Szwecja w jeden dzień z dzieckiem

rejs promem do Szwecji Stena Line

Często pragniemy podróżować za granicę, jednak dla wielu z nas bywa to zbyt dużym problem do zorganizowania, szczególnie jeżeli mówimy o rodzicach z dziećmi. Co jednak najlepsze - piękna, szwedzka Karlskrona jest na wyciągnięcie ręki, szczególnie jeżeli mieszkacie w okolicach województwa pomorskiego. Jeden dzień to wystarczająco dużo czasu, aby wybrać się tam całą rodziną na wycieczkę i poznawać Szwecję. Sprawdźcie dlaczego warto zobaczyć to malownicze miasto, położone na wybrzeżu Skandynawii!

Choć Szwecja od wieków jest naszym sąsiadem, to Polacy nie jeżdżą tam zbyt często. I co najgorsze, to nawet nie wiedzą oni, co tracą! Szwecja to kraj życzliwych ludzi i naprawdę pięknych krajobrazów. Taka jest też położona aż na 33 wyspach Karlskrona. Tutejsze skaliste wybrzeże wygląda zachwycająco, a historia miasta nierozerwalnie związana jest z morzem. Istniała tu największa w Szwecji stocznia, była tu też siedziba Królewskiej Marynarki Wojennej, której port został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Dlatego właśnie tutaj mieści się Marinmuseum – Muzeum Marynarki Wojennej. W Karlskronie nie brakuje też naprawdę interesujących ciekawych zabytków, takich jak chociażby drewniany Kościół Admiralicji z 1685 roku, będący największą drewnianą świątynią w Szwecji. Co jednak najlepsze, miasto to jest naprawdę przemiłe i łatwe do odwiedzenia w jeden dzień! Musicie je odwiedzić! A skoro o tym mówimy...

atrakcje dla dzieci prom do szwecji

Karlskrona atrakcje dla dzieciRejs promem do Szwecji

Do Karlskrony pływają regularnie (trzy razy dziennie) z Gdyni promy Stena Line. Wypływają wieczorem, a po nocy spędzonej na pokładzie, rano możemy zacząć swobodne zwiedzanie miasta. Organizowane są tam nawet wycieczki z przewodnikiem, co szczególnie. Za jedyne 10 zł można zabrać ze sobą rower i urządzić sobie rajd po okolicy. Po całym dniu wrażeń wracamy na prom i przez noc płyniemy z powrotem do Gdyni. Ale przecież rejs to nie tylko podróż... to także okazja na świetną zabawę i niezapomniane przeżycia dla dzieci. Oprócz samego płynięcia statkiem, to na promie nie brakuje atrakcji przeznaczonych specjalnie dla nich. Na miejscu czeka na was świetnie wyposazony małpi gaj, pokój zabaw czy strefa gier multimedialnych. Są też bary, restauracje i dyskoteki, a tam zabawy naprawdę nie brakuje. Gwoli relaksu, można również wybrać się na odpoczynek do SPA z widokiem na morze - taki relaks to coś niesamowitego!.

rejs Gdynia Karlskrona rodzinne atrakcje

Cena rejsu do Karlskrony z Gdyni zaczyna się od 149 zł dla osób dorosłych bez samochodu i od 299 zł dla osób dorosłych podróżujących samochodem. Resztę aktualnej oferty znajdziecie klikając w podany przez nas link poniżej. Dajcie znać w komentarzach, jeżeli już byliście w Karlskronie i macie ciekawe historie związane z tym miastem!

Przeczytajcie relację z  rodzinnego pobytu w Karlskronie - co warto zwiedzić z dzieckiem

lub poznajcie aktualne oferty na:

www.stenaline.pl

rejs-promem-z-atrakcjami-dla-dzieci-stena-line