Pomysł na weekend z dzieckiem: Siedem Ogrodów

Mój pomysł na weekend z dzieckiem to pobyt w  wyjątkowym Gospodarstwie Siedem Ogrodów, położonym w malowniczej krainie pośród ogrodów, lasów, łąk i jezior na Pojezierzu Wałeckim. Jeżeli dodamy do tego piękna pogodę – sukces gwarantowany. To wszystko w jednym  z najpiękniejszych i najbardziej zalesionych rejonów Polski. Cudze chwalicie? Swego nie nacie!!!

pojezierze wałeckie rodzinne atrakcje dla dzieci 7 ogrodów opinie

Jechaliśmy do 7 ogrodów z polecenia znajomych, grupą 4 rodzin z dziećmi. Jest to świetny pomysł na spotkanie w szerszym gronie (rodzinnym lub przyjaciół). Oprócz tego, że w grupie weselej, ma to plusy jeżeli chodzi o sprawiedliwe rozłożenie kosztów pomiędzy uczestników wyprawy. Opłata za domek jest jedna i stała, więc jeżeli zapełnimy wszystkie miejsca noclegowe, dużo lepiej to wychodzi.

Każdy z domków ma swoją nazwę (domek Młynarza, Myśliwego, Rybaka, Biesiadny, Kucharza, Kupca, Ogrodnika, Podróżnika)  i jest położony w pięknych okolicznościach przyrody. Nasz domek był jednym z większych – domek Młynarza, w sąsiedztwie. którego mieliśmy polanę, staw – widok zapierał dech! Nie zwiedzaliśmy innych domków, ale były na podobnej zasadzie, tylko można było dopasować do potrzebnej liczby miejsc noclegowych.

pojezierze wałeckie rodzinne atrakcje dla dzieci 7 ogrodów opinie

Domki są bardzo dobrze wyposażone, każdy z nas zabrał jakieś jedzonko z domu (4 gospodynie zadbały, żeby się na miejscu nie napracować). Ale już 1 dnia wieczorkiem przygotowaliśmy wspaniałe ognisko, które też było nie lada atrakcją dla  wszystkich! Któregoś dnia dostaliśmy też gar pysznej zupy od samej właścicielki, co było bardzo miłym akcentem.

pojezierze wałeckie rodzinne atrakcje dla dzieci 7 ogrodów opinie

Spędzaliśmy czas bardzo sielsko, na zwiedzaniu okolicznej wioski, ale tez przechadzając się zwartą grupa po ogrodach w samej agroturystyce – mamy tu piękne ścieżki spacerowe, pełne ciekawych zakamarków. Jest  stworzony z drzewa i przyrody dom mieszkalny) . Tak tak, zrobiło to na nas ogromne wrażenie!!! Na powrocie (lub poświęcając jedno z popołudni)  warto tez odwiedzić Dziką Zagrodę, położoną w Gminie Mirosławiec. Jest tu możliwość bliskiego spotkania z żubrem (dzieci miały niesamowitą frajdę karmiąc żubra jabłkami)!!

Miejsca, które państwu polecam nie można pominąć planując jeden z wakacyjnych weekendów. Nasza ekipa- od najmłodszych do odrobinę starszych była zachwycona!

Dane adresowe: 7ogrodów.pl
Najbliższy sklep: Biedronka w Mirosławcu, mały sklepik na wiosce
Wyżywienie: pyszne, domowe, można zamówić na miejscu lub żywić się  we własnym zakresie

pojezierze wałeckie rodzinne atrakcje dla dzieci 7 ogrodów opinie

Zgłoszenie nadesłała: Małgorzata Boruń