Blubry – poznańskie legendy w 6D

Zapewne wielu z was słowo "blubry" powie tyle co nic. A szkoda! Dla tych z czytelników, którzy nie są rdzennymi mieszkańcami Wielkopolski będzie to wręcz idealne miejsce na poznanie małej, lecz niezwykle ważnej części lokalnej kultury. Blubry – poznańskie legendy w 6D to prawdziwie wyjątkowe miejsce, w którym poczujecie ducha dawnego Poznania. Wsiadając do naszej kapsuły czasu przeniesiecie się w przeszłość i poznacie bohaterów miejskich legend, krążących po ulicach od dawien dawna!

4 Blubry 3D legendy Poznań

Blubry – poznańskie legendy w 6D, to prawdziwie unikalne miejsce, w którym legendarne historie łączą się ze współczesnymi technologiami, która znamy dzisiaj. Zapomnijcie jednak o tym, że całe to przeżycie będzie czymś tradycyjnym i przewidywalnym - o nie! W trakcie trwania opowieści staniecie się nie tylko jej obserwatorami, ale też uczestnikami i twórcami akcji. Przez te historie dowiecie się wielu ciekawostek takich jak:
  • jakie były początki grania hejnału?
  • skąd wzięły się dwa koziołki na poznańskim ratuszu
  • ...i wiele więcej!
Takie przygody na pewno zostaną zapamiętane przez wasze dzieci, którym udowodnicie, że dawne opowieści mogą być tak ciekawe, jak nigdy. Swoje wrażenia i emocje możecie wyrażać na głos - zapomnijcie o ciszy towarzyszącej tradycyjnym muzeom! Jedna sesja w tym miejscu trwa pół godziny, jednak wrażeń to nie braknie! Blubry 3D legendy Poznań z dzieckiem Czym jeszcze wyróżniają się Blubry? Otóż wraz z otrzymaniem trójwymiarowych okularów będziecie mogli obejrzeć aż 700 m2 malowideł nawiązujących do dziejów dawnego Poznania, wykonanych w technice 3D. Natomiast w specjalnym pomieszczeniu wzbogaconym o multimedialne ekrany wysłuchacie charakterystycznej gwary poznańskiej i obejrzycie na własne oczy półtorametrową makietę poznańskiego ratusza. Założymy się, że spora część szczegółów tej konstrukcji zachwyci was i wasze dzieci. gwara poznanska blurby atrakcje opinie cennik Aby jednak nie zabrakło wrażeń, cała wizyta zostaje wzbogacona o przeróżne efekty specjalne, tylko podbijające klimat poznańskich legend. Mgła, lasery, wiatr czy nawet... spotkanie ruchomych bohaterów opowieści, o których właśnie będziecie się uczyć. Aby jednak jeszcze bardziej rozbudzić wasze zmysły, w niektórych miejscach unosić się będzie kuszący zapach dobrze znanych na wielkopolskiej ziemi... rogali świętomarcińskich! A to nie wszystko! 8- Blubry 3D legendy Poznań Blurby - poznańskie legendy w 6D przygotowane są także na to, że nie tylko Polacy będą zainteresowani tym, jakie historie krążą w okolicach Poznania. Właśnie dlatego, jeżeli akurat odwiedzają was goście zza granicy, koniecznie zabierzcie ich do tego miejsca, gdyż każda historia jest tu opowiadana przez lektora nie tylko w języku polskim, ale też angielskim, niemieckim i hiszpańskim!  

Cena biletów:

  • Bilet normalny: 17 zł
  • Bilet ulgowy: 15 zł (dzieci do lat 15, studenci i doktoranci do lat 35, rodziny z min. 1 dzieckiem max. 4 osoby oraz emeryci i renciści)
  • Bilet grupowy: 13 zł (minimum 15 osób do 15 roku życia, 1 opiekun na 15 dzieci GRATIS); lub 15 zł (minimum 15 osób po 15 roku życia, 1 opiekun na 15 osób GRATIS)
  • Dzieci do lat 3: bezpłatnie
 

Godziny otwarcia:

  • maj - wrzesień: 10:00 - 20:00
  • październik - kwiecień10:00 -17:00

Mapa dojazdu: