Bon turystyczny 500+-wakacje dla dzieci- od kiedy, zasady

bon turystyczny 500 plus na wakacje gdzie można wykorzystać od kiedy
Wraz ze światową epidemią koronawirusa, jedną z branży, która szczególnie ucierpiała, jest branża turystyczna. Setki firm związanych z tymi działaniami upadły lub już ledwo zipią, a setki tysięcy, o ile nie miliony polaków odwołali swoje loty czy wyjazdy, w związku z ograniczeniami epidemiologicznymi. Być może pewnym kołem ratunkowym dla całej branży będzie wprowadzenie wakacyjnego bonu na wakacje dla najmłodszych! Pozwólcie więc, że przedstawimy wam dotychczasowe informacje na temat ustawy o wsparciu branży turystycznej, a w szczególności 500+ na wakacje dla dzieci.

Bon turystyczny 500+ na wakacje dla dzieci

Bon 500+ na wakacje dla dzieci ma być ratunkiem dla krajowej branży turystycznej i zachęcić Polaków do wyjazdów i korzystania z usług turystycznych w kraju. Wspomniana kwota będzie przekazywana w bonach, którymi będziemy mogli, chociażby zapłacić za pobyt w hotelu i nie tylko. bon turystyczny 500 wakacje gdzie można wykorzystać Cytując aktualnie urzędującego Prezydenta Andrzeja Dudę:Te pieniądze będą tak emitowane, jak 500+. Rodziny będą otrzymywały bon turystyczny na dziecko, to będzie 500 złotych na każde dziecko w rodzinie do wykorzystania na potrzeby wypoczynku turystycznego, wyjazdów, kolonii, wczasów i wszystkiego tego, co jest z tym związane” To niezwykła szansa dla wielu rodziców na zapewnienie swoim pociechom ciekawych opcji spędzania czasu w te wakacje.
 •  od 31 lipca br. rodzice dzieci do 18. roku życia będą mogli rejestrować się w systemie PUE ZUS i składać wnioski o przyznanie bonu turystycznego. Otrzymają je SMS-em w postaci kodu, który trzeba będzie okazać podczas realizacji usługi.
 • Jak informuje PAP,  od 25 lipca ma ruszyć rejestracja firm, u których będzie można bon zrealizować.
wakacje 2020 bon turystyczny 500+ jak złożyć wniosek  

500 plus na wakacje dla dzieci: od kiedy, zasady, jak złożyć wniosek

Teraz odpowiemy na kluczowe pytania dotyczące bonu 500+ na wakacje, bazując na informacjach, które aktualnie są dostępne dla nas wszystkich.
 • Od kiedy będzie działać bon 500+ na wakacje dla dzieci?
Ustawa została podpisana przez Prezydenta. Aktualnie trwają przygotowania do wdrożenia systemu przez ZUS i Polską Organizację Turystyczną. Możliwość skorzystania powinna zostać wdrożona pod koniec lipca. Wynika to z kwestii przygotowania technicznego i zgromadzenia firm i organizacji mogących wziąć udział w tym nowatorskim programie wspierania polskiej branży turystycznej.
 • Czy muszę zrealizować bon 500+ w te wakacje?
Nie, zgodnie z projektem ustawy skierowanej do Sejmu, bon 500+ na wakacje dla dzieci można będzie zrealizować do 31 marca 2022 r.
 • Jak złożyć wniosek o 500+ na wakacje dla dzieci?
Składanie wniosku o 500+ na wakacje będzie odbywało się na platformie elektronicznej ZUS. Wraz z jego pozytywną weryfikacją wniosku, otrzymamy specjalny elektroniczny kod, który będziemy mogli wykorzystać przy np. rezerwacji miejsca noclegu.
 • Czy w przypadku bonu na wakacje 500+ istnieje limit zarobków rodziców?
Nie, zgodnie z aktualnie posiadanymi przez nas informacjami, bon wakacyjny przysługuje każdemu dziecku, niezależnie od comiesięcznych dochodów. 
 • Czy przy pomocy bonu na wakacje 500+ można także zapłacić za kolonie i obozy?
Tak, za pomocą bonu 500 plus będzie można zapłacić także za wyjazd na kolonie i obozy.
 • Co z dziećmi, które urodzą się po tegorocznym po okresie wakacyjnym?
Według ustawy bon będzie mógł być wykorzystany także przez rodziców dzieci, które urodzą się do  31 grudnia 2021 r.
 • Co z bonem na wakacje 500+, gdy rodzice dziecka znajdują się w separacji?
W przypadku gdy rodzice dziecka znajdują się w separacji, każdemu z rodziców przysługuje połowa świadczenia 500+ na wakacje dla dzieci.
 • Mam niepełnosprawne dziecko — czy mnie też obowiązuje ten bon wakacyjny?
Tak, zgodnie z tą ustawą, w przypadku dziecka niepełnosprawnego prawo do bonu na wakacje 500+ przysługuje nie tylko jemu, ale też jego opiekunowi dlatego otrzymacie dodatkowe 500 zł (razem 1000 zł na dziecko z orzeczeniem o niepełnosprawności).
 • Czy można wydać bon turystyczny na coś innego?
Nie, pieniądze z bonu będzie można wydać wyłącznie na szeroko pojęte wakacje i wyjazdy zorganizowane (pobyty hotelowe, wycieczki i wczasy krajowe itp.).   
 • Czy istnieje możliwość wymiany bonu 500+ na wakacje na gotówkę?
Nie, nie istnieje możliwość wymiany bonu na gotówkę ani inne środki wymiany. 500 plus bon wakacyjny na wakacje dla dzieci turystyka ustawa 2020 Sami widzicie, że bon turystyczny 500+ na wakacje dla dzieci może mieć niezwykle pozytywny wpływ na działalność branży turystycznej jako całości. Niezależnie od tego, jaka będzie postać tego świadczenia i jaki będzie finalny efekt tej ustawy — taki zastrzyk finansowy dla rodzica każdego dziecka umożliwi zapewnienie im wypoczynku w tegoroczne wakacje. Niech będzie to nagroda za wszystkie trudności związane z tym rokiem!

Sprawdź także:

Wakacje 2020 z dziećmi-sprawdzone miejsca w Polsce!

28 comments

Leave Comment