Austria – najlepsze ośrodki narciarskie

najlepsze regiony narciarskie w Austrii

Nikogo raczej nie zaskoczymy stwierdzeniem, mówiącym o tym, że Austria bez wątpienia zasługuje na nazywanie jej europejskim centrum narciarstwa! Zapewne o tym wiecie, że znajdziecie tu nie tylko doskonale przygotowane stoki wraz z najnowszą infrastrukturą, doskonałe warunki śniegowe gwarantowane przez Alpy oraz mnogość hoteli, oferujących wam poczucie się niemalże jak w domu… albo i lepiej! Dziś więc dlatego skupimy się na pokazaniu najlepszych regionów i ośrodków narciarskich na austriackiej ziemi! Zapraszamy do lektury naszej selekcji wybranych narciarskich rajów!

 

Najlepsze regiony narciarskie w Austrii

  • Ischgl
Ischgl to wręcz klejnot w koronie Tyrolu, powszechnie uważanego za najlepszy obszar do uprawiania narciarstwa w Austrii i zarazem jako centrum sportów zimowych. Sama miejscowość Ischgl, o której wspominamy, położona jest niezwykle wysoko, bo aż na 1400-2872 m n.p.m. na stożkowatym wzniesieniu w wąskiej dolinie Paznaun. Taka lokalizacja wręcz gwarantuje nam obecność naturalnego śniegu praktycznie przez cały rok. Kurort ten jest naprawdę ogromny, przez co mimo dużej ilości turystów obecnych na miejscu, stoki i wyciągi nadal będą komfortowe do korzystania! Odwiedźcie to miejsce, jeżeli chcecie zobaczyć, jak wygląda jeden z najlepszych regionów narciarskich nie tylko w Austrii… ale i może w całej Europie? Punkt obowiązkowy pobytu w austriackich Alpach! Ischgl-ośrodki narciarskie - Austria
  • Flachau
Ski amade to kolejny dobrze znany obszar narciarski Austrii, będący zarazem domem dla drugiego z omawianych obszarów Flachau. W samym Flachau czeka na nas 120 kilometrów doskonale przygotowanych i oświetlonych tras narciarskich, lecz to nie wszystko! Znajdziemy tu również 40 kilometrów tras biegowych, piękny snowpark idealny do wykonywania ekstremalnych ewolucji czy też mnogość atrakcji dla najmłodszych. A jeżeli jakimś cudem Flachau wam się znudzi… to pamiętajcie o tym, że w skład Ski amade wchodzi jeszcze 5 mniejszych regionów oraz 25 mniejszych miejscowości! Flachau wchodzi też w skład „huśtawki narciarskiej” Trzech Dolin wraz z Wagrain i St. Johann in Pongau oferującej trasy o wszystkich stopniach trudności - od tych technicznych, po łagodne tereny, lecz najwięcej znajdziemy tu tras dla narciarzy o średnim stopniu zaawansowania.
  • Sölden
Sölden to kolejny z doskonałych regionów narciarskich położonych na terenie wspomnianego wcześniej Tyrolu. Ten położony na lodowcu teren może pochwalić się 150 kilometrami doskonale przygotowanych tras zjazdowych i aż 33 supernowoczesnymi wyciągami. Tym, co wyróżnia to miejsce, jest ilość atrakcji przeznaczonych dla rodzin z dziećmi. Wprost z centrum miasteczka możemy dostać się na przykład do przełęczy Giggijoch (wysokość 2300 m n.p.m.) przy pomocy gondoli… a tam czeka na nas ogrom atrakcji dla najmłodszych oraz mniej doświadczonych narciarzy. Jeżeli natomiast szukamy bardziej zaawansowanych czy dłuższych tras, to te w pobliżu Geislachkogel lub Rettenbach na pewno spełnią oczekiwania, nawet te najbardziej wygórowane. Sami widzicie, że tu nie sposób się nudzić, czas więc może zastanowić się nad najbliższym wypadem w austriackie Alpy?
  • Bad Gastein
Kurort ten wchodzi w skład Salzburgerland, drugiego najpopularniejszego regionu narciarskiego w całej Austrii. Obejmuje on Badgastein, Böckstein, Remsach i miejscowość Bad Gastein. Oprócz tego, że uzdrowisko to leży tuż obok wodospadu, to nie brakuje tu ciekawych tras zjazdowych, odpowiednich dla początkujących narciarzy. W Bad Gastein nie brakuje też innych ciekawych atrakcji, takich jak wiszący most na szczycie Stubnerkogel czy kilkanaście źródeł geotermalnych. Dzięki temu wasz pobyt może doskonale połączyć sport z czystym relaksem! To naprawdę idealne miejsce dla rodzin z dziećmi poszukujących narciarskiego szaleństwa w Austrii! Gastein Austria Ośrodek narciarski
  • Stubaier Gletscher
Na sam koniec zostawiliśmy sobie kolejny lodowiec, o którym koniecznie należy wspomnieć. Otóż wspomniany właśnie lodowiec Stubaier jest nie tylko największym lodowcowym teren narciarskim w całej Austrii (na jego terenie znajdziemy łącznie 108 kilometrów tras zjazdowych), ale też doskonałym miejscem dla najmłodszych (chociażby dzięki obecności „magicznego dywanu”, znacząco ułatwiającym naukę najmniej doświadczonym narciarzom) To też kolejny obszar położony na terenie Tyrolu, który zdecydowanie zdominował dzisiejsze zestawienie. Tym, co wyróżnia Stubaier Gletscher jest to, że śnieg spotkamy tu od października aż do… czerwca! Poza tym, w całej Dolinie Stubai do naszej dyspozycji oddano 62 km tras do narciarstwa biegowego oraz ponad 80 km szlaków idealnych dla zimowych wędrówek. Niezależnie od tego czy kochacie klasyczne narciarstwo, narciarstwo biegowe czy szalony freeride - na pewno znajdziecie tu coś dla siebie, niezależnie od waszych preferencji!

Sprawdź również: Alpy - Pensjonat dla rodzin z dziećmi

Sami więc widzicie, że w całej „narciarskiej” części Austrii nie brakuje ciekawych punktów do odwiedzenia w trakcie zimowych miesięcy (a naprawdę ich tu nie brakuje). Warto zabrać się zatem do planowania i poszukać ciekawych ofert noclegów na narty w Austrii. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynacie swoją przygodę z nartami, jesteście już doświadczeni, czy też po prostu wasze dzieci potrzebują miejsca dla siebie - znajdziecie tu coś dla siebie! Mamy nadzieję, że uda wam się odwiedzić przynajmniej jeden z nich w najbliższej przyszłości! A może macie już swojego ulubieńca? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *