Czas – bezcenny podarunek dla dziecka

czas prezent dla dzieckaSzczególnie teraz…w wirze przedświątecznych przygotowań i zakupów zatrzymaj się na chwilę i pomyśl co może być najcenniejszym prezentem dla Twojego dziecka!

 Współczesne dzieci mają do dyspozycji wiele form rozrywki. Sklepy kuszą całą feerią zabawek cieszących oko oraz stymulujących rozwój intelektualny i emocjonalny. Dokładne instrukcje informują rodziców o przydatności konkretnego przedmiotu dla usprawniania poszczególnych funkcji psychicznych i motorycznych. Szeroki wybór przedmiotów powoduje zamęt w głowach potencjalnych klientów, którzy dokonując zakupu kierują się najczęściej ceną, obecnością różnego rodzaju atestów czy po prostu kuszącym opakowaniem prezentu, który dzięki wymyślnemu kartonikowi może pretendować do miana lidera skutecznej sprzedaży. Rezultatem działań tego typu jest nadmiar zabawek w rękach małego posiadacza, który po kilkuminutowej chwili zachwytu rzuca je w kąt i oczekuje nowej formy zainteresowania swoją osobą. Daje tym samym do zrozumienia, że najlepszy podarunek to taki, który nie jest opakowany w kolorowe pudełko, nie ma atestu, a dodatkowo – jest darmowy, bo bezcenny.

Rodzic do pewnego wieku jest jedynym autorytetem oraz jedyną, niezastąpioną i najciekawszą opcją na spędzenie czasu. Starania producentów zabawek nie mogą się mierzyć z kreatywnością mamy i taty, a wspólnie spędzone chwile są gwarancją ukształtowania się odpowiednich umiejętności społecznych. Pomysłów na spędzenie czasu z dzieckiem można szukać w różnych miejscach. Z pomocą przychodzą członkowie rodziny, którzy oferują stare, lecz sprawdzone zabawy, jak również grono znajomych posiadających własne pociechy. Dostępność Internetu, czy specjalistycznych poradników jest kopalnią wiedzy na temat organizowania dziecku zajęć stosownych do jego wieku i poziomu rozwoju. Czasopisma prześcigają się w propozycjach, które mogą być wykorzystane w codziennej aktywności rodziców i ich pociech. Niebagatelną rolę ma również infrastruktura miejsca zamieszkania. Do aktywności fizycznej zapraszają kolorowe i coraz bardziej bezpieczne place zabaw, gdzie mały odkrywca może puścić wodze fantazji, a dodatkowo wzmocnić swoją kondycje fizyczną. Coraz więcej kawiarni zaprasza mamy z maluchami udostępniając wyposażenia przydatne w podstawowej pielęgnacji dziecka. Większe miasta oferują seanse kinowe i przedstawienia teatralne dla dzieci, które nie skończyły roku. Wydawać by się mogło, że rozmaitości zajęć nie ma końca. Dla dziecka jednak najważniejszym czynnikiem decydującym o ich atrakcyjności jest uczestnictwo w nich najważniejszych osób w jego życiu – rodziców!