Europa Park w Rust

rodzinny park rozrywki Rust Niemcy

Europa Park to największy park rozrywki w Niemczech. Położony jest w miejscowości Rust w południowo-zachodnich Niemczech.

Z Wrocławia do Rust mieliśmy niewiele ponad 900 km. Polski odcinek A4, a następnie sieć niemieckich autostrad gwarantują szybkie dotarcie do celu.  Jeśli wolicie bujanie w obłokach niż własne 4 kółka to w pobliżu Europa Parku znajdują się lotniska w Bazylei i Karlsruhe.

atrakcje dla dzieci Niemcy

rodzinne atrakcje Rust Niemcy

Europa Park opinie atrakcje

Park podzielony jest na strefy tematyczne. Są to europejskie kraje - Niemcy, Włochy, Francja, Szwajcaria, Grecja, Wielka Brytania, Rosja, Holandia, Austria, Hiszpania, Portugalia, Islandia i kraje skandynawskie. W lipcu 2016 otwarta została kolejna strefa - Irlandia. Dodatkowo jest jeszcze Zaczarowany Las z bajkami braci Grimm, Adventure Land i Królestwo Minimków (The Minimoys Kingdom).

rodzinny park rozrywki Niemcy Rust

atrakcje dla dzieci Rust Niemcy

park rozrywki dla dzieci Niemcy Rust

atrakcje dla dzieci Rust

Musimy wspomnieć, że zachwycił nas pomysł przedstawienia europejskich krajów, choć ubolewamy, że nie ma tam Polski ;) Wchodząc do danej strefy, mieliśmy wrażenie, że przenieśliśmy się do konkretnego kraju. Budynki, narodowe symbole, muzyka i dosłownie każdy element dekoracji jest precyzyjnie dobrany. Dodatkowo w strefach znajdują się restauracje, które serwują regionalne przysmaki. I tak np. we Włoszech zjecie pizzę, we Francji pachnące bagietki, w Holandii ogromne frytki z majonezem, a na pyszną rybę warto się udać do Skandynawii.

Niemcy atrakcje dla dzieci

rodzinne atrakcje Rust Niemcy

Europa Park Niemcy opinie atrakcje

Europa Park Rust rodzinne atrakcje

Twarzą i maskotką parku jest o Ed Euromaus. Sympatyczną myszę często możecie spotkać spacerującą po alejkach parku w towarzystwie swoich przyjaciół. Chętnie pozuje do zdjęć ;)

atrakcje dla dzieci Europa Park Niemcy

Ed Euromouse rodzinne atrakcje Europa Park

Atrakcje Europa Park Rust - opinia

Jeden dzień tutaj to zdecydowanie za mało. W ciągu kilkunastu godzin zdążycie pobawić się tylko na części atrakcji. A jest ich tu ponad 100! Według nas dwa dni to minimum.

Do najbardziej spektakularnych atrakcji zaliczamy oczywiście rollercoastery. W Europa Parku jest ich 12. W tym kolejki pędzące w ciemnościach, jadące tyłem, z obrotowymi wagonikami, wodne, osiągające prędkość do 130 km/h czy też jedne z najwyższych w Europie (73 metry!). No i hit! Połączenie rollercoasterów i świata wirtualnego - rollercoastery VR! Rozpędzona kolejka, okulusy i animacja 360 stopni. Niesamowite wrażenia :)

rodzinne atrakcje Niemcy

europa park niemcy rodzinne atrakcje

atrakcje dla dzieci Europa Park

Europa Park Rust atrakcje dla dzieci

Europa Park Rust opinie atrakcje

park rozrywki Rust Niemcy opinie

atrakcje dla dzieci Rust Niemcy

rodzinne atrakcje Rust Niemcy

rodzinny park rozrywki Rust Niemcy

Niemcy atrakcje dla dzieci parki rozrywki

W tym parku rozrywki, poza rollercoasterami, rządzą karuzele, które przybierają przeróżne postacie. Są szalone taksówki, wirujące filiżanki, statki zmagające się ze sztormem, latający autobus, samoloty, balony, gondole czy urocze, podskakujące Mul-Muls z bajki Artur i Mimionki.

Europa Park Niemcy rodzinne atrakcje

rodzinny park rozrywki Rust Niemcy

Europa Park Rust opinie atrakcje

rodzinne atrakcje Europa Park opinie

Europa Park rust Niemcy opinie

atrakcje dla dzieci Rust Niemcy

Podczas naszego majowego pobytu pogoda była iście letnia :D Dzięki temu mogliśmy do woli korzystać z atrakcji wodnych, których suchą stopą nie opuszczaliśmy :) Począwszy od wodnego placu zabaw, przez ścieżki wodne,  łódki, statki, polowanie na wieloryby, rafting, skończywszy na wodnych rollercoasterach.

Europa Park atrakcje dla dzieci

Europa Park rodzinne atrakcje

Europa Park Rust atrakcje opinie

rodzinny park rozrywki Rust Niemcy opinie

Europa Park rodzinne atrakcje opinie

Europa Park Niemcy opinie atrakcje

Jeśli dodacie do tego wszystkiego huśtający się okręt wikingów, zaginioną Atlantydę, którą zdobywacie uzbrojeni w laserowe pistolety, niesamowity świat Minimków, pociagi, kino 4D, samochodziki - piłkarzy próbujących wbić wielką piłkę do bramki,  królestwo elfów, przeróżne pojazdy, przedstawienia i parady to wyjdzie wybuchowa mieszanka adrenaliny, śmiechu i zakręconej zabawy.

Europa Park Rust opinie atrakcje

atrakcje dla dzieci Rust Niemcy

Europa Park opinie atrakcje

Europa Park Rust niemcy opinie atrakcje

O czym warto pamiętać!

Jak w każdym parku rozrywki, tak i tutaj bardzo restrykcyjnie przy każdej atrakcji przestrzegane są wymogi dotyczące minimalnego wzrostu czy wieku. Informacje o tym, jakie są kryteria, możecie sprawdzić na stronie internetowej, mapie parku czy w aplikacji na smarfony. Oczywiście przy każdym urządzeniu są dostępne miarki, by w razie wątpliwości sprawdzić czy dziecko może z atrakcji korzystać.

Warto zabrać ze sobą zapasową koszulkę czy spodnie - mogą się przydać po wodnych szaleństwach ;)

Zaskoczyło nas kilka rozwiązań, jakie stosuje się w Europa Parku, których nie spotkaliśmy nigdzie wcześniej. I tak np. na większość atrakcji wsiadacie ze swoimi bagażami. Plecaki czy torby umieszczacie między nogami. Tylko na kilku stanowiskach, przy najbardziej ekstremalnych rollercoasterach, udostępnione są szafki na bagaż. Dlatego warto pamiętać, by rzeczy zapakować do małych, poręcznych plecaków, by nie męczyć się z dużym bagażem tak jak my ;) Polecamy też mieć ze sobą małą saszetkę na dokumenty, klucze do auta, telefon czy portfel.

Przy kilku rollercoasterach zastosowano fajne rozwiązania, usprawniające obsługę. Pierwszym z nich jest single ride – to propozycja dla osób, które nie chcą za długo stać w kolejkach. Ustawiają się one w osobnym rzędzie i zajmują wskazane przez obsługę puste miejsca w wagonikach. Redukuje to "puste przebiegi", jednocześnie oferując możliwość ominięcia długich kolejek. Innym rozwiązaniem są osobne kolejki do pierwszego wagonika. Jak wiadomo, pierwszy rząd jest najlepszym miejscem ;) Tylko, że taka przyjemność ma wielu zwolenników i akurat w tym wypadku czeka Was nieco dłuższe oczekiwanie na przejazd.

Kolejną nowością była możliwość legalnego śmigania z kamerą i nagrywania zabawy nawet na najszybszych kolejkach górskich. Warunek jest jeden - kamera musi być zamocowana na klatce piersiowej na stabilnym uchwycie. To było dla nas duże zaskoczenie, gdyż w innych parkach używanie kamer jest zabronione.

Na terenie parku znajduje się również baza noclegowa – hotele i kemping. Tańszy nocleg znajdziecie w kwaterach prywatnych w pobliskim Rust.

Krótki filmik pokazujący nasze szaleństwa :) Oglądajcie w HD.

Autorzy:
Tekst: Ola Dudek, zdjęcia: Tomek i Michaś Dudek - autorzy bloga www.globtroterek.blogspot.com - podróżują po Europie, którą uwielbiają fotografować i odkrywać na swój własny, niepowtarzalny sposób. To na ich blogu znajdziecie niesamowite gry miejskie, dzięki którym zwiedzicie najważniejsze atrakcje wielu eropejskich miast, a Wasze dzieci będą zachwycone. 

Tekst powstał w ramach współpracy "Blogerzy z Dzieckowpodrozy.pl"