Całoroczne sztuczne stoki narciarskie w Polsce, czyli gdzie jeździć gdy nie ma śniegu?

całoroczne sztuczne stoki narciarskie rodzinne atrakcje

W Polsce są miejsca, gdzie można jeździć na nartach przez cały rok, nawet gdy nie ma ani centymetra śniegu.

Zapaleni narciarze przez dużą część roku czekają, żeby znów spadł biały puch i zaczęło się zjazdowe szaleństwo. Ale przecież nie muszą! Nawet w Polsce na nartach można jeździć cały czas, nie rezygnując tylko dlatego, że nie ma śniegu. Jest to możliwe dzięki sztucznym stokom narciarskim, które stwarzają namiastkę szusowania po górskich stokach. Może to niezupełnie to samo, ale nie trzeba wyjeżdżać z miasta i można szlifować formę cały czas, nie martwiąc się, że przez okres przerwy zapomnimy to, czego już się nauczyliśmy. Sprawdźcie, gdzie można jeździć na nartach przez cały rok.

Górka Szczęśliwicka Warszawa

Na najwyższym wzniesieniu w Warszawie (152 m n.p.m.) działa stok o długości około 230 m i różnicy wzniesień 44 m. Maksymalne nachylenie wynosi 17°. Pokryty jest specjalną matą Dendix. W lecie spryskiwany wodą dla lepszego poślizgu, w zimie naśnieżany. Działają tu też dwa wyciągi – orczykowy i talerzykowy. Dodatkowo przy stoku jest też kolejka grawitacyjna (od kwietnia do października) i wypożyczalnia sprzętu wodnego (latem), zespół basenów, tereny rekreacyjne i miejsce do uprawiania Cross Fit. Organizuje się tu różnego rodzaju imprezy i festyny, a także półkolonie. Są tu też szkółki narciarskie.

Górka Szczęśliwicka
ul. Drawska 22,
02-202 Warszawa

Godziny otwarcia stok narciarski Górka Szczęśliwicka Warszawa

poniedziałek-piątek – 11-21
sobota-niedziela – 10-20

Górka Szczęśliwicka Warszawa całoroczny stok narciarski

Skimondo Gdańsk

W centrum Gdańska działa całoroczny sztuczny stok narciarski pod dachem. Do dyspozycji gości są tutaj dwie taśmy treningowe pokryte materiałem imitującym śnieg, zwilżanym wodą dla lepszego poślizgu. Każda z taśm ma powierzchnię około 46 m2 i jednocześnie mogą trenować na niej 3 osoby, osiągając prędkość do 25 km/h. Dzięki możliwości regulacji prędkości taśm zjazdy są bezpieczne i stanowią idealny sposób na naukę dla początkujących, zwłaszcza że można tu ćwiczyć pod okiem instruktorów. Jest tu też ustawione wielkie lustro, dzięki czemu łatwiej skorygować błędy techniczne. W Skimondo działa też wypożyczalnia sprzętu sportowego, bar i kącik gier dla oczekujących.

Skimondo
Aleja Grunwaldzka 355
80-309 Gdańsk

Godziny otwarcia Skimondo Gdańsk

poniedziałek-piątek – 16-20
sobota-niedziela – 11-15
możliwość dodatkowego otwarcia w środę – 9.00-12.00

konieczne są wcześniejsze rezerwacje

Skimondo Gdańsk całoroczny stok narciarski

Malta Ski Poznań

Chyba najbardziej znane miejskie centrum narciarskie w Polsce, choć nie działa przez cały rok, a jedynie w okresie od października do kwietnia, co i tak daje jednak dłuższy sezon niż na tradycyjnych stokach. Są tu dwa stoki (o długości 150 m i 30 m) ze sztuczną nawierzchnią, wyciągi krzesełkowe i orczykowe oraz wypożyczalnia sprzętu. Działa tu także szkółka narciarska, która organizuje również kursy dla najmłodszych. Przy temperaturze dodatniej stoki zwilżane są wodą, przy ujemnej sztucznie naśnieżane. W okresie letnim na stoku można zjeżdżać pontonami. W ośrodku nad jeziorem Malta czekają na nas także inne atrakcje. Jest tu tor saneczkowy, kolejka górska, mini golf czy place zabaw.

Malta Ski
ul Wiankowa 2,
61-131 Poznań

Godziny otwarcia stoki narciarskie Malta Ski

koniec września/październik – kwiecień

poniedziałek-piątek – 11-20
sobota-niedziela – 11-18

Malta Ski ośrodek narciarski sztuczny stok Poznań

Czarny Groń Rzyki

Niedaleko Andrychowa w województwie małopolskim można pojeździć na nartach pod dachem, korzystając ze sztucznego stoku. Przesuwająca się taśma doskonale nadaje się do szlifowania swoich umiejętności, i co najważniejsze, działa przez cały rok. Już 10 minut jazdy na sztucznym stoku daje dobre rezultaty i odpowiada 3 km na prawdziwym stoku. Poza tym w kompleksie hotelu Czarny Groń pełno jest też innych atrakcji – baseny, place zabaw, kort tenisowy czy ściana wspinaczkowa. W okresie zimowym w okolicach ośrodka działają 4 trasy narciarskie z wyciągami, a także lodowisko i snowpark. Dostępny jest także symulator narciarski, który również pozwala ćwiczyć w komfortowych warunkach.

Czarny Groń
Osiedle Praciaki 91
34-125 Rzyki

Godziny otwarcia sztuczny stok narciarski Czarny Groń Rzyki

poniedziałek-piątek – 12-19
sobota-niedziela – 10-19

Czarny Groń atrakcje sztuczny stok narciarski

Dolomity Sportowa Dolina Bytom

Całoroczne centrum narciarskie stworzone w wyrobisku nieczynnej kopalni dolomitu. Można tu korzystać z 3 tras o łącznej długości 700 m, jedna z nich pokryta jest tworzywem sztucznym. Działają tu 3 wyciągi orczykowe i jeden mały wyciąg dla dzieci z krótką trasą do nauki. Zimą przygotowywany jest tu snowpark, tor saneczkowy i zimowy plac zabaw, a stoki są naśnieżane, latem działają malownicze trasy rowerowe. Jest tu też restauracja i mini zoo.

Dolomity Sportowa Dolina
ul. Blachówka 94
41-935 Bytom - Sucha Góra

Godziny otwarcia Dolomity Sportowa Dolina Bytom

codziennie 9.00-21.00

Dolomity Sportowa Dolina Bytom stok narciarski atrakcje