Zillertal Arena Austria

Zillertal Arena Austria atrakcje dla dzieci

Dolina rzeki Ziller to jedno z najbardziej malowniczych miejsc w Tyrolu. Działa tutaj także jeden z najważniejszych ośrodków sportów zimowych w całej Austrii.

W paśmie Alp Zillertalskich (najwyższy szczyt Hochfeiler – 3510 m n.p.m.), niedaleko granicy austriacko-włoskiej, w samym sercu popularnego regionu Tyrolu leży dolina Zillertal. Znana jest przede wszystkim z doskonałych warunków narciarskich. Największym ośrodkiem jest tutaj Zillertal Arena, która rozciąga się pomiędzy 4 najbardziej popularnymi miejscowościami w tym rejonie: Zell am Ziller, Gerlos, Wald-Königsleiten oraz Krimml-Hochkrimml. Dzięki temu dostępne są tu niezwykle zróżnicowane trasy i infrastruktura odpowiednia zarówno dla zaawansowanych narciarzy i snowboardzistów, jak i dla tych, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki na nartach czy na desce. Łącznie działa tu aż 132 km tras zjazdowych, 200 km tras biegowych oraz 51 różnego rodzaju wyciągów. Są też trasy saneczkarskie. Amatorzy białego szaleństwa mogą szusować tutaj do wysokości 2500 m n.p.m. oraz korzystać z wielu atrakcji.

Tyrol narty atrakcje dla dzieci zillertal arena

Każdy z ośrodków wchodzących w skład Zillertal Areny posiada własną specyfikę i niepowtarzalną atmosferę.

Zell Am Ziller to kameralna miejscowość, w której czeka mnóstwo atrakcji dla rodzin z dziećmi. W tym rejonie można korzystać z wielu tras dla początkujących oraz kilku wyciągów szkoleniowych. Doświadczeni narciarze docenią najdłuższą trasę zjazdową w całej Austrii – HöchenFresser („Pożeracz Wysokości”), zaczynającą się na przełęczy Übergangsjoch na wysokości 2500 m n.p.m, a kończącą w Zell. Ma ona blisko 10 km i prawie 2000 m przewyższenia! Z Zell łatwo dostać się też na Gerlosstein, gdzie działa najdłuższy w dolinie naturalny tor saneczkowy (7 km) oświetlony aż do 1.00 w nocy. Tutaj znajdują się też dwa tory do snowtubingu o długości 200 m każdy. Jazda na nadmuchiwanych gumowych dętkach jest na nich bezpłatna! W Zell przez cały rok działa też Arena Coaster – tor saneczkowy w formie rollercoastera na szynach. Obok znajduje się bogato wyposażony plac zabaw Adventure Playground oraz Bagjump – wielka dmuchana poduszka do skoków. Zell oferuje też sztuczne lodowisko, halę tenisową czy kręgielnię.

Zillertal Arena atrakcje dla dzieci snowtubing Gerlos

Gerlos położone jest na wysokości 1300 m n.p.m., dzięki czemu mamy tutaj gwarancję śniegu. Słynie z rustykalnych alpejskich gospód oferujących świetną kuchnię i odprężenie po dniu na stoku. Aprés-Ski w jednym z tutejszych licznych lokali to doskonała zabawa. Zwłaszcza że bezpośrednio w miejscowości kończą się aż 4 trasy. Przy wyciągu Vorkogel mieści się Boarders Playground Snowpark – raj dla miłośników snowboardu i freestyle’u. Poza tym są tu też zimowe trasy piesze, biegowe czy saneczkowe.

Gerlos atrakcje dla dzieci narty

Königsleiten to najwyżej położony ośrodek w Zillertal Arenie (1600 m n.p.m.), który urzeka turystów wspaniałymi widokami. Z kolei Wald to wyjątkowo spokojna górska wieś, idealna dla tych, którzy lubią spędzać czas z dala od tłumów. W obu miejscowościach czekają wspaniałe trasy i mnóstwo zimowych aktywności. Przy stacji kolejki Dorfbahn niedaleko Königsleiten znajduje się jeden z wysokościowych szlaków cross country (zaczyna się na wysokości 2350 m n.p.m.). Wald natomiast połączone jest ski-busem z rejonem Pinzgau, gdzie korzystać można aż z 200 km tras cross country. Warto wybrać się na romantyczną przejażdżkę konnymi saniami i spędzić trochę czasu w aquaparku Kristallbad z wyznaczoną strefą dla dzieci i spa.

Alpy Austria gdzie na narty z dziećmi zillertal arena opinie

Rejon Krimml-Hochkrimml oferuje wiele różnorodnych tras zjazdowych, w tym także te odpowiednie dla dzieci. Działa tu kilka szkółek narciarskich, funpark, można przejechać się górskimi saniami albo zagrać w curling. Ogromną atrakcję (dosłownie i w przenośni) stanowią też najwyższe w Europie wodospady, które można oglądać także w nocy, przy świetle pochodni.

Zillertal Arena narty z dzieckiem

Zillertal Arena to doskonały ośrodek narciarski dla rodzin. Działa tu w sumie aż 10 szkółek narciarskich i snowboardowych, dla dzieci przewidziano zniżki na karnety w wysokości około 50%, a dla młodzieży około 20%.

Sprawdź również: TOP 10 atrakcji zimy w Tyrolu