Gdzie zimą nad morze z dzieckiem?

gdzie nad morze zimą atrakcje

Wiele rodzin latem odwiedza polskie wybrzeże, ale zimą też może być tam pięknie. Bałtyk zyskuje wtedy zupełnie nowy blask.

W sezonie wakacyjnym nadmorskie kurorty i kąpieliska oblegane są przez setki tysięcy turystów, w tym także przez rodziny z dziećmi, i to się już chyba nie zmieni. Jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak przyjemny może być wyjazd nad morze z dzieckiem także zimą. To zupełnie inne doznania, których wielu jeszcze nie doświadczyło. Czas to zmienić!

zima nad morzem atrakcje dla dzieci

Rodzinny spacer plażą w mroźny dzień to nie to samo, co spacer w letni dzień. I nie chodzi tylko o brak tłoku. Po przyprószonym śniegiem piasku, który lekko ściął mróz, łatwiej się chodzi. Czasem widać fragment kry lodowej, a przy odrobinie szczęścia można nawet zobaczyć sztorm (chociaż niewielki). Poza tym zimą nad Bałtykiem jest więcej jodu, który dobroczynnie działa na zdrowie, zwłaszcza dzieci. Niezbyt długie przebywanie na świeżym powietrzu podczas mrozu jest dla ludzkiego organizmu korzystne, a przecież łatwiej jest zachęcić do tego malucha, gdy zaoferujemy mu spacer z widokiem na morze. Dlatego warto zimą wybrać się na wybrzeże z dzieckiem chociaż na weekend.

Strefa malucha -Primavera Jastrzębia Góra

Sprawdź: hotele nad morzem z basenem

Która nadmorska lokalizacja będzie najkorzystniejsza na taki zimowy rodzinny wyjazd? Najlepiej wybierać takie miejscowości, w których znajduje się dużo atrakcji dla dzieci. Spacery i zabawy na śniegu, choć są wspaniałym przeżyciem, chociażby z racji temperatury nie mogą wypełnić przecież całego czasu, a wtedy pojawia się ryzyko, że nasze pociechy zaczną się nudzić. A w małych miejscowościach zazwyczaj zimą życie zanika i trudno znaleźć coś ciekawego dla dzieciaków. Dużo więcej zaoferować nam mogą większe ośrodki, takie jak chociażby Władysławowo czy Trójmiasto. Oczywiste jest, że powinny to być atrakcje pod dachem, a już najlepiej, jeśli uda nam się znaleźć hotel lub pensjonat, który jest w stanie zapewnić naszym maluchom zabawę na miejscu. Wtedy nie trzeba nawet wychodzić na dwór. Wśród nadmorskich obiektów noclegowych można znaleźć takie, które posiadają własne sale zabaw, mini przedszkola, kręgielnie, baseny czy nawet aquaparki. Często też dla dzieci przygotowuje się programy animacyjne, warsztaty czy dyskoteki. Hotele nad morzem z basenem mają też często tę zaletę, że jednocześnie prowadzą centrum spa, w którym rodzice mogą odpocząć i zrelaksować się. Zresztą czy to nie świetny pomysł na zimowe spędzanie czasu – rano rodzinny spacer nad morzem, a wieczorem pobyt z maluchem na basenie lub wygrzewanie się w jacuzzi?

Sprawdź również najlepsze hotele przyjazne dzieciom

gdzie zimą nad morze z dzieckiem opinie