Cykl edukacyjny video „KALA i PSZCZOŁY”

KALA i PSZCZOŁY 2 cykl video dla najmłodszych
Wieloodcinkowy cykl video „Kala i Pszczoły” to najnowsza odpowiedź Fundacji APIKULTURA na współczesny trend innowacyjnego i zdalnego kształcenia. Projekt ten zrealizowany został przy współpracy z Interaktywnym Centrum Pszczelarstwa APILANDIA. Działania Fundacji skupiają się na upowszechnianiu wiedzy na temat środowiska naturalnego, ekologii oraz pszczelarstwa. Główną zaletą prezentowanych odcinków jest ich dostępność dla niemal każdego odbiorcy; z dużym uwzględnieniem szkół oraz instytucji edukacyjnych różnego typu. Czytajcie dalszą część naszego artykułu, aby dowiedzieć się więcej o tym projekcie!

Zadaniem tego ciekawego cyklu video jest pobudzenie w najmłodszych zaangażowania, troski o ekosystem w którym funkcjonujemy; rolę zapylaczy w przyrodzie oraz aktywne dobre praktyki służące ekologii. Podkreślić należy, że realizacja wpisuje się tematycznie w program edukacyjny klas 1-3 szkół podstawowych. Seria video „Kala i Pszczoły” dedykowana jest dla najmłodszych, jednak wszyscy dorośli i seniorzy odnajdą w niej wiele ciekawych i pożytecznych odpowiedzi na nurtujące Ich pytania dotyczące tej kwestii. 

KALA i PSZCZOŁY 3 cykl video dla najmłodszych

Bohaterkami odcinków powyższej serii są oczywiście pszczoły, ich tajemnice, a także przyjazna i wesoła muppetka Kala; dociekliwa i szczera, 9-letnia dziewczynka z naprawdę dużym poczuciem humoru. Nasza bohaterka z odcinka na odcinek, zgłębia niesamowity świat pszczół oraz zakochuje się w przepysznym miodzie i pozostałych zdrowych, pszczelich produktach. Projekt łączy naukę z dobrą zabawą. W odcinkach zaprezentowane zostaną m. in. „pszczela kuchnia”, „niesamowite talenty pszczół”; poznamy rolę „pszczelich dżentelmenów”, a także dowiemy się „czy pszczoły gryzą?” oraz dlaczego warto i należy pomagać owadom zapylającym.

KALA i PSZCZOŁY 4 mini

Cykl składa się z 10 odrębnych odcinków, które w przystępny i twórczy sposób omawiają wybrane zagadnienia pszczelarskie i proekologiczne. Oficjalna publikacja odcinków zaplanowana została w okresie od 9 maja do 11 lipca 2021 r. na platformach internetowych oraz medialnych Fundacji APIKULTURA. Kolejne odcinki prezentowane będą w co tygodniowych odstępach czasu – zawsze w niedzielę. Specjalnie dla odbiorców zagranicznych, produkcja wydana została również w anglojęzycznej wersji dubingowanej.

KALA i PSZCZOŁY 1 cykl video dla najmłodszych

W związku z powyższym Fundacja APIKULTURA  zdecydowała o możliwości udostępnienia pełnego pakietu odcinków serii dla instytucji edukacyjnych oraz wszystkich organizacji chcących aktywnie promować tematykę proekologiczną wśród społeczeństwa. Cykl może z powodzeniem zostać użyty podczas lekcji poglądowych i tematycznych, spotkań edukacyjnych, akcji społecznych, festynów rodzinnych etc.

Patronat Honorowy nad projektem objęli m. in. Marszałek Województwa Małopolskiego – Witold Kozłowski, Małopolska Organizacja Turystyczna oraz Władze Polskiego Związku Pszczelarskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *