Odkrywamy Best Western Hotel Podklasztorze

Całkiem niedawno odkryłyśmy z córką wspaniały hotel przyjazny dzieciom „Best Western Hotel Podklasztorze” w Sulejowie. Agnieszka ma 13 lat i lubi odkrywać nowe miejsca w Polsce. Ma swoje wymagania. Lubi pływać, stąd priorytetem, który decyduje o miejscu przebywania, jest basen.

Best Western Hotel Podklasztorze opinie (6)

Best Western Hotel Podklasztorze opinie (7)

Best Western Hotel Podklasztorze opinie (4)

Hotel Podklasztorze w Sulejowie spełnia nasze wszystkie oczekiwania. Klimat XII-wiecznego opactwa cystersów nie ma sobie równych. Obie pozostajemy pod jego olbrzymim wrażeniem. Przebywając w murach Podklasztorza, miałyśmy wrażenie, że wokół snują się postacie średniowiecznych mnichów. Ale wróćmy do konkretów. Nocowałyśmy nie w zwykłym hotelowym pokoju, lecz w dormitorium. Pokój był czysty i słoneczny z widokiem na dziedziniec. Nie brakowało w nim czajnika ani telewizora, w łazience wisiały obowiązkowe ręczniki i suszarka. Były też hotelowe szlafroki. Wieczorem z okna widać było bajeczny zachód słońca. Dodatkowy atut stanowiło pokojowe oświetlenie: podświetlane ryciny opactwa towarzyszyły nam wszędzie. Na korytarzu słychać było dźwięki dawnej muzyki tłumione przez grube kamienne mury. Na drewnianych stropach nad głowami wyryte były łacińskie napisy, m.in. „Ora et labora” – „Módl się i pracuj”.

Best Western Hotel Podklasztorze opinie (3)W hotelowej restauracji „Miód i wino” na Agnieszkę czekało menu dla dzieci i gratisowy deser. Rosołek babuni z zaczarowanymi kluseczkami i marchewką nie miał sobie równych. Sernik podany na ciepło z lodami rozpływał się w ustach. Dla mniejszych dzieci były foteliki, plastikowe talerzyki i sztućce. Po sutym posiłku dużo czasu spędziłyśmy na basenie. Nad bezpieczeństwem pływających czuwała przesympatyczna pani ratowniczka. Można było również zajrzeć do sauny i skorzystać z zabiegów SPA.

Best Western Hotel Podklasztorze opinie (1)

Hotel Podklasztorze przyjazny dzieciom opinie (3)

Best Western Hotel Podklasztorze basen opinie

Na II piętrze w hotelu mieści się sala zabaw Figloraj, a w niej …hulaj dusza! Piłkarzyki, piłeczki, klocki, ping pong… wszystko, czego czego dusza zapragnie- dla małego i dużego.

Hotel Podklasztorze przyjazny dzieciom opinie (1)

Podklasztorze to hotel, do którego można zabrać swojego ukochanego pupila. Jest też bezpłatny parking dla hotelowych gości. Stąd można się też wybrać na długi romantyczny spacer nad malowniczo rozciągające się błękitne wody Pilicy.
Na zewnątrz, oprócz pięknych widoków, murów klasztoru, znajduje się również muzeum i plac zabaw dla dzieci. Wokół murów zamku rośnie lawenda. Widok i zapach…. niezrównane. Zupełnie nie dziwi fakt, że Agnieszka chciała zostawić swój ślad w hotelowej kronice. Zapewne wrócimy tu jeszcze niejeden raz.

Sprawdź koniecznie: Hotele przyjazne dzieciom

Best Western Hotel Podklasztorze opinie (2)

Hotel Podklasztorze przyjazny dzieciom opinie (2)