Wodne Ogrody Wejherowo – park wodny [otwarcie wkrótce]

wodne ogrody aquapark Wejherowo otwarcie baseny zewnętrzne

Już wkrótce na turystycznej mapie Pomorza pojawi się nowy park wodny na otwartym powietrzu. Takiej atrakcji nie ma w okolicy Trójmiasta, więc można się spodziewać, że "Wodne Ogrody" w Wejherowie będą cieszyły się sporym zainteresowaniem. Wszystko wskazuje na to, że już w te wakacje możemy liczyć na otwarcie basenów!

park wodny Wejherowo wodne ogrody aquapark baseny podgrzewane opinie atrakcje otwarcie ceny

Zgodnie z informacjami przekazanymi Urząd Miasta w Wejherowie, prace budowlane w Centrum Integracji Społecznej "Wodne Ogrody" są już na ukończeniu. W najbliższych dniach przeprowadzone zostaną niezbędne testy i próby technologiczne oraz napełnianie basenów wodą. Trwają ostatnie prace przy układaniu nawierzchni. Kompleks "Wodne Ogrody" znajduje się między ulicami Kalwaryjską i Strzelecką.  To w tym samym miejscu  w 1939 r. otwarto miejski basen zewnętrzny, jednak od wielu lat teren był zaniedbany i "straszył".

Polecamy: Rumia-atrakcje dla calej rodziny

 

Czy nowa inwestycja okaże się strzałem w dziesiątkę? Jeśli wszystko odbędzie się zgodnie z zapowiedziami, baseny "Wodne Ogrody" mogą stać się jedną z popularniejszych atrakcji w okolicy. Koszt inwestycji to ok. 45 mln zł. Kwota robi wrażenie! Warto podkreślić, że realizacja inwestycji otrzymała unijne wsparcie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, jako kompleksowe przedsięwzięcia rewitalizacyjne.

wodne ogrody Wejherowo baseny zewnętrzne aquapark park wodny opinie ceny atrakcje otwarcie

Podgrzewane baseny zewnętrzne "Wodne Ogrody" Wejherowo

Park Wodny prezentuje się imponująco. Do dyspozycji Gości będą m.in. trzy zjeżdżalnie wodne, w tym jedna pontonowa o długości ponad 100 metrów. Tym co ucieszy najmłodszych będzie z pewnością wodny plac zabaw oraz brodzik z wodnymi atrakcjami. Na terenie "Wodnych Ogrodów" nie zabraknie też dużego basenu rekreacyjnego wyposażonego w dodatkowe atrakcje takie jak dzika rzeka, masażery wodne i powietrzne czy kurtyny wodne. Na spragnionych relaksu czekać będą też trzy wanny jacuzzi. Co ważne, woda we wszystkich basenach będzie podgrzewana.

"Wodne Ogrody" Wejherowo - kiedy otwarcie?

Tak jak informowaliśmy wcześniej, trwają ostatnie prace i próby technologiczne. Nie jest jeszcze znana ostateczna data odbioru obiektu, jednak zgodnie zapowiedziami Park Wodny będzie czynny już w tegoroczne wakacje. O dacie otwarcia, cenach biletów i godzinach otwarcia poinformujemy gdy tylko pojawią się oficjalne informacje.

aquapark Wejherowo wodne ogrody otwarcie baseny opinie ceny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *