Park Rozrywki Julinek Leszno

Julinek atrakcje Leszno Mazowsze z dzieckiem park rozrywki opinie

Niespotykane atrakcje i niezwykła historia Parku Rozrywki Julinek sprawiają, że jest to miejsce jedyne w swoim rodzaju. To zaledwie 30 km od Warszawy!

W znajdującym się na skraju Puszczy Kampinoskiej Julinku można znaleźć spokój i ciszę, choć oddalony jest od Warszawy zaledwie o 36 km. Ale to nie położenie decyduje o jego wyjątkowości, ale fakt, że w oryginalny sposób kontynuowana jest tu tradycja cyrkowa.Prawie 70 lat temu powołano do istnienia w Julinku wyjątkową w skali światowej stacjonarną Bazę Cyrkową. Ośrodek stał się nie tylko stałym centrum dla ekip cyrkowych działających w całej Polsce ale również zapleczem ich postojów i zimowania. Baza była przede wszystkim miejscem treningów artystów oraz ośrodkiem doskonalenia sztuki cyrkowej. To tutaj powstała i istnieje do dziś Państwowa Szkoła Sztuki Cyrkowej. Na terenie parku nadal znajdują się dwie zabytkowe areny, wiele atrakcji nawiązuje do cyrku, a w budynku dawnej bursy działa dziś baza noclegowa.

Park Linowy Julinek Opinie atrakcje Leszno k. Warszawy

Atrakcje Park Rozrywki Julinek Leszno

W Julinku można spędzać czas na wiele sposobów. Wystarczy wybrać jedną z dostępnych aktywności:

Podniebny Cyrk – największy park linowy w Polsce, do przejścia jest tu ponad 1100 m tras i 138 przeszkód.

Julinek opinie ceny atrakcje

Minigolf – pole golfowe o powierzchni 1000 m2. Przy 18 torach można spotkać clownów i dzikie zwierzęta, które pokonać da się tylko celnym trafieniem do dołka.

Mini golf Julinek opinie park rozrywki

Kraina Dmuchawców – olbrzymie dmuchane zamki, zjeżdżalnie i inne ciekawe urządzenia. Zabawa w ruchu.

kraina dmuchańców Park Julinek OPINIE Leszno atrakcje

Cyrkowa Strefa Animacji i Plac Zabaw – w pełni sezonu, czyli od maja do końca września, gości codziennie zabawiają animatorzy. Chętnych nauczą chodzenia na szczudłach i żonglerki. Przecież jesteśmy w najbardziej cyrkowym miejscu w Polsce! Dzieci mogą także spędzać czas na Placu Zabaw (piaskownica, huśtawki, tyrolka), którego ekologiczne elementy są zbudowane na bazie drewna akacjowego.

Wystawa Sztuki Cyrkowej – to atrakcja absolutnie wyjątkowa w skali kraju! W budynku Małej Areny znajdziemy prawdziwe muzeum – z plakatami, zdjęciami i autentycznymi rekwizytami - dokumentujące historię polskiego cyrku od XIX wieku do czasów współczesnych. Znajdziemy tam także dokumenty obrazujące rozwój sztuki cyrkowej w wielu krajach świata.

Sport w Sercu Puszczy – Park Rozrywki oferuje specjalny tor do wyścigów ekologicznymi samochodami na pedały (typu jeep, quad i buggy). Na terenie Parku działa także wypożyczalnia rowerów i sprzętu sportowego: kijów do nordic walking a zimą także nart biegowych. Park znajduje się w sercu Kampinoskiego Parku Narodowego i jest znakomitym punktem startowym dla spacerów i wycieczek po okolicy.

pole do minigolfa park Julinek atrakcje

Godziny otwarcia Park Rozrywki Julinek Leszno

poniedziałek-piątek – 12.00-18.00 soboty-niedziele – 10.00-19.00 więcej www.julinek.com.pl