Dolina Skrzatów – Park Rozrywki, Skrzacich Opowieści, Figur i Ekspozycji

Niespełna 30 km na północny zachód od Łodzi w maleńkiej wsi Florentynów, w otoczeniu lasów czeka na nas wyjątkowe miejsce, w którym możemy przenieść się do świata skrzatów! Dolina Skrzatów to zupełnie wyjątkowe miejsce pełne uliczek, domków i co najważniejsze – dziesiątek figur skrzatów. Dzięki wspaniałym opowieściom mieszkającego w Ziemiance – Skrzatologa, to miejsce ożywa na nowo. To tutaj możemy oderwać się od szarej rzeczywistości przeżyć wspaniałą przygodę!

Dolina Skrzatów – atrakcje dla dzieci

Opowieści o Skrzatach są częścią słowiańskich filozofii i tradycji. Przekazywane były nie tylko przez wiedźmy i wiedźminów, ale i tradycyjne słowiańskie plemiona. Dziś możemy usłyszeć je na nowo i przenieść się do świata skrzatów, odgadując przeróżne zagadki. Decydując się na wejście indywidualne, pobawimy się przy opowieści Skrzatologa i kreatywnych warsztatach Wiedźmy. Nie obejdzie się też bez przeróżnych historii i poznania tradycji z mitycznego słowiańskiego raju. Zachęcamy też do eksploracji zielonych zakamarków Doliny Skrzatów! Po wszystkim możecie piknikować w ogrodzie, zaszaleć w kramiku z pamiątkami, a nawet… uzyskać wskazówki na szlaku przygody w punkcie informacji turystycznej

Dolina Skrzatów – warsztaty dla dzieci

Wartym uwagi faktem jest to, że możemy tu również wybrać się na warsztaty. To z pewnością ciekawa propozycja dla dzieci, które uwielbiają różnego rodzaju zajęcia artystyczne. Do naszego wyboru mamy cztery propozycje:

SŁOWIAŃSKA LALKA MOCY – „MOTANKA”

Lalki „motanki” to nic innego, jak słowiańskie lalki dobrych życzeń. Najczęściej wykonywane ze skrawków materiału, włóczki, wstążek, koronek itp. bez użycia nożyczek czy igły. W trakcie trwania tych warsztatów dowiemy się znacznie więcej o tej tradycji, pochodzeniu nazwy czy tym, jakie są podstawy ich powstawania! Oczywiście nie obejdzie się bez wykonania swojego egzemplarzy motanki!

WARSZTATY MAKRAMY

Makrama to starożytna sztuka wiązania sznurków bez użycia narzędzi, drutów, igieł czy szydełka. Dzięki tej umiejętności można w łatwy sposób i co ważne – własnoręcznie stworzyć dekorację ścienną, biżuterię i nie tylko! Tak naprawdę jedyne co was ogranicza to wasza wyobraźnia. W trakcie tych warsztatów stworzycie jeden większy (lub kilka mniejszych) przedmiot dekoracyjny z makramy.

OZDOBNE ŚWIECE Z SUSZONYMI ROŚLINAMI

Te warsztaty to idealna opcja dla spędzenia czasu w zrelaksowany i spokojny sposób. Ozdobimy tu świece suszem z kwiatów polnych, liści i ziół, które wpierw wyrosły, a później były zebrane były z zasadami zielarskimi w Dolinie Skrzatów. To jak będzie wyglądał efekt pracy, ogranicza tylko wasza fantazja!

WARSZTATY Z GŁAGOLICĄ

Głagolica to najstarsze znane pismo słowiańskie, stąd też warto się nad nim pochylić i zarazem dowiedzieć się o nim nieco więcej. Na tych warsztatach przyjrzymy się bliżej temu alfabetowi – poznamy jego litery, ich znaczenie i porównamy go z alfabetem łacińskim. Oczywiście nie obejdzie się bez próby pisania głagolicą!

ZBUDUJ DOMEK DLA SKRZATA!

Ostatnie warsztaty to te o budowie domków dla skrzatów z materiałów leśnych – to naprawdę nie lada frajda, szczególnie dla najmłodszych! To doskonała okazja do nauki pracy zespołowej, obcowania z naturą czy też artystycznej ekspresji. Istotne jest też to, że zobaczą one też namacalny efekt swojej ciężkiej pracy!

Dolina Skrzatów atrakcje dla dzieci i rodzin z dziecmi 2

Czy jesteście więc gotowi przenieść się do świata skrzatów? Mamy nadzieję, że po lekturze naszego artykułu odpowiedź jest twierdząca!

Cennik Dolina Skrzatów

Aktualne informacje o cenach dostępne pod nr tel. 503-123-436

Lokalizacja Dolina Skrzatów

Poniżej znajdziecie dokładną lokalizację Doliny Skrzatów.

Zobacz również inne, ciekawe miejsca w okolicy:
–> Łódź – atrakcje dla dzieci <–