Ancymondo – Zgierz k. Łodzi

ancymondo opis atrakcji
Sale zabaw dla dzieci nie są nowością — kochają je rodzice oraz przede wszystkim — dzieci. Można byłoby pomyśleć, że Ancymondo to kolejne takie miejsce — nic bardziej mylnego! To wręcz nowatorskie, pełne dziecięcych inspiracji i prawdziwej rozrywki rodzinnej! Dlaczego więc warto odwiedzić salę zabaw Ancymondo w Stacji Nowa Gdynia? Co oferuje najmłodszym? Sprawdźmy to!

Sprawdź koniecznie:
zoo-borysew-515x200-4-atrakcje dla dzieci

Ancymondo to ogromny i przestronny kompleks o powierzchni 1,5 tysiąca kilometrów kwadratowych zlokalizowany w Zgierzu k.Łodzi na ulicy Sosnowej 1, w którym figle i zabawa dzieci stawiane są na pierwszym miejscu. Ancymondo jest otwarte od poniedziałku do niedzieli w godzinach 8:00 – 21:00Tutaj nie ma miejsca na nudę! Nie wierzycie? Sprawdźcie, jak wasze dziecko może spędzić tam wolny czas!

Atrakcje-Sala Zabaw Ancymondo

Dzieci czasami muszą się wyszaleć i wybawić, stąd też dobór atrakcji odgrywa tu niezwykle ważną rolę. Jakie atrakcje znajdziemy w Ancymondo?

Zjeżdżalnie 

Zjeżdżalnie to prawdziwa klasyka zabawy. W centrum Ancymondo dzieci mogą zdecydować się na jedną z trzech zjeżdżalni: Fale, Wodospad i Kręcona Tuba. Każda z nich oferuje całkowicie inne wrażenia, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby spróbować swoich sił na każdej z nich! Zabawa na nich jest całkowicie bezpieczna.

Tor pontonowy

Tor pontonowy raczej kojarzy się nam z parkami wodnymi i letnimi miesiącami, jednak w Ancymondo jest to całkowicie sucha zabawa. Wsiadamy w ponton z uchwytami i pędzimy w dół po specjalnym, całkowicie bezpiecznym torze. To niezwykła zabawa, zwłaszcza że… nie mamy możliwości sterowania pontonem! Dzieci (a zapewne też i dorośli) na pewno nie zapomną tych wrażeń!

Trampoliny

Trampoliny to obowiązkowe wyposażenie każdej sali zabaw, także Ancymondo. To kapitalne rozwiązanie dla tych dzieci, które mają nieco za dużo energii i aż muszą oderwać się na chwilę od ziemi! A co najlepsze — z trampoliny możliwe jest przeskoczenie do innych atrakcji!

atrakcje ancymondo trampoliny

Park linowy

Park linowy to sieć konstrukcji na linach, przeznaczonych dla dzieci, które pragną niemałego wyzwania, a przy tym pragną pokonywać niełatwe przeszkody! Rodzice nie muszą obawiać się niczego, gdyż tuż pod parkiem umieszczona jest specjalna siatka, na którą będą spadać dzieci, którym nie wyjdzie przeprawa na drugą stronę

Tor wyścigowy

Tor wyścigowy to idealna atrakcja dla najmłodszych fanów motoryzacji, pragnących poczuć się niczym kierowca Formuły 1! Elektryczne samochodziki w Ancymondo to całkowicie bezpieczna rozrywka, jednak nie zabraknie tutaj szczypty emocji! Z naszych gokartów mogą korzystać dzieci powyżej 4 lat, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby młodsze pociechy wsiadły do nich wspólnie ze starszym rodzeństwem! Skorzystanie z toru wyścigowego wymaga dodatkowej opłaty uiszczonej w postaci specjalnych żetonów, możliwych do zakupienia w recepcji Ancymondo. 

Strefa armatek

Strefa armatek to miejsce prawdziwej bitwy, w której amunicją są piłeczki z gąbki! Zabawa przy pomocy miotaczy piłek to źródło wielu emocji. Strefa ta jest idealna dla wszystkich dzieci, nawet tych najmłodszych! 

Basen z piłkami

Basen z piłkami to jedna z najbardziej lubianych przez dzieci atrakcji. Kto przecież nie kocha zjeżdżać czy wskakiwać wprost do basenu pełnego kolorowych piłek? Dzieci mogą nich pływać, nurkować czy nawet prowadzić bitwy z wykorzystaniem piłeczek! Możliwości są wręcz nieskończone!

atrakcje ancymondo zjeżdzalnie

Bocianie gniazdo dla dzieci

Bocianie gniazdo zwykle było obecne na statkach, jednak swoje miejsce znalazło także w Ancymondo! Ta wieża widokowa to świetny sposób dla dzieci nie tylko na zobaczenie prawie całego placu zabaw niemalże z lotu ptaka… lecz także okazja na znalezienie kolejnej atrakcji do zabawy!

Strefa malucha

Strefa malucha stanowi uzupełnienie wspomnianych wcześniej atrakcji i przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 1 do 4 lat. Ta nieco bardziej spokojna strefa wyposażona jest w szereg przyjaznych i miękkich zabawek, dzięki czemu nawet najmłodsi będą mogli świetnie się bawić. W strefie malucha znajduje się także niewielki basenik z piłeczkami wraz z łagodną trampoliną i zjeżdżalnią.

Należy także zwrócić uwagę na to, że w Ancymondo możemy także zorganizować niezapomniane urodziny naszym pociechom!

Sprawdź także: Łódź – atrakcje dla dzieci

Ścianka wspinaczkowa w Ancymondo

Wspomniane wcześniej atrakcje to jednak nie wszystko, co czeka na dzieci w centrum zlokalizowanym w łódzkiej Stacji Nowa Gdynia. Do dyspozycji dzieci Ancymondo oddaje siedem całkowicie bezpiecznych… ścianek wspinaczkowych! Czym wyróżniają się wszystkie z nich?

ścianki wspinaczkowe ancymondo

Wyprawa na Marsa

Wyprawa na Marsa to wspinaczka po niezwykle ciekawych elementach przypominających te pochodzące z przestrzeni kosmicznej. Ich kształt jest niezwykle zróżnicowany i przez to wymagają skupienia od młodych wspinaczy! Dobra zabawa gwarantowana!

Tetris

Ścianka wspinaczkowa Tetris to atrakcja przeznaczona szczególnie dla fanów gier komputerowych, którzy na pewno skojarzą kształty na niej obecne. Jednak tym razem, zamiast układać klocki w odpowiedni sposób… dzieci będą wspinać się po nich! Wbrew pozorom, wspinaczka po prostych, geometrycznych kształtach nie jest takim łatwym zadaniem, jak mogłoby się wydawać!

Skała ancybura

Skała ancybura to atrakcja dla najsilniejszych i najbardziej doświadczonych wspinaczy. Dzięki niej możliwe jest postawienie się w sytuacji, którą często odczuwają profesjonalni himalaiści! Dzieci mogą wykazać się tu swoim doświadczeniem, nabytym na innych ściankach Ancymondo.

ścianka wspinaczkowa ancymondo łódź

Speed race

Speed race to idealna atrakcja dla dzieci, które nie tylko świetnie opanowały wspinaczkę, ale też lubią rywalizację. Ta ścianka składa się z dwóch identycznych tras, dzięki czemu każdy ma identyczne szanse na zwycięstwo. Wystarczy tylko jako pierwszy dotrzeć na samą górę i wcisnąć przycisk. Gotowi na wyścig?

Sieć pajęcza

Sieć pajęcza to ścianka przeznaczona niekoniecznie tylko dla fanów Spidermana, lecz także dla każdego dziecka pragnącego sprawdzić swoją zwinność. Podczas poruszania się po niej, cała konstrukcja rusza się i wygina, co sprawia, że to wyzwanie nie należy do najprostszych!

Kosmiczne jaja

Kosmiczne jaja to ścianka, jakiej jeszcze nie widzieliście. Zamiast klasycznych uchwytów, umożliwiających szybkie wspinanie się — ścianka pokryta jest bańkami, po których dzieci muszą znaleźć drogę na szczyt. Tutaj nie działają klasyczne techniki wchodzenia — tak jak w kosmosie nie działa przyciąganie ziemskie!

Szlak ancystworów

To ścianka wspinaczkowa umożliwiająca poznanie Rodziny Ancymonów będących postaciami “mieszkającymi” w Ancymondo. Ta interaktywna atrakcja to świetna zabawa dla dzieci – zwłaszcza gdy można złapać postaci Ancymonów za nos, za rękę, czy nawet… włożyć im dłoń do ucha!

Dojazd do Ancymondo

Dojazd do Ancymondo możliwy jest zarówno przy pomocy samochodu, jak i komunikacji miejskiej. Jeżeli jedziemy ze strony Łodzi, to wjazd na teren Stacji Nowa Gdynia znajdziemy od ulicy Okulickiego. W przypadku drogi dojazdowej ze strony Zgierza wybierzmy wjazd z ulicy Łódzkiej w prawo.

Sprawdź koniecznie:
Łódź z dzieckiem – najlepsze atrakcje

Jeżeli jednak podróżujemy komunikacją miejską, to aby dojechać do Ancymondo, możemy zdecydować się na jedną z trzech możliwości. Pierwszą z nich jest dojazd tramwajem linii 11A lub 11B. Wysiadamy wtedy na Helenówku i po przejściu ścieżką przez las znajdziemy się na miejscu. Alternatywną opcją jest przyjazd autobusem linii 89 – należy wysiąść wtedy na przystanku Okulickiego – 11 listopada, a po 5 minutach drogi dotrzemy do Ancymondo. Ostatnią opcją jest dojazd z pomocą Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Stacja Nowa Gdynia, w której zlokalizowane jest Ancymondo, dzieli zaledwie 10 minut drogi od stacji Łódź Radogoszcz Zachód.