Twinpigs Żory-Amerykański Park Rozrywki

4 park twinpigs atrakcje sląskie park rozrywki cena biletów dojazd

Prawdziwy Dziki Zachód na Śląsku. Znajdziecie tu sporo rozrywki w kowbojskim stylu, z iście amerykańskim rozmachem.  Ponad 10 hektarów parku podzielono na tematyczne strefy nawiązujące do historii i kultury zza oceanu.

⬇⬇ Sprawdź koniecznie ⬇⬇ atrakcje dla dzieci Śląsk - dzieckowpodrozy 2024 wakacje

Twinpigs to pierwszy w Polsce park rozrywki czerpiący garściami z amerykańskich klasyków, gdzie ponad 10 hektarów miasteczka podzielono na tematyczne strefy nawiązujące do historii i kultury zza oceanu. Zabawa w kowbojów i Indian to dla dzieci zawsze duża gratka. Jednak w Żorach, w wielkim parku rozrywki Twinpigs, taka zabawa może nabrać zupełnie innego wymiaru. Jest to pierwszy w Polsce park rozrywki inspirowany największymi amerykańskimi klasykami! Cała zabudowa, o powierzchni aż 10 hektarów odwzorowuje amerykańskie miasteczko z XIX wieku, z charakterystycznym układem ulic, zabudowaniami i mnóstwem atrakcji tematycznych. Odtworzono nawet 10-metrowy wodospad z Gór Skalistych. Można tu w niezwykle przyjemny sposób poznawać historię i kulturę Ameryki Północnej, a przy tym świetnie się bawić.

rodzinny park rozrywki twin pigs żory opinie atrakcje

Atrakcje Amerykańskiego Parku Rozrywki Twinpigs

W parku rozrywki Twinpigs znajduje się ponad 30 różnego rodzaju atrakcji, wszystkie są jednak powiązane z Dzikim Zachodem. Odkrywanie Ameryki rozpoczyna się wraz z Kolumbem, przy zacumowanym tuż przy wejściu do Parku legendarnym statku Santa Maria. Dalej na Gości czeka hawajska plaża, stacja kosmiczna i meksykańska hacjenda. W strefie leśnej można poznać ciekawostki związane z życiem rdzennych Amerykanów, a gry kreatywne zapewnią doskonałą zabawę całej rodzinie. Oprócz parków linowych, wielowymiarowych kin, gier w technologii rozszerzonej rzeczywistości i karuzel,  Twinpigs pełne jest także miejsc piknikowych oraz przeróżnych zacisznych zakątków, w których można złapać oddech i doskonale wypocząć.

7 park twinpigs atrakcje sląskie park rozrywki cena biletów dojazd 8 park twinpigs atrakcje sląskie park rozrywki cena biletów dojazd

Wiele z nich nawiązuje do praktycznych umiejętności, które dla pierwszych osadników w Ameryce Północnej były niezbędne. Można więc spróbować wydoić krowę, wypłukiwać złoto, podkuwać konie, a także strzelać z łuku i strzelby na strzelnicach. Nie brakuje tu również urządzeń  typowych dla wesołego miasteczka – koło młyńskie, pędzące karuzele, zjeżdżalnia, dom strachów Nawiedzona Sztolnia i podziemna kolejka.

9 park twinpigs atrakcje sląskie park rozrywki cena biletów dojazd 6 park twinpigs atrakcje sląskie park rozrywki cena biletów dojazd 1 park twinpigs atrakcje sląskie park rozrywki cena biletów dojazd

W Twinpigs świetnie bawią się zarówno dzieciaki w wieku szkolnym, jak i maluchy. Dla najmłodszych gości czekają m.in. figloraje, dmuchańce i zagroda ze zwierzętami. Na terenie Amerykańskiego Parku Rozrywki działa także komfortowy i dobrze wyposażony Pokój Rodzica.

9 park twinpigs atrakcje sląskie park rozrywki cena biletów dojazd 5 park twinpigs atrakcje sląskie park rozrywki cena biletów dojazd

Dla dzieci w grupach zorganizowanych prowadzone są zajęcia edukacyjne na temat historii Stanów Zjednoczonych. W parku zaplanowano ścieżkę edukacyjną, po której oprowadza przewodnik, opowiadając m.in. o wielkich odkryciach geograficznych czy o życiu codziennym Indian. W Twinpigs działa też kilka sklepów, hoteli, restauracji i barów.

9 park twinpigs atrakcje sląskie park rozrywki cena biletów dojazd

Twinpigs - informacje praktyczne

Jako rodzice, możecie mieć pewność, że będą się tu świetnie bawiły dzieciaki zarówno w wieku szkolnym, ale też i znacznie młodsze! Przed przyjazdem do Twinpigs nie musisz sprawdzać prognozy pogody. W miasteczku zabawa trwa przez cały sezon. W upalne dni dzieci szaleją na parkach linowych w strefie leśnej, a podczas deszczu oglądają filmy 360 stopni.  3 park twinpigs atrakcje sląskie park rozrywki cena biletów dojazd 2 park twinpigs atrakcje sląskie park rozrywki cena biletów dojazd

Twinpigs Amerykański Park Rozrywki- godziny otwarcia

czerwiec 2020:
  • Atrakcje czynne w godz. 10:00-18:00 (czynne: 6-7.06, 11-14.06., 18-21.06., 25-28.06)
lipiec - sierpień:
  • codziennie: 10:00 - 18:00
pozostałe miesiące:
  • codziennie: 10:00 - 18:00

Amerykański Park Rozrywki Twinpigs - dojazd

Amerykański Park Rozrywki Twinpigs znajduje się w Żorach - zlokalizowane jest on zaraz przy zjeździe z „wiślanki” - DK81. Na zmotoryzowanych gości przygotowano parking, mogący pomieścić aż 700 pojazdow.