteczko: codziennie od godz. 13.00 do ostatniego klienta.

Sprawdź też:

Najlepsze miejsca na ferie zimowe z dzieckiem!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *