Gran Canaria z dzieckiem

Gran Canaria rodzinne atrakcje

Słoneczna hiszpańska wyspa Gran Canaria to miejsce idealne, żeby spędzić niezapomniane rodzinne wakacje.

Należąca do archipelagu Wysp Kanaryjskich Gran Canaria nazywana jest czasem „kontynentem w miniaturze” ze względu na ogromną różnorodność fauny i flory oraz klimatu występujące tu na niewielkiej przestrzeni. Na wyspie zobaczyć można wulkany, wydmy, lasy sosnowe i tropikalną roślinność, dzięki czemu Gran Canaria posiada status rezerwatu biosfery UNESCO. Nie brakuje tu też dużych ośrodków turystycznych pełnych zabytków. A wszystko to podziwiać można przez cały rok dzięki pięknej pogodzie.

Hiszpania rodzinne atrakcje Gran Canaria

Do największych skarbów Gran Canarii trzeba zaliczyć jej plaże, bardzo różnorodne, ale zawsze piękne i czyste. Jest ich tu łącznie około 60 km, także każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie. W pobliżu plaż powstały wakacyjne resorty oferujące noclegi dla rodzin w wysokim standardzie i z dużą liczbą atrakcji. Warte odwiedzenia są zarówno te najbardziej popularne plaże z dobrze rozwiniętą infrastrukturą, jak Las Canteras i Las Alcaravaneras w Las Palmas, plaże Maspalomas, Playa del Ingles i San Agustin, pomiędzy którymi rozciąga się rezerwat wydm, czy spokojniejsze Amadores i Puerto de Mogan (usypane z piasku z Sahary) oraz Patalavaca (z piasku z Bahamów). Z dobrze rozwiniętą linią brzegową wiążą się też świetne warunki do uprawiania sportów wodnych, żeglarstwa, windsurfingu, kitesurfingu, nurkowania oraz wędkowania. Dużą atrakcję stanowią też rejsy, podczas których można podziwiać delfiny, a nawet wieloryby pływające u wybrzeży wyspy.

atrakcje dla dzieci Hiszpania Gran Canaria wczasy z dzieckiem

Niezwykła przyroda to obok wspaniałych plaż, najlepsza wizytówka Gran Canarii. Można tu zobaczyć osobliwe formy skalne, jak wysoka na 60 m Roque Nublo, a także jaskinie Artenara i Cueva Pintada z malowidłami naskalnymi z czasów Guanczów – tubylczej ludności wyspy. Mnogość tutejszej endemicznej roślinności można zobaczyć w ogrodzie botanicznym Jardo Botanico Canario Viera y Clavijo w pobliżu miejscowości Tafira, niedaleko Las Palmas. W okolicy Maspalomas znajduje się rezerwat wydm Dunas de Maspalomas, a także Palmitos Park – ogród zoologiczny, w którym mieszka kilkaset gatunków zwierząt – kolorowe papugi, delfiny, kajmany, warany, motyle, kangury, manaty, surykatki i wiele innych. Liczne biura turystyczne oferują też zorganizowaną wycieczkę na wielbłądach.

Gran Canaria opinie atrakcje dla dzieci

Podczas wizyty na Gran Canarii koniecznie trzeba też odwiedzić największe miasto i stolicę wyspy – Las Palmas de Gran Canaria. Zostało ono założone pod koniec XV wieku przez Hiszpanów jako przyczółek do podboju wyspy. Na terenie Veguety – starego miasta znajduje się wiele ciekawych zabytków, w tym m.in. monumentalna Katedra św. Anny czy Dom Kolumba, w którym miał przebywać w trakcie swojej pierwszej podróży do Ameryki. Warto też udać się do Muzeum Kanaryjskiego i zobaczyć wspaniały port.

rodzinne atrakcje Wyspy Kanaryjskie

Gran Canaria - parki rozrywki dla dziecistyle="display:inline-block;width:336px;height:280px"
data-ad-client="ca-pub-6245530361618916"
data-ad-slot="2361766402">

Gran Canaria obfituje także w parki rozrywki. Można tu bawić się w kilku aquaparkach z dziesiątkami atrakcji – Ocean Parku i Aqualandzie w Maspalomas czy Atlantidzie w Puerto Rico, przejechać się na karuzelach czy roller coasterach w Holiday World w Maspalomas, spotkać kowbojów i Indian w miasteczku westernowym Sioux City w San Agustin i zobaczyć ponad 300 krokodyli w Cocodrilo Park w Aguimes.

parki rozrywki Gran Canaria Hiszpania

Sprawdź koniecznie na dokładny przewodnik:
Teneryfa z dzieckiem