BELANTIS – Lipski Park Rozrywki

BELANTIS – to dziś jeden z największych parków rozrwyki w Europie. Odwiedzany co roku przez ponad pół miliona gości zapewnia rozrywkę na najwyższym poziomie bez względu na wiek. Belantis to połączenie najnowocześniejszych rodzinnych atrakcji z światem magii i bajecznej architektury.

Osiem stref tematycznych w Parku BELANTIS, zajmującym łączną powierzchnię 30 hektarów, oferuje gościom niezapomnianą podróż w czasie i przestrzeni. Łącznie jest tu ponad 60 możliwości jazdy na różnych urządzeniach. Przedstawiamy Wam najważniejsze atrakcje tego fascynującego miejsca rodzinnej rozrywki.

Zamek BELANTIS

Na gości Parku Rozrywki BELANTIS czeka iście królewskie powitanie: Fantazyjna budowla zamkowa otwiera bramy do świata niecodziennych przeżyć. Rozrywkę dla całej rodziny obiecuje tradycyjna karuzela „Taniec Buddela“, której platforma poruszająca się w rytmie walca, budzi skojarzenia z krynolinami sukien noszonych przez damy około 1860 roku. Karuzela ta jest w stanie przewieźć na raz najwięcej gości spośród wszystkich urządzeń Parku BELANTIS – zapowiada więc przyjemności bez czekania na swoją kolej. Na dziecięcym jarmarku Buddela małych gości porwie nostalgiczna karuzela łańcuchowa „Bąk Buddela“, bądź karuzela parowa. Gdzie jak nie w parku rozrywki nauka może być przyjemnością? BELANTIS proponuje gościom w każdym wieku edutainment = edurozrywkę, czyli coś do podpatrywania i spróbowania własnych sił – znakomite urozmaicenie programów nauczania dla klas szkolnych i grup przedszkolaków.

belantis zamek w parku rozrywki atrakcje dla dzieci

Dolina Faraonów

Spływ rwącą dziką rzeką pośrodku pustyni? Kto przekroczył progi Zamku BELANTIS, ten będzie wiedział o co w tej historii chodzi. To tu, w wysokiej na 38 metrów największej piramidzie Europy, znajduje się spływ dziką rzeką – czyli „Klątwa Faraona“. Szczury wodne na pewno Was polubią.

dolina faraonów Belantis Park Rozrywki LIPSK

Plaża Bogów

Lot spiralny czy przyjemne szybowanie: Każdy sam steruje swoim snem o lataniu – będąc pilotem „Lotu bogów“ - unikalnej na skalę światową atrakcji, nagrodzonej w 2009 roku Oskarem branży, czyli nagrodą „Najlepsza innowacja“. Niezapomniane chwile i wspaniałe widoki na cały Park Rozrywki -gwarantowane. Kolejne przygody czekają na pełnym morzu: 18 dzielnych marynarzy z „Floty Posejdona“ spróbuje zmierzyć się z bogiem mórz.

Lipsk atrakcje parku Rozrywki Belantis

Kraina Grafów

Aby z epoki antyku przenieść się do średniowiecza wystarczy udać się na Srebrną Przełęcz [niem. Silberpass] w Parku Belantis: zdominowana przez architekturę muru pruskiego „Kraina Grafów“ zaprasza na zbudowany według średniowiecznych wzorów rynek, gdzie serwowane jest tzw. swojskie jadło – prawdziwym hitem jest czterdziestocentymetrowa mega-kiełbaska z grilla. Na dłużej zatrzyma nas tu ogromna zjeżdżalnia, lot na skrzydłach smoka [„Drachenflug“] a także śmieszne rowery, których lekko zdecentrowane koła wcale nie ułatwiają jazdy.

belantis park rozrwyki w Lipsku-Niemcy

Wyspa Rycerzy

Z prędkością 70 km/h pędzi rodzinny rollercoaster „Drachenritt/Ujeżdżanie smoka“ na Wyspie Rycerzy, wijąc się na ostrych zakrętach pomiędzy wieżyczkami średniowiecznych warowni. Wyspa zaprasza Was ponadto na magiczny show, odbywający się w głębokim lochu. Znajdziecie tam także przygodowy plac zabaw z trudnym do przejścia labiryntem.

Lipsk Atrakcje Rodzinne Belantis

Preria Indian

Przechodząc przez kolejny most traficie do krainy Apaczów, którzy głośnym „hough“ witają swoich młodych pobratymców. Wszyscy, którzy przybywają tu z pokojowymi zamiarami, mają szansę poznać na ścieżce przygód tajemną wiedzę Indian. Jeśli ktoś chciałby jednak wkroczyć na ścieżkę wojenną musi mieć się na baczności przed „Zemstą BELANITUSA [niem. BELANITUS Rache]“, czyli olbrzymią karuzelą – wahadłem, za sprawa której można poczuć co to stan nieważkości. W zoo małych i łagodnych zwierząt mali Indianie mogą je głaskać i dotykać. Pobyt na prerii Indian zakończy spływ „Atlantikiem”. Srebrne Jezioro nie skrywa wprawdzie skarbów, ale za to gwarantuje piękne widoki na krajobraz Parku.

Wybrzeże Odkrywców

Na drugim brzegu jeziora stery okrętu są w rękach piratów. Hiszpańskie „Wybrzeże odkrywców“ czeka na marynarzy – śmiałków. Kto odważy się oddać skok z wysokiego na 13 m masztu statku Kapitana Black’a? Komu niestraszne będzie kołysanie fal na statku „Santa Maria”? Kto podoła trudnym zadaniam sprawdzianu – próby pirata?

atrakcje dla dzieci Lipsk Belantis

Królestwo Świątyni Słońca

Na naprawdę nieustraszonych gości Belantis czeka mega – rollercoaster „Huracan“: Kombinacja pionowego podjazdu na wysokość 32 metrów, następnie spadku z tej wysokości w dół oraz pięciu pętli, na których siły przyspieszenia osiągają pięcioipółkrotność masy ciała czynią z „Huracanu” jedną z najbardziej spektakularnych kolejek górskich w Niemczech, uhonorowaną nagrodą „najlepsza nowość parków rozrywki 2010/2011”. Od tego roku „Huracanowi” przybył młodszy i mniejszy brat: „Huracanito“, jedyny prawdziwy dziecięcy rollercoaster, skonstruowany specjalnie dla dzieci powyżej trzeciego roku życia, który jest oazą przygód w stylu południowoamerykańskim. Obok zapewne pierwszej w swoim życiu jazdy kolejką górską najmłodsi mogą skorzystać z licznych huśtawek, gier i zjeżdżalni.

Huracan Kolejka Górska Lipsk atrakcje dla dzieci

Atrakcje parkowego krajobrazu

Obok fascynujących atrakcji gwarantujących jazdę w szalonym pędzie można skorzystać z szerokiej gamy oferty gastronomicznej licznych interesująco zaaranżowanych restauracji, które dwoją się i troją, aby zapewnić swoim gościom poczucie sielankowego urlopu. Restauracje, kawiarnie, punkty serwisowe nie tylko pozwalają oderwać się na chwile od rzeczywistości lecz także służą organizacją imprez firmowych, rodzinnych I niezapomnianych przyjęć weselnych. W Parku Belantis można zaszyć się w ulubionych strefach tematycznych mikroświatów, na przykład delektując się kolorowym średniowiecznym spektaklem w Zamku Smoka „Drachenburg” lub śródziemnomorskim urokiem Bodegi, czyli hiszpańskiej, włoskiej lub greckiej winiarni.

Niemcy Lipsk Park Rozrywki Belantis

Godziny otwarcia Park Rozrywki Belantis Lipsk

Park czynny jest od kwietnia do października.

Od kwietnia do końca roku szkolnego i od końca sierpnia do końca października – 10.00-17.00

Od końca czerwca do końca sierpnia od 10 do 18.00.

Ceny biletów Park Rozrywki Belantis Lipsk

od 11 lat – 32,90 EUR
5-10 lat – 27,90 EUR
0-4 lat – bezpłatnie
bilet rodzinny (3 odoby) – 56,80 EUR

Noclegi

W okolicy Belantis znajdują się liczne hotele i obiekty noclegowe o różnym standarzie. W Lipsku można skorzystać m.in. z 4-gwiazkowego hotelu Atlanta International (ceny od 94,50 EUR za pokój dwuosobowy ze śniadaniem) czy 3-gwiazdkowego Best Western Hotel Windorf (ceny pod 75 EUR za pokój dwuosobowy ze śniadaniem). 20 minut drogi samochodem od Belantis, w pobliżu lasu i jezior znajduje się kemping Haus Grillensee. Można tu wynająć domek (od 36 EUR za osobę pow. 15 lat) lub miejsce na polu namiotowym (od 11 EUR za osobę pow. 15 lat).

Dojazd

Park Rozrywki Belantis znajduje się około 750 km od Warszawy. Samochodem z Polski można dojechać jadąc autostradą A4, po przekroczeniu granicy kontynuować niemieckim odcinkiem tej samej drogi, po minięciu Drezno skręcić na autostradę A14 w kierunku Lipska, a potem przed samym Lipskiem wjechać na autostradę nr 38 i z niej zjachać zjazdem „Neue Harth/BELANTIS“. Można też wybrać polską autostradę A2, kontynuować niemiecką częścią A12, następnie kawałek autostradową obwodnicą Berlina A10, zjechać na autostradę A9 i potem na wysokości Lipska wjechać w autostradę A38.

Do Belantis można dotrzeć także koleją z Lipska – linie 2, 3, 5 oraz 5X.