Gdzie na rower z dzieckiem – Gdańsk

gdansk gdzie na rower z dzieckiem
Trójmiasto to bez wątpienia jedno z najbardziej docenianych miejsc na całej mapie polski, szczególnie gdy mówimy o Gdańsk. Rokrocznie przybywa tu ogromna ilość turystów, poszukujących z jednej strony okazji na pobyt nad morzem, a z drugiej — ciekawych opcji na wypoczynek. Jak się jednak okazuje, szczególnie Gdańsk ma dużo do zaoferowania pod względem turystyki rowerowej. Wokół tego miasta, jak i w jego okolicach nie brakuje ciekawych miejsc i tras rowerowych. Sprawdźmy, gdzie warto udać się na rowerze będąc w Gdańsku!

Najlepsze miejsce na zakupy w Gdańsku

Gdańsk atrakcje dla dzieci rodzinne 2023 Nie będzie chyba wielką tajemnicą stwierdzenie, mówiące o tym, że w Gdańsku (a co dopiero w Trójmieście) naprawdę nie brakuje miejsc do odwiedzenia. Co jednak ciekawe znaczną część tych punktów możemy odwiedzić na rowerze! W Gdańsku już teraz znajdziemy przeszło 700 kilometrów drogi rowerowej, co może tylko zachęcać do jeszcze częstszego korzystania z turystyki rowerowej. trasy rowerowe gdańsk gdzie na rower z dzieckiem

>>Pobierz mapę tras rowerowych w Gdańsku PDF

Tak naprawdę, to jedyne co nas ogranicza w jeżdżeniu rowerem po tym mieście to pomysł na wyprawę i ilość kilometrów, jakie jesteśmy w stanie pokonać. Pragniemy jednak też was uspokoić — nie trzeba się namęczyć, żeby zobaczyć sporą część Gdańska! Mamy nadzieję, że skorzystacie przynajmniej z jednej z proponowanych tras!

Rowerem po gdańskim Śródmieściu

Jeżeli chcecie wycisnąć ze swojego pobyt w Gdańsku jak najwięcej, to koniecznie musicie zobaczyć gdańskie Śródmieście. Przy pomocy roweru jesteście w stanie zobaczyć znaczną część zabytków tej dzielnicy. Wystarczy rozpocząć swoją podróż w okolicach stacji Szybkiej Kolei Miejskiej — stamtąd zaledwie chwila dzieli was od majestatycznego Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. ulica długa gdansk gdzie z rowerem z dzieckiem Następnie zalecalibyśmy odwiedzenie ulicy Długiej (tu musicie zejść z rowerów-to turystyczny deptak), wraz z obowiązkowym zatrzymaniem się przy Fontannie Neptuna, Ratuszu, Dworze Artusa czy samym Długim Targu, gdzie nie brak kamienic pamiętających naprawdę dawne czasy. motława gdansk gdzie z rowerem z dzieckiem Z miejsca, w którym stoicie, zaledwie rzut kamieniem dzieli was od Bazyliki Mariackiej czy płynącej przez Gdańsk! Jeżeli jednak nadal będziecie mieli głód poszukiwania śladów historii tego miasta, to koniecznie musicie zabrać się rowerami na teren Stoczni Gdańskiej, wraz z obowiązkową wizytą w Europejskim Centrum Solidarności. Taka trasa po gdańskim śródmieściu to zdecydowanie dobry pomysł na dzień w grodzie Neptuna! pomnik neptuna gdansk gdzie z rowerem z dzieckiem

Od Śródmieścia do Parku Oliwskiego

Teraz wspomnimy o innej trasie, która prowadzi od Śródmieścia aż do pięknego Parku Oliwskiego. Podróżując rowerami, trzeba kierować się Aleją Zwycięstwa i następnie ulicą Grunwaldzką, aż dojedziemy do Oliwy, a dokładnie Parku Oliwskiego. Docierając na miejsce docelowe, możemy dodatkowo zdecydować się na dalszą wycieczkę. Do wyboru mamy dwa punkty. oliwa gdzie z rowerem z dzieckiem gdańsk Pierwszy z nich to ogród zoologiczny w Gdańsku Oliwie, którego raczej nikomu nie trzeba przedstawiać. Natomiast jeżeli chcecie odbyć pieszą wycieczkę, to koniecznie musicie udać się na Wzgórze Pachołek, a dokładniej — wieżę widokową zlokalizowaną na tym wzniesieniu. Będzie to świetne ukoronowanie tej rowerowej wyprawy!

Rowerem po Wyspie Sobieszewskiej

Wyspa Sobieszewska, potocznie nazywana po prostu Sobieszewem to nadmorska dzielnica gdańska, mogąca pochwalić się unikalnymi walorami przyrodniczymi i mikroklimatem, którego próżno szukać gdziekolwiek indziej.  Ten niezwykle ciekawy fragment Gdańska nie jest jednak popularnym miejscem na wycieczki rowerowe, a szczególnie takie w gronie rodzinnym.

Sprawdź także:

Gdańsk z dzieckiem – 25 atrakcji nie tylko na weekend!

Powodem takiej sytuacji może być stosunkowo duża odległość Wyspy Sobieszewskiej od centrum Gdańska — jest to około 15 kilometrów. Powinniście jednak rozważyć odwiedzenie tego miejsca, szczególnie że nie brakuje tu także ciekawych miejsc! Zabytkowe śluzy, rezerwaty Mewia Łacha i Ptasi Raj lub willa gauleitera Forstera, powinny zdecydowanie nagrodzić wasz wysiłek podczas jazdy rowerem!

Wzdłuż trójmiejskich plaż

Na sam koniec zostawiliśmy bez wątpienia najdłuższą, lecz być może najpiękniejszą trarowerową ciągnącą się od gdańskiego Brzeźna aż do… Orłowa w Gdyni! Jest to trasa prowadząca niemalże wzdłuż plaży przez całą jej długość, a co najlepsze — praktycznie cały czas prowadzi ona przez ścieżkę rowerową. Nie należy ona również do bardzo wymagających tras, gdyż jest ona raczej płaska. Niezależnie czy zaczniecie podróż nią ze strony gdyńskiej, czy też gdańskiej, to w trakcie jazdy zauważycie na pewno kilka ciekawych punktów turystycznych. Zakładając, że zaczynacie swoją podróż w Gdańsku, to na waszej trasie znajdzie się, chociażby molo w Gdańsku Brzeźnie, czy gigantyczny park im. Ronalda Reagana. molo sopot gdansk gdzie z rowerem dzieckiem Po pewnym czasie wjedziecie rowerami do Sopotu, a tam czeka na was również molo, lecz te sopockie i bezpośrednia bliskość ulicy, która obrosła legendą — mowa tu oczywiście o ulicy Bohaterów Monte Cassino, potocznie nazywanej “monciakiem”. Natomiast na końcu tej trasy, czeka na was — niespodzianka - molo w Orłowie i przepiękne orłowskie klify. Taka trasa to cudowny sposób na zobaczenie wszystkich miast tworzących Trójmiasto od ich prawdopodobnie najbardziej urokliwej strony! Oczywiście to, co zaproponowaliśmy to zaledwie te najpopularniejsze trasy rowerowe. Zdecydowanie zachęcamy was do szukania własnych ciekawych tras nie tylko po całym Gdańsku, ale i Trójmieście! Mamy pewność, że w trakcie tych wycieczek rowerowych znajdziecie coś ciekawego dla siebie! 

Dajcie znać w komentarzach, czy znacie w Gdańsku inne, równie ciekawe trasy rowerowe!