Papugarnia w Aquapark Reda

Papugarnia Reda Aqua Park ceny biletów

Odwiedzając redzki aquapark, raczej na pewno nastawiamy się na rozrywkę związaną z wodą. To jednak nie wszystko, co znajdziemy na terenie tego kompleksu! W jednym z najciekawszych w Polsce aquaparku w Redzie powstała nowa atrakcja – pełna egzotycznych ptaków papugarnia. Jeżeli więc czujecie, że nadal potrzebujecie ciekawych atrakcji, to może ją odwiedzicie? Sprawdźmy, co oferuje to miejsce!

Po zwiedzaniu zapraszamy na Rumia-atrakcje dla calej rodziny

W maju 2017 roku do mieszkających już w aquaparku w Redzie rekinów dołączyły kolejne, równie niezwykłe jak na polskie warunki zwierzęta – papugi. Można podziwiać tu około 50 ptaków w wyjątkowych barwach – m.in. ary, amazonki, kakadu, żako i nie tylko!. Najczęstszym miejscem ich występowania w naturze jest Ameryka Południowa, stąd też redzka papugarnia staje się idealnym miejscem na ich obejrzenie. Nie ma też czego się bać - ptaki są całkowicie oswojone, można je bez problemu pogłaskać, nakarmić, a z niektórymi nawet... porozmawiać!

Sprawdź koniecznie: Aquapark Reda - opinie, ceny, atrakcje

papugarnia Reda rodzinne atrakcje

Domem papug jest niezwykłe wnętrze zbudowane z drewna, nazywane Halą Odlotów. Ptaki mają tu swoje drabinki, podesty i zabawki. Z papugami łatwo się zaprzyjaźnić, są sympatyczne, można zrobić sobie z nimi zdjęcie. Wiele z nich ma swoje imiona, np. Ernie i Bernie, Coco i Chanel czy Kaczorek. Warto posłuchać, co mają do powiedzenia i nauczyć je kilku nowych słów. To także świetne miejsce na organizację urodzin, które na pewno zostaną zapamiętane przez najmłodszych!

Papugarnia Reda ceny biletów

  Sami więc widzicie, że wizyta w papugarni jest świetnym sposobem na spędzenie czasu w gronie rodzinnym, zwłaszcza jeżeli pogoda na zewnątrz nie zachęca do aktywności. Nie tylko będzie to ciekawa atrakcja dla dzieci, ale też pozwoli to na zbudowanie świadomości  na temat tych kolorowych zwierza! Każda wizyta jest całkowicie bezpieczna, gdyż na terenie papugarni zawsze obecni są opiekunowie zwierząt! Oprócz zapewniania bezpieczeństwa, zespół ten chętnie dzieli się wiedzą na temat pierzastych mieszkańców tego miejsca!

Godziny otwarcia Papugarnia Reda

  • Codziennie w godzinach 10:00-14:30 / 15:30-18:00
Godzinna przerwa przeznaczona jest na drugi posiłek oraz sprawdzenie samopoczucia zwierząt. Podczas tej przerwy sala jest również przygotowywana na resztę dnia.

Ceny biletów Papugarnia Reda

  • Bilet ulgowy/rodzinny:* 15 PLN/osoba
  •   Bilet normalny: 20 PLN/osoba
  •   Dzieci do lat 3 BEZPŁATNIE

Papugarnia Reda atrakcje opinie

Dojazd Papugarnia Aquapark Reda

  • Papugarnia Aquapark Reda, ul. Morska 5, 84-240 Reda
Dojazd do papugarni możliwy jest przy pomocy samochodu, kolei SKM i autobusu. W przypadku podroży samochodem, możemy wybrać DK6 przez ul. Obwodową lub ul. Morską na granicy Redy i Rumi. Na terenie kompleksu Aquapark Reda znajduje dużej wielkości parking. Wybierając podróż koleją SKM, należy wysiąść na stacji Reda, a następnie udać się w około 15 minutowy spacer. Jeżeli chodzi o komunikację autobusową, to tuż pod aquaparkiem zatrzymuje się autobus linii 87.

Sprawdźcie także: 

Półwysep Helski i okolice-atrakcje-co zobaczyć do 30 km od Władysławowa?