Malta w październiku

Pazdziernik Malta z dzieckiem opinie 12

Nasze zagraniczne wakacje z dzieckiem miały miejsce dwa lata temu w październiku. Wybraliśmy Maltę ze względu na w miarę krótki lot samolotem oraz przyjemne temperatury o tej porze roku. Nasza córeczka miała wtedy 9 miesięcy. Trochę obawialiśmy się wyjazdu z tak małym dzieckiem jednak stwierdziliśmy, że przecież pociecha jest zdrowa - jedziemy! Nic nie stoi na przeszkodzie.

Polecamy również: Malta - hotele dla rodzin z dziećmi

Największym znakiem zapytania był lot. Jak go przeżyje, jak wpłynie na nią różnica ciśnień podczas startu oraz lądowania? Kiedy przypominam sobie tą panikę...śmiać mi się chcę. Dziecko mianowicie przespało calutki lot. Jednak na wszelki wypadek miałam naszykowaną butelkę z jej ulubionym soczkiem, aby podać ją podczas startu/lądowania (ssanie niweluje bowiem uczucie zatykających się uszu). Na pokład zabraliśmy tylko najpotrzebniejsze rzeczy (nawilżone chusteczki, pieluchy, kocyk do okrycia dziecka, słoiczek z ulubionym obiadkiem oraz picie, parę zabawek, ubranko na zmianę, smoczek). Wcześniej do luku bagażowego oddaliśmy spacerówkę. Najlepiej skorzystać z oferty wakacyjnej, której oferta zawiera transfery z lotniska do hotelu oraz z powrotem. Przy wyborze hotelu kierowaliśmy się przede wszystkim udogodnieniami dla rodzin z dziećmi np. dostępnością łóżeczka dla malucha, możliwością wypożyczenia wanienki czy podgrzewacza do butelek, dobrze wyposażonym pokojem zabaw. Fajną opcją jest również możliwość skorzystania z usług hotelowej niani. Jedna romantyczna kolacja tylko we dwoje rodzicom jak najbardziej się należy.

Podczas wycieczek po okolicy korzystaliśmy z wózka. Jednak kiedy wybieraliśmy się na sąsiednie wyspy przydatniejsze okazało się nosidełko. Dziecko mogło bez przeszkód drzemać wtulone w tatusia, a my zwiedzać.

Malta z dzieckiem w październiku październik na Malcie pogoda opinie

      Myślę, że podróżowanie z dzieckiem to niezła frajda. Wymaga spakowania do walizki dużej porcji cierpliwości jednak podróż samemu nie sprawiłaby nam tyle radości. Kolejne wakacje z pewnością spędzimy w podobny sposób.

plaże na Malcie opinie październik pogoda 12

Pozdrawiam i życzę wspaniałych wakacji z Waszymi Pociechami!

Sprawdź również: Malta - pogoda - kiedy warto jechać?

1 comment

Leave Comment