3 powody, dlaczego warto wywołać zdjęcia z podróży

Dużo podróżujesz, robiąc przy tym setki, a może nawet tysiące zdjęć? Nie ma w tym nic złego ani niezwykłego. Problem pojawia się w momencie, w którym chcesz te zdjęcia obejrzeć. Zwykle okazuje się, że nie jest to takie proste. Jest wiele powodów, dla których warto wywoływać zdjęcia i przechowywać je w formie papierowej. Poniżej przedstawiamy trzy, które na pewno cię przekonają do robienia odbitek.

 

Wywołane zdjęcia można eksponować w dowolny sposób

Co jest największym minusem zdjęć przechowywanych w pamięci telefonu? Ano to, że nie da się ich powiesić na ścianie. Natomiast wywoływanie zdjęć jak najbardziej pozwala je później eksponować tak, jak lubimy. Wywołane zdjęcia można włożyć w ramki i ustawić na półkach, komodach, stolikach bocznych czy nawet parapetach. Można też powiesić je na ścianie, tworząc rodzinną galerię. Jest wiele pomysłów na to, jak wyeksponować wywołane zdjęcia. Do niedawna modne było wieszanie ich na sznurkach i przymocowywanie spinaczami. Dziś coraz częściej sięga się po taśmy dwustronne, samoprzylepne haczyki i masy samomocujące. W sprzedaży są też zestawy ramek na zdjęcia różnej wielkości. Niektóre mają niecodzienne i bardzo oryginalne kształty. Najważniejsza jednak jest kreatywność. Wywołane zdjęcia można eksponować, dobierając je wielkością, kolorem lub tematyką. Ciekawym rozwiązaniem jest drukowanie zdjęć w rozmiarach plakatów. Zwierzę domowe na fotografii 1:1? Ależ oczywiście! W ten sam sposób można też drukować portrety rodzinne, a nawet zdjęcia całej sylwetki, np. robione co roku zdjęcia dziecka.

Drukowanie zdjęć w formie albumu

Wywoływanie zdjęć nie musi polegać na przygotowaniu pojedynczych odbitek. Równie dobrze można stworzyć i zlecić wydrukowanie gotowego albumu ze zdjęciami. To rozwiązanie ma bardzo dużo plusów: – oglądanie papierowych zdjęć jest przyjemniejsze niż przewijanie ich na ekranie smartfona – zauważmy chociażby, że na zdjęcie można spojrzeć pod dowolnym kątem, na ekran telefonu czy tabletu niekoniecznie. Ponadto ekrany urządzeń mobilnych emitują światło, które na dłuższą metę jest męczące dla oczu. Papier natomiast jest zdecydowanie przyjaźniejszy; – tworzenie albumu pozwala wyselekcjonować najlepsze zdjęcia – robienie seryjnych zdjęć i wybieranie najlepszych to dobry zamysł, niestety w wielu przypadkach zamiary nie są wprowadzane w życie. Zwyczajnie brakuje czasu na codzienne porządki w telefonie. Decyzja o zrobieniu albumu wymusza konieczność wybrania najlepszych zdjęć np. z wakacji; – układanie zdjęć w określonej kolejności – nie zawsze tej samej, co ich robienie. Zdjęcia w albumie mogą pomóc śledzić konkretną historię, być sposobem na porównanie dwóch miejsc w innym czasie albo różnych osób w tych samych miejscach; – album można podarować bliskiej osobie – zdjęcia z telefonu też można teoretycznie przesłać, ale to po prostu nie to samo.

Papier przetrwa wszystko

No prawie. Oczywiście papierowe zdjęcia nie przetrwają kataklizmów typu pożar czy zalanie, ale umówmy się – takie rzeczy nie zdarzają się często. O wiele częściej natomiast zdarzają się awarie telefonów, tabletów czy komputerów. Nagle okazuje się, że do zdjęć, które robiliśmy z zapałem i pieczołowitością, nie można się dostać. Podobny los może spotkać pendrive’a lub kartę pamięci. Dodatkowo te małe rzeczy potrafią niezwykle łatwo ginąć. W zasadzie każdy potrafi wskazać, gdzie przechowuje albumy ze zdjęciami, natomiast co do pendrive’ów bywa różnie. Papierowe zdjęcia można przechowywać przez lata. Wiele osób ma w swoich szafach fotografie przodków. Niektóre lekko wyblakły, ale na każdym da się rozpoznać pradziadków i prababcie. Papierowe zdjęcia wbrew pozorom mają (przynajmniej na razie) dłuższą żywotność. To prawda, że technologia ciągle raczkuje (kilkadziesiąt lat to naprawdę nie dużo, jeśli zestawimy je z historią papieru) i być może kiedyś problem awaryjności pamięci masowych zniknie. Dziś nawet przechowywanie zdjęć w chmurze nie jest gwarantem ich stałej dostępności. Nie tak dawno temu miał miejsce pożar serwerowni jednego w ważnych hostingodawców. W efekcie wiele osób utraciło między innymi zdjęcia. Wniosek: Tylko wydrukowane zdjęcie jest naprawdę trwałe. Są jeszcze inne powody, dla których warto wywoływać zdjęcia, na przykład sentyment do papieru i przyjemność płynąca z trzymania fotografii w dłoni. Jednak trzy opisane powyżej mają wyraźne walory praktyczne i choćby z tego powodu warto wziąć je pod uwagę. Więcej inspiracji możesz znaleźć na cewe.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *