Magicum – Muzeum Magii Berlin

atrakcje dla dzieci Berlin

Magiczna wiedza z różnych stron świata i różnych epok prezentowana w samym centrum Berlina. Może i Wy dacie się zaczarować?

Wiara w magię i nadprzyrodzone zdolności obecna była we wszystkich kulturach od zarania dziejów, tworzyli ją szamani, kapłani i czarodzieje. Potem stopniowo zaczęła przekształcać się w magiczne pokazy, podczas których iluzjoniści prezentowali skomplikowane triki. Dziś najczęściej sprowadza się do pytania: „jak on to zrobił?”. Ale magia to coś więcej. To historia poszukiwań i próby przekraczania granic, a często po prostu wiedza, którą „magicy” posiedli wcześniej niż inni.

Magicum Muzeum Magii Berlin opinie

Atrakcje w Muzeum Magii w Berlinie

Zwiedzając wystawę Magicum przeniesiemy się w odległe czasy, poznamy sekrety astrologii i alchemii oraz związane z magią początki religii. Zobaczymy magiczne przedmioty, uznawane przez różne kultury za amulety i totemy. Jak się okazuje, w różnych zakątkach świata nadprzyrodzone moce przypisywano bardzo różnym rzeczom. W Afryce były to rytualne maski, w Chinach wielkie metalowe misy, a w Birmie narodziło się przekonanie, że szczęście przynoszą słonie. Można tu sprawdzić, co mówią o naszej przyszłości karty tarota i na własne oczy przekonać się, że niemożliwe staje się możliwe. Odwiedzimy zaaranżowany pokój słynnego francuskiego alchemika Nicolasa Flamela, który podobno wynalazł kamień filozoficzny – substancję zmieniającą metal w złoto. Dowiemy się też, że często magia mieszała się z nauką, tak jak chociażby w przypadku zastosowania leczniczych ziół, poznamy skomplikowane wierzenia i najprostsze przesądy.

Magicum Berlin atrakcje opinie

Kiedy już poznamy tajniki magii, dostaniemy szansę, żeby wykorzystać tę wiedzę w praktyce. W Magicum czeka mnóstwo gier, łamigłówek i zagadek, których rozwiązanie sprawi maluchom dużo frajdy.

Godziny otwarcia Muzeum Magii Magicum Berlin

codziennie – 10.00-20.00