Piąty Wymiar – bezpłatne zajęcia dla dzieci!

Warszawa bezpłatne zajęcia dla dzieci warsztaty Atrium Reduta Piąty Wymiar 2022

Po zakończonej w 2021 roku przebudowie warszawskie centrum handlowe Atrium Reduta zyskało miano jednego z najciekawszych obiektów handlowych w mieście. Celem modernizacji było nie tylko odświeżenie wnętrza, ale i stworzenie miejsca dedykowanego szczególnie rodzinom z dziećmi, gdzie można zrobić zakupy, miło spędzić czas na zabawie z dziećmi, a także rozwinąć swoją wiedzę i kreatywność. Temu ostatniemu służy szczególnie Piąty Wymiar – wyjątkowa strefa twórczych działań w Atrium Reduta.

Zdecydowanie wyróżniającym Atrium Reduta spośród innych centrów handlowych punktem jest Piąty Wymiar. Koncept ten powstał po niebywałym sukcesie, jaki odniósł w innym centrum z portfolio Atrium – Promenadzie. Piąty Wymiar to wyjątkowa strefa twórczych działań, w której można odkrywać, doświadczać, uczyć się i bawić przy wykorzystaniu wszystkich 5 zmysłów. To miejsce stworzone do sąsiedzkiej, rodzinnej, międzypokoleniowej integracji, gdzie we współpracy z niezależnymi instytucjami i twórcami powstaje obszerny program rozwijających, a co najważniejsze, bezpłatnych zajęć. Oferta jest elastyczna i dedykowana osobom w każdym wieku – młodszym i starszym dzieciom, dorosłym, przyszłym mamom, seniorom.

 

Październik w Piątym Wymiarze upłynie przede wszystkim pod znakiem działań artystycznych. Organizatorzy przygotowali cykl zajęć plastycznych, na których będzie można m.in.: własnoręcznie stworzyć łapacz snów, lampkę w butelce oraz jesienne dekoracje. Dodatkowo odbędą się warsztaty z malowania solą i piaskiem! Z kolei dla dzieci zafascynowanych teatrem zaplanowano serię spektakli, jak również przygotowywane na podstawie autorskich scenariuszy warsztaty aktorskie.

Zaznajamianie z muzyką na wczesnym etapie rozwoju może mieć bardzo korzystny wpływ na dziecko i jego dojrzewanie. Dlatego w październiku Atrium Reduta zaprasza do Piątego Wymiaru na zajęcia umuzykalniające metodą Gordona, pomagające rozwinąć u dziecka nie tylko słuch, ale i zdolności motoryczne i komunikacyjne.

gordon zajęcia muzyczne Warszawa bezpłatne zajęcia dla dzieci Piąty Wymiar Atrium

Z zakresu zajęć ogólnorozwojowych warto zainteresować się tymi elementami integracji sensorycznej, podczas których uczestnicy będą stymulować o dzieci dotyk, słuch, priopercepcję i wzrok, rozwijać koordynację i równowagę. W stymulowaniu rozwoju mowy pomogą natomiast spotkania z logopedą, również znajdujące się w październikowej ofercie Piątego Wymiaru.gimnastyka buzi i jezyka zajęcia z logopedą Warszawa bezpłatnie Atrium Reduta Piąty Wymiar

Z kolei dla wszystkich świeżo upieczonych mam przygotowano wyjątkowe zajęcia jogi z maluszkami, która pomoże im wrócić do formy fizycznej przed porodem i wzmocnić kręgosłup.

zajęcia muzyczne ruchowe dla małych dzieci Warszawa bezpłatnie Atrium Reduta Piąty Wymiar

Piąty Wymiar mieści się na pierwszym piętrze Atrium Reduta, między częścią restauracyjną a placem zabaw WOW. Na poszczególne zajęcia obowiązują zapisy przez stronę internetową, gdzie można też znaleźć pełen program wydarzeń na dany miesiąc. Strefa Piąty Wymiar otwarta jest w każdy wtorek, piątek i sobotę w godzinach 11:00 -18:00.

Dowiedz się więcej >>tutaj<<

Samo Atrium Reduta bez wątpienia zasługuje na opinię największego sojusznika dużych rodzin wśród centrów handlowych. Oprócz udogodnień ułatwiających rodzicom z dziećmi korzystanie z oferty, takich jak przestrzenny parking z miejscami dedykowanymi, nowoczesne trawelatory, chodniki ruchome i windy panoramiczne, z których mogą skorzystać mamy z wózkami dziecięcymi, komfortowe pokoje rodzinne do karmienia i przewijania oraz specjalne miejsce na food courcie, gdzie można podgrzać jedzenie dla dziecka, galeria zadbała o to, by czas w niej spędzony nie był dla rodzin wyłącznie czasem zakupów. W Reducie funkcjonuje na przykład wyjątkowa, łącząca dwa poziomy Strefa WOW, czyli nietuzinkowy plac zabaw pełen atrakcji testujących dziecięcą sprawność i refleks, a wokół której znajduje się strefa relaksu dla opiekunów.

Strefa WOW Bezpłatny plac zabaw dla dzieci Warszawa Atrium Reduta

Strefa WOW jest od razu widoczna i mieści się w strategicznej części Reduty, nie zaś w osobnym, odseparowanym od reszty atrakcji lokalu. Dzięki temu odwiedzające ją rodziny stają się pełnoprawnym uczestnikiem buzującego w budynku życia centrum handlowego, a zakupy mogą łączyć z dobrą zabawą i odpoczynkiem. W galerii funkcjonuje również bajkowa sala zabaw Lider – bezpieczna dla dzieci w każdym wieku, oferująca organizację niezapomnianych urodzin z wybranym motywem przewodnim, a dla rodziców… pyszną kawę!

Sala Lider Atrium Reduta opinie atrakcje dla dzieci małpi gaj gdzie z dzieckiem 2022

Jako że w Atrium Reduta chciano stworzyć przestrzeń do integracji całych rodzin, także tych z dziećmi, które wyrosły już z placów zabaw, powstało Be Happy Museum – kolorowa przestrzeń dla miłośników social mediów, świetnie nadająca się na eksperymenty z aparatem, czy to profesjonalnym, czy to w telefonie. Niezależnie od wieku i okazji, dzięki pastelowym, stworzonym z fantazją sceneriom, klienci mają możliwość oderwać się od codzienności, a przy okazji świetnie zabawić w gronie bliskich!

Warszawskie centrum handlowe nie ogranicza się jedynie do tych stałych elementów, dba o ciągłe wzbogacanie oferty o krótkookresowe eventy skierowane do dzieci w różnym wieku, młodzieży i całych rodzin, takie jak Targi Zajęć Pozaszkolnych, zawody Virtual Dancer czy Dni Technologii.

Dowiedz się więcej:  https://piatywymiar.atrium-reduta.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *