8 kierunków najczęściej wybieranych przez Polaków na wakacje z dziećmi

Wiele rodzin decyduje się na zaplanowanie wakacji z dużym wyprzedzeniem. Chcą mieć pewność terminu, by wziąć w pracy dni wolne, ale także, by odpowiednio przygotować siebie i swoje pociechy do wyjazdu. Wcześniejsza rezerwacja to szereg korzyści, np. większa dostępność lepszych hoteli w najpopularniejszych krajach. Jeśli jeszcze nie wiesz, jaki kierunek wybrać na rodzinny urlop, poniżej znajdziesz listę 8 kierunków, które Polacy najchętniej wybierają na wakacje z dziećmi. Wakacje z dziećmi – na co zwrócić uwagę?

Planując wyjazd na wakacje z dziećmi, musisz zwrócić uwagę na szereg rzeczy: komfort Twój i swoich pociech, bezpieczeństwo, rozrywki, warunki do odpoczynku, różnorodność posiłków. Bardzo istotnym czynnikiem jest wybór hotelu, który będzie zaspokajał wszystkie lub przynajmniej większość z tych potrzeb.

Wybierając hotel na rodzinny urlop, zwróć uwagę na dostępność pokoi w obiekcie. W obiektach nastawionych na najmłodszych gości i ich rodziców dostępne są rodzinne pokoje – przestronne, z oddzielnymi sypialniami, a czasem aneksem kuchennym. Warto dopłacić do wakacji, by na miejscu cieszyć się większym komfortem i prywatnością w hotelowym pokoju. Kolejny aspekt to wyżywienie. Najlepiej, gdyby obiekt oferował różnorodny bufet z dodatkowym menu dla dzieci. Znajdują się w nim potrawy najczęściej wybierane przez dzieci – spaghetti, frytki, pizza, lody czy naleśniki. Dzięki temu masz pewność, że Twoje pociechy nie będą chodziły głodne.

Nie bez znaczenia jest także plaża znajdująca się przy hotelu. Zwłaszcza rodziny z małymi dziećmi docenią te piaszczyste z łagodnym zejściem do morza lub znajdujące się w spokojnych zatoczkach. Rodzice nieco starszych dzieci mogą z powodzeniem postawić również na plaże piaszczysto-żwirkowe lub piaszczysto-kamieniste, zwłaszcza jeśli będą się tam znajdowały rozrywki dla dzieci – animacje, centra sportów wodnych czy boisko do siatkówki plażowej.

Dodatkowym atutem hoteli dla rodzin będzie dostępność polskojęzycznego klubu dla dzieci. Takie miejsca są często organizowane przez polskie biura podróży w popularnych rodzinnych destynacjach. Jednym z najpopularniejszych tego typu klubów jest Klub Przyjaciół ITAKI. Koniecznie sprawdź ich ofertę przed wylotem.

Atrakcje dla dzieci – czego szukać w hotelu i poza nim?

Podczas wakacji z dziećmi bardzo ważne jest, by pociechy się nie nudziły. Dlatego na etapie wyboru hotelu warto zwrócić uwagę na to, by w obiekcie oraz jego najbliższej okolicy znajdowały się atrakcje dla najmłodszych. W hotelu będzie to program animacyjny, dostępność klubów dla dzieci, sali zabaw, brodzików i basenów dla dzieci, a także place zabaw, wodne zjeżdżalnie lub aquaparki.

Poza hotelem rozejrzyj się za parkami rozrywki, aquaparkami, ogrodami botanicznymi i zoologicznymi, promenadami, po których możesz spacerować ze swoimi pociechami. Jeśli lubicie zwiedzać, sprawdź, co możecie zobaczyć w najbliższej okolicy. Być może znajdują się tam zabytki, muzea czy parki archeologiczne? Czasem tego typu atrakcje są nieco oddalone od hoteli, dlatego warto zaplanować dojazd do nich komunikacją publiczną (o ile taka funkcjonuje), taksówką lub wypożyczonym samochodem.

 

Jaki kierunek na wakacje z dzieckiem wybrać?

Najlepszy kierunek na wakacje z dziećmi to taki, który oferuje hotele dedykowane najmłodszym klientom, położone blisko plaży (a najlepiej tuż przy niej). Idealny kraj na rodzinne wakacje powinien też oferować wiele rozrywek dla najmłodszych – multimedialne i interaktywne muzea i ciekawe zabytki, parki rozrywki, ogrody zoologiczne i te oferujące spotkanie z naturą – botaniczne. Świetnymi przykładami mogą być np. wodny park rozrywki Albania Blue Magic Water, PortAventura na Costa Brava, Siam Park na Teneryfie, Jungle Aquapark i podziwianie podwodnego świata w Egipcie czy Delfinarium Sealanya w Alanyi.

Top 8 kierunków na wakacje z dziećmi

Najchętniej wybierane przez Polaków kierunki na wakacje z dziećmi to:

  1. Egipt z hotelami w all inclusive z animacjami, klubami dla dzieci i basenami z aquaparkami i zjeżdżalniami.
  2. Grecja, która zachwyca swoimi plażami, wakacyjną atmosferą, a tutejsze hotele oferują wiele rozrywek dla dzieci, m.in. kids kluby i wodne place zabaw.
  3. Bułgaria – ten kierunek oferuje niskie ceny i dobrej jakości rodzinne hotele z animacjami i mnóstwem atrakcji w okolicy.
  4. Turcja słynąca z bogatego all inclusive, wielu udogodnień dla najmłodszych gości: klubików, placów zabaw, wodnych zjeżdżalni i ciekawych animacji.
  5. Włochy zachwycające doskonałą pogodą, uwielbianą przez najmłodszych kuchnią i wieloma atrakcjami dla całych rodzin w pobliżu hotelu.
  6. Hiszpania z piaszczystymi plażami z łagodnym zejściem do morza i świetną infrastrukturą turystyczną.
  7. Wyspy Kanaryjskie oferujące nie tylko plaże idealne dla najmłodszych, ale także mnóstwo różnorodnych atrakcji dla całych rodzin, m.in. parków wodnych czy ogrodów zoologicznych.
  8. Albania z ciekawymi zabytkami i idealnym dla rodzin, piaszczystym wybrzeżem z łagodnym wejściem do morza.

Więcej propozycji kierunków na rodzinne wakacje pełne atrakcji oraz najlepsze oferty na wakacje z dziećmi znajdziesz TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *