Zgierz – Michałkowy plac zabaw

Michałkowy plac zabaw - Zgierz ul. Wiosny Ludów 1A, czyli w naszym ogrodzie. Dlaczego jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju? Jest  magiczny, ponieważ od samego początku był tworzony przez Michałka i jego tatę samodzielnie, tak, aby mógł spełnić marzenia syna i odwiedzających go dzieciaczków.

Michałkowy plac zabaw 1

Mianowicie na placu zabaw jest domek na drzewie ze zjeżdżalnią i domkiem. Usytuowany jest w ten sposób, aby syn stojąc na szczycie mógł widzieć całą ulicę i jeżdżące nią samochody. Balustrada jest na tyle szeroka, aby można było na niej ustawiać swobodnie kolekcję resoraków, a domek to dodatkowa atrakcja, pod którego dachem można skutecznie schronić się w przypadku przelotnego deszczu. Do tego zjeżdżalnia usytuowana tak, aby pupa dziecka miała zawsze miękkie lądowanie.

Michałkowy plac zabaw 2

Jak na prawdziwy plac zabaw przystaje na trzepaku zawieszona jest huśtawka? Na trawniku znajduje się dodatkowa, mniejsza zjeżdżalnia, z której to mogą skorzystać nawet mniejsze dzieci. Do tego kącik do odpoczynku i zabawy kreatywnej, kiedy znudzi się dziecku zabawa na drzewie. Michałek przy tym stoliku rysuje, buduje z klocków, ustawia pociągi. I do tego dużo plastikowych samochodów, które są za duże, żeby przechowywać je w domu a do zabawy w ogrodzie nadają się znakomicie. W okresie letnim nie brakuje basenu, zaś piaskownica pojawi się się dopiero w przyszłym roku, ponieważ Michałek ma mniejszą siostrę Anię, która w tym roku z atrakcji piaskownicy korzystałaby zajadając się piachem, ale już w nadchodzącym roku wzbogacimy się o miejsce do kopania, budowania zamków i stawiania babek z piasku.

Michałkowy plac zabaw 3

Plac zabaw zgłoszony przez Ewę Grzelak