Park Miniatur Modellpark Berlin-Brandenburg

park miniatur Berlin rodzinne atrakcje

Najwspanialsze dzieła berlińskiej architektury zebrane w jednym miejscu. Wizyta w Modellpark w Berlinie to prawdziwa wycieczka krajoznawcza na małej przestrzeni.

Małym dzieciom monumentalne budynki wydają się czasem przytłaczające. Poza tym trudno im dostrzec z ich perspektywy wszystkie detale, które przecież decydują o faktycznej wartości architektonicznego dzieła. Jest jednak na to sposób – zmiana perspektywy. Najbardziej znane budowle Berlina można oglądać w skali 1:25 w Modellparku. Dzięki temu maluchom nie umknie żaden szczegół.

Modellpark Berlin atrakcje dla dzieci

Atrakcje w Parku Miniatur Modellpark Berlin-Brandenburg

Modellpark Berlin-Brandenburg położony jest pośród zieleni w parku Wuhlheide. Na obszarze około 3 ha znajduje się 65 starannie odwzorowanych modeli budynków ze stolicy Niemiec i całego regionu Brandenburgii. Można tu podziwiać m.in. Bramę Brandenburską, Reichstag, Muzeum Żydowskie, Cytadelę Spandau, Bramę Frankfurcką, Kościół Pamięci Cesarza Wilhelma, Nowy Odwach, Muzeum Pergamońskie, Kolumnę Zwycięstwa Siegassäule, pałace z Oranienburga i Rheinsburga, drewniane osiedle w stylu rosyjskim Alexandrowka i wiele, wiele innych. Przechodząc między miniaturami, dzieci mogą dokładnie obserwować architektoniczne ciekawostki i w ten sposób lepiej poznają wartościowe zabytki i nowoczesne obiekty. Przy każdym modelu jest też umieszczona tabliczka z opisem. To jak podróż po całym Berlinie i Brandenburgii tylko w trakcie spaceru.

rodzinne atrakcje Berlin Niemcy

W parku jest też plac zabaw, ogród i elementy małej architektury, które umilają spędzony tam czas. Organizowane są tu też rodzinne festyny i koncerty.

Godziny otwarcia Park Miniatur Modellpark Berlin-Brandenburg

kwiecień-wrzesień – 10.00-18.00
październik – 10.00-17.00