Szwecja w jeden dzień z dzieckiem

rejs promem do Szwecji Stena Line

Piękna Karlskrona na wyciągnięcie ręki. Jeden dzień to wystarczająco dużo czasu, aby wybrać się tam całą rodziną na wycieczkę i poznawać Szwecję. 

Choć Szwecja od wieków jest naszym sąsiadem, to Polacy nie jeżdżą tam zbyt często. I nie wiedzą, co tracą. To kraj życzliwych ludzi i pięknych krajobrazów. Taka jest też położona na 33 wyspach Karlskrona. Tutejsze skaliste wybrzeże wygląda zachwycająco, a historia miasta nierozerwalnie związana jest z morzem. Istniała tu największa w Szwecji stocznia, była tu też siedziba Królewskiej Marynarki Wojennej, której port został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Dlatego właśnie tutaj mieści się Marinmuseum – Muzeum Marynarki Wojennej. W Karlskronie nie brakuje też ciekawych zabytków, takich jak chociażby drewniany Kościół Admiralicji z 1685 roku, będący największą drewnianą świątynią w Szwecji.

atrakcje dla dzieci prom do szwecji

Karlskrona atrakcje dla dzieciRejs promem do Szwecji

Do Karlskrony pływają regularnie z Gdyni promy Stena Line. Wypływają wieczorem, a po nocy spędzonej na pokładzie, rano możemy zacząć zwiedzanie miasta. Organizowane są nawet wycieczki z przewodnikiem. Za jedyne 10 zł można zabrać ze sobą rower i urządzić sobie rajd po okolicy. Po całym dniu wrażeń wracamy na prom i przez noc płyniemy z powrotem do Gdyni. Ale przecież rejs to nie tylko podróż, to także świetna zabawa i niezapomniane przeżycia dla dzieci. Na promie nie brakuje atrakcji przeznaczonych specjalnie dla nich – jest małpi gaj, pokój zabaw czy strefa gier multimedialnych. Są też bary, restauracje i dyskoteki. Można również wybrać się na odpoczynek do SPA z widokiem na morze.

rejs Gdynia Karlskrona rodzinne atrakcje

Cena rejsu zaczyna się od 299 zł dla osób dorosłych i od 149 zł dla dzieci w wieku od 4 do 15 lat.

Przeczytajcie relację z 
rodzinnego pobytu w Karlskronie - co warto zwiedzić z dzieckiem

lub poznajcie aktualne oferty na:

www.stenaline.pl

rejs-promem-z-atrakcjami-dla-dzieci-stena-line