Park Rozrywki Julinek Leszno

Julinek atrakcje Leszno Mazowsze z dzieckiem park rozrywki opinie

Czasami tak się zdarza, że szukamy dla nas i naszych dzieci atrakcji iście niecodziennych, łamiących obowiązujące w naszej rodzinie zwyczaje. Niespotykane atrakcje i niezwykła historia Parku Rozrywki Julinek sprawiają, że jest to miejsce jedyne w swoim rodzaju. To zaledwie 30 km od Warszawy! Zapraszamy do lektury naszego artykułu o tym przeciekawym miejscu!

W znajdującym się na skraju Puszczy Kampinoskiej Julinku można znaleźć spokój i ciszę, choć oddalony jest od Warszawy zaledwie o 36 km. Ale to nie położenie decyduje o jego wyjątkowości, ale fakt, że w oryginalny sposób kontynuowana jest tu tradycja cyrkowa. Prawie 70 lat temu powołano do istnienia w Julinku wyjątkową w skali światowej stacjonarną Bazę Cyrkową.

Ośrodek stał się nie tylko stałym centrum dla ekip cyrkowych działających w całej Polsce ale również zapleczem ich postojów i zimowania. Baza była przede wszystkim miejscem treningów artystów oraz ośrodkiem doskonalenia sztuki cyrkowej. To tutaj powstała i istnieje do dziś Państwowa Szkoła Sztuki Cyrkowej. Na terenie parku nadal znajdują się dwie zabytkowe areny, wiele atrakcji nawiązuje do cyrku, a w budynku dawnej bursy działa dziś baza noclegowa.

Park Linowy Julinek Opinie atrakcje Leszno k. Warszawy

Atrakcje Park Rozrywki Julinek Leszno

W Julinku można spędzać czas na wiele sposobów. Wystarczy wybrać jedną z dostępnych aktywności:

  • Podniebny Cyrk – największy park linowy w Polsce, do przejścia jest tu ponad 1100 m tras i 138 przeszkód.
Julinek opinie ceny atrakcje
  • Minigolf – pole golfowe o powierzchni 1000 m2. Przy 18 torach można spotkać clownów i dzikie zwierzęta, które pokonać da się tylko celnym trafieniem do dołka.
Mini golf Julinek opinie park rozrywki
  • Kraina Dmuchawców – olbrzymie dmuchane zamki, zjeżdżalnie i inne ciekawe urządzenia. Zabawa w ruchu.
kraina dmuchańców Park Julinek OPINIE Leszno atrakcje
  • Cyrkowa Strefa Animacji i Plac Zabaw – w pełni sezonu, czyli od maja do końca września, gości codziennie zabawiają animatorzy. Chętnych nauczą chodzenia na szczudłach i żonglerki. Przecież jesteśmy w najbardziej cyrkowym miejscu w Polsce! Dzieci mogą także spędzać czas na Placu Zabaw (piaskownica, huśtawki, tyrolka), którego ekologiczne elementy są zbudowane na bazie drewna akacjowego.
  • Wystawa Sztuki Cyrkowej – to atrakcja absolutnie wyjątkowa w skali kraju! W budynku Małej Areny znajdziemy prawdziwe muzeum – z plakatami, zdjęciami i autentycznymi rekwizytami - dokumentujące historię polskiego cyrku od XIX wieku do czasów współczesnych. Znajdziemy tam także dokumenty obrazujące rozwój sztuki cyrkowej w wielu krajach świata.
  • Sport w Sercu Puszczy – Park Rozrywki oferuje specjalny tor do wyścigów ekologicznymi samochodami na pedały (typu jeep, quad i buggy). Na terenie Parku działa także wypożyczalnia rowerów i sprzętu sportowego: kijów do nordic walking a zimą także nart biegowych. Park znajduje się w sercu Kampinoskiego Parku Narodowego i jest znakomitym punktem startowym dla spacerów i wycieczek po okolicy.

pole do minigolfa park Julinek atrakcje

 

Sezon letni pełen atrakcji

Przez cały sezon w Julinku czekać będą także dobrze już znane i uwielbiane atrakcje, gwarantujące wyjątkową, jakościową rozrywkę blisko natury. W parku działa również wypożyczalnia  nowoczesnego sprzętu sportowego oraz jednośladów, dzięki czemu możliwe będą rodzinne wycieczki w samym sercu zielonej Puszczy Kampinoskiej. Ponadto, w restauracjach i licznych punktach gastronomicznych apetyt zaspokoją potrawy kuchni włoskiej, polskiej czy meksykańskiej oparte wyłącznie na ekologicznych i jakościowych produktach, a także lody rzemieślnicze. Tradycyjnie, w specjalnej strefie grillowej każdy znajdzie doskonały wybór burgerów i klasycznych dań z grilla. Na terenie parku niezmiennie znajduje się również obiekt noclegowy B&B Julinek Park dysponujący 60-cioma komfortowymi pokojami oraz apartamentami rodzinnymi.

Co więcej, jeszcze w tym sezonie na terenie Julinka uruchomiony zostanie Park Wodny pod gołym niebem! Będzie to pierwsze tego typu miejsce w okolicy, pozwalające na jakościowy wypoczynek tak blisko natury. Bez wątpienia będzie on dużym hitem także dla nieco starszych gości. 

Godziny otwarcia Park Rozrywki Julinek Leszno

ROK 2022 WEEKENDY I ŚWIĘTA DNI POWSZEDNIE
CZERWIEC (6-7) 10:00 - 20:00 -
CZERWIEC (11-14) 10:00 - 20:00 11:00 - 18:00
CZERWIEC (20-21) 10:00 - 20:00 -
CZERWIEC (27-30) 10:00 - 20:00 12:00 - 18:00
LIPIEC 10:00 - 20:00 10:00 - 19:00
SIERPIEŃ 10:00 - 20:00 10:00 - 19:00
WRZESIEŃ 10:00 - 18:00 GRUPY ZORGANIZOWANE
PAŹDZIERNIK 10:00 - 18:00 GRUPY ZORGANIZOWANE
 

 

Lokalizacja Park Rozrywki Julinek Leszno

Julinek Park położony jest w pobliżu tras S7 i A2, tuż obok Leszna. Poniżej znajdziecie dokładną mapkę z lokalizacją tej atrakcji.